Kdo je to?
Kdo je to Markéta Irglová? Životopis Markéta Irglová, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Markéta Irglová?

Kdo je to Markéta Irglová? Stručný životopis

Markéta Irglová je zpěvačka, herečka a skladatelka. V současnosti žije na Islandu, předtím žila v New Yorku a v Irsku. Vytvořila píseň k filmu Once, za niž obdržela Oscara. Zájem o hudbu měla již od dětství, hrála na kytaru a zpívala. V patnácti letech se vydala s kamarádem Glenem Hansardem na světové turné. Po natočení filmu se jejich vztah stal partnerským a společně vydali také album.
Po rozchodu s Hansardem se Markéta Irglová věnuje sólovým vystoupením a tvorbě. Je také nositelkou ceny Akademie populární hudby.Kdo je to Markéta Irglová? Životopis Markéta Irglová, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Markéta Irglová

Národnost: česká
Datum narození: 28. února 1988
Místo narození: Valašské Meziříčí

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Markéta Irglová s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tygří ořech? Vzpomenete si na definici slova Tinktura? Víte, co je to Protonová léčba? Vzpomněli byste si na význam slova Duální ekonomika?

Klíčová slova: kdo to je, synonymum, význam pojmu, původ slova, co je to Markéta Irglová?, definice, popis, přesný význam, hudba, slovo, informace, wiki, odborný výraz, Markéta Irglová, kdo je Markéta Irglová?, lexikon

Pojem Markéta Irglová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Markéta Irglová ve Wikipedii

Hledat termín Markéta Irglová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Markéta Irglová na Google.cz

Vyhledat heslo Markéta Irglová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Markéta Irglová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Markéta Irglová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Markéta Irglová? Kdo to byl Markéta Irglová? Kdy se narodil Markéta Irglová? Kde se narodil Markéta Irglová? Markéta Irglová se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Markéta Irglová dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Markéta Irglová i v jiné kategorii než je hudba.