Kdo je to?
Kdo je Slávka Hozová? Životopis Slávka Hozová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Slávka Hozová?

Kdo je Slávka Hozová? Životopis, informace, biografie, herectví

Slávka Hozová, rodným jménem Miroslava Špánková, je česká filmová, televizní, divadelní a dabingová herečka. Hozová se narodila v Praze, kde po střední škole studovala v letech 1961-1965 herectví na DAMU. Po studiích zasvětila svůj život divadlu. První angažmá získala v ostravském Divadle Petra Bezruče (1965-1967). Poté strávila sezónu 1967-1968 v Hradci Králové v Divadle Vítězného února (dnešní Klicperovo divadlo). Zde si zahrála hlavní role v inscenacích Maryša a Manon Lescaut. Poté se vrátila do Prahy a až do roku 1989 se usadila v Divadle S. K. Neumanna. V tomto divadle se představila v inscenacích Vojna a mír, Smutek sluší Elektře, Jeptiška, Filozofská historie, Dvaasedmdesátka, a další. V roce 1989 se připojila k souboru Divadla pod Palmovkou (Tramvaj do stanice Touha, Kočka na rozpálené plechové střeše, Dům Doni Bernardy).
Roku 1996 se podílela na vzniku amatérského divadelního souboru Tyjátr na káře, se kterým 10 let každé léto vystupovala různě po republice na otevřených scénách. Později se stala režisérkou a manažerkou amatérského Divadla na Vísce v Hořovicích.
Již během studií Hozová debutovala před kamerou v psychologickém dramatu Na laně (1963). Dále ztvárnila role ve filmech Strakatí andělé (1964), Perličky na dně (1965), ...a pozdravuj vlaštovky (1972), Jak se budí princezny (1977), Zlatí úhoři (1979), Jak svět přichází o básníky (1982), Duhová kulička (1985), Jak básníkům chutná život (1987), Kačenka a strašidla (1992). Vytvořila role také ve skoro třech desítkách televizních filmů a pohádek.
Hozová se objevila také v televizních seriálech Synové a dcery Jakub Skláře (1985), Chlapci a chlapi (1988), Muž v pozadí (1995), Oběti (2006).
Slávka se věnovala i dabingu. Její hlas mohou televizní diváci znát z amerického sitcomu Roseanne, ve kterém namluvila hlavní hrdinku.Kdo je Slávka Hozová? Životopis Slávka Hozová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Slávka Hozová

Národnost: česká
Datum narození: 7. 7. 1944
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Slávka Hozová? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Doména? Víte, co je to Intence? Vzpomenete si na definici slova Zápustka? Rozumíte pojmu Hepatopatie?

Klíčová slova: biografie, wiki, kdo je Slávka Hozová?, popis, lexikon, národnost, osobnost, informace, životopis, narození, wikipedie, herectví, místo narození, zajímavosti, kdy se narodila Slávka Hozová?, datum narození

Pojem Slávka Hozová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slávka Hozová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Slávka Hozová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Slávka Hozová ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Slávka Hozová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Slávka Hozová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Slávka Hozová například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Slávka Hozová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Slávka Hozová? Kdy se narodila Slávka Hozová? Kde se narodila Slávka Hozová? Slávka Hozová se nachází v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Slávka Hozová kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Slávka Hozová i v jiné kategorii než je herectví.