Kdo je to?
Kdo je Slávka Hozová? Životopis Slávka Hozová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Slávka Hozová

Kdo je Slávka Hozová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Slávka Hozová, rodným jménem Miroslava Špánková, je česká filmová, televizní, divadelní a dabingová herečka. Hozová se narodila v Praze, kde po střední škole studovala v letech 1961-1965 herectví na DAMU. Po studiích zasvětila svůj život divadlu. První angažmá získala v ostravském Divadle Petra Bezruče (1965-1967). Poté strávila sezónu 1967-1968 v Hradci Králové v Divadle Vítězného února (dnešní Klicperovo divadlo). Zde si zahrála hlavní role v inscenacích Maryša a Manon Lescaut. Poté se vrátila do Prahy a až do roku 1989 se usadila v Divadle S. K. Neumanna. V tomto divadle se představila v inscenacích Vojna a mír, Smutek sluší Elektře, Jeptiška, Filozofská historie, Dvaasedmdesátka, a další. V roce 1989 se připojila k souboru Divadla pod Palmovkou (Tramvaj do stanice Touha, Kočka na rozpálené plechové střeše, Dům Doni Bernardy).
Roku 1996 se podílela na vzniku amatérského divadelního souboru Tyjátr na káře, se kterým 10 let každé léto vystupovala různě po republice na otevřených scénách. Později se stala režisérkou a manažerkou amatérského Divadla na Vísce v Hořovicích.
Již během studií Hozová debutovala před kamerou v psychologickém dramatu Na laně (1963). Dále ztvárnila role ve filmech Strakatí andělé (1964), Perličky na dně (1965), ...a pozdravuj vlaštovky (1972), Jak se budí princezny (1977), Zlatí úhoři (1979), Jak svět přichází o básníky (1982), Duhová kulička (1985), Jak básníkům chutná život (1987), Kačenka a strašidla (1992). Vytvořila role také ve skoro třech desítkách televizních filmů a pohádek.
Hozová se objevila také v televizních seriálech Synové a dcery Jakub Skláře (1985), Chlapci a chlapi (1988), Muž v pozadí (1995), Oběti (2006).
Slávka se věnovala i dabingu. Její hlas mohou televizní diváci znát z amerického sitcomu Roseanne, ve kterém namluvila hlavní hrdinku.Kdo je Slávka Hozová? Životopis Slávka Hozová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Slávka Hozová

Národnost: česká
Datum narození: 7. 7. 1944
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Slávka Hozová sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Homosexualita? Pamatujete si definici pojmu Mikroklima? Vzpomenete si na definici slova Nebe? Vzpomněli byste si co znamená slovo Portfolio?

Klíčová slova: wiki, datum narození, vysvětlení, kdy se narodila Slávka Hozová?, místo narození, Slávka Hozová, národnost, zajímavosti, osobnosti, osobnost, kdo je Slávka Hozová?, informace, životopis, kde se narodila Slávka Hozová?, lexikon, herectví

Pojem Slávka Hozová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Slávka Hozová ve Wikipedii

Vyhledat pojem Slávka Hozová na Google obrázcích

Najít výraz Slávka Hozová ve Wikislovníku

Zkusit najít Slávka Hozová ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slávka Hozová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Slávka Hozová například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Slávka Hozová? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Slávka Hozová? Kdy se narodila Slávka Hozová? Kde se narodila Slávka Hozová? Slávka Hozová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec modré oči, slávka Hozová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Slávka Hozová třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Slávka Hozová i v jiné kategorii než je herectví.