Kdo je to?
Kdo je to Markéta Irglová? Životopis Markéta Irglová, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Markéta Irglová?

Kdo je to Markéta Irglová? Stručný životopis

Markéta Irglová je zpěvačka, herečka a skladatelka. V současnosti žije na Islandu, předtím žila v New Yorku a v Irsku. Vytvořila píseň k filmu Once, za niž obdržela Oscara. Zájem o hudbu měla již od dětství, hrála na kytaru a zpívala. V patnácti letech se vydala s kamarádem Glenem Hansardem na světové turné. Po natočení filmu se jejich vztah stal partnerským a společně vydali také album.
Po rozchodu s Hansardem se Markéta Irglová věnuje sólovým vystoupením a tvorbě. Je také nositelkou ceny Akademie populární hudby.Kdo je to Markéta Irglová? Životopis Markéta Irglová, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Markéta Irglová

Národnost: česká
Datum narození: 28. února 1988
Místo narození: Valašské Meziříčí

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Markéta Irglová sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tygří ořech? Víte co je Tračník? Víte, co je to Protonová léčba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gorgonzola?

Klíčová slova: informace, kdo je Markéta Irglová?, kdo to je, definice, lexikon, synonymum, heslo, termín, popis, význam slova, etymologie, slovo, pojem, původ slova, přesný význam, formulace

Pojem Markéta Irglová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Markéta Irglová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Markéta Irglová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Markéta Irglová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Markéta Irglová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Markéta Irglová například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Markéta Irglová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Markéta Irglová? Kdo to byl Markéta Irglová? Kdy se narodil Markéta Irglová? Kde se narodil Markéta Irglová? Markéta Irglová patří do sekce hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Markéta Irglová dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Markéta Irglová i v jiné kategorii než je hudba.