Kdo je to?
Kdo je Kim Wilde? Životopis Kim Wilde, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kim Wilde

Kdo je Kim Wilde? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Kim Wilde je anglická zpěvačka.
Pochází z hudební rodiny, jejím otcem je zpěvák Reginald Smith alias Marty Wilde a matkou Joyce Baker.
Její hudební cesta tak byla do určité míry předurčena. Hudbě se věnovala po celý život a poměrně brzy začala působit profesionálně.
V roce 1981 vydala svůj první a také největší hit: Kids in America. Tento singl jí okamžitě vystřelil do výšin amerického hudebního showbyznysu. Úspěchu se zachytila a ještě v témže roce vydala debutové album Kim Wilde, které slavilo úspěch. Dobře přijímané bylo i další album Select, které vydala v roce 1982.
V podstatě celá 80. léta byla pro Kim Wilde synonymem hvězdné hudební kariéry. V roce 1986 vydala remake hitu You Keep Me Hangin\' On a dostala se na absolutní špici americké hitparády. V tomto období vydávala pravidelně další úspěšná alba: např. Catch As Catch Can (1983), Teases & Dares (1984) či Another Step (1986). Kromě vlastní sólové kariéry se začala pohybovat také v muzikálu, byla součástí muzikálu Tommy.
Její hudební kariéry v devadesátých a nultých letech ustoupila rodině a také její nové kariéře: Kim Wilde se totiž začala zabývat zahradničením. V tomto oboru se dostala mezi špičku a měla úspěchy i na soutěžích a výstavách. O zahradničení také píše knihy.
Přesto však Kim Wilde neupustila do hudby úplně. Nepravidelně dál vydává desky a stále se jí daří občas přicházet s hity, které hudební publikum zaujmou. Mezi alba, která vydala v novém miléniu, patří: Never Say Never (2006) nebo Here Come The Aliens (2018).Kdo je Kim Wilde? Životopis Kim Wilde, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Kim Wilde

Národnost: anglická
Datum narození: 18. listopadu 1960
Místo narození: Chiswicku, Londýn, UK

Tento text (Kim Wilde) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Halucinace? Víte co je Lýko? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gramatika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Skořice?

Klíčová slova: národnost, vysvětlení, narození, Kim Wilde, kdo je Kim Wilde?, biografie, místo narození, hudba, informace, životopis, kdy se narodila Kim Wilde?, hudba, popis, osobnost, lexikon, kde se narodila Kim Wilde?

Pojem Kim Wilde je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Kim Wilde

Najít pojem Kim Wilde ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kim Wilde ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Kim Wilde ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Kim Wilde v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Kim Wilde na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kim Wilde například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Kim Wilde? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kim Wilde? Kdy se narodila Kim Wilde? Kde se narodila Kim Wilde? Kim Wilde patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, dřevěná flétna, kim Wilde, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Kim Wilde třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kim Wilde i v jiné kategorii než je hudba.