Kdo je to?
Kdo je to Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Jaký je význam slova Celiatik? Co to znamená?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.Kdo je to Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Celiatik? Lidé, lékařství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Celiatik s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Brzlík? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kahuda? Pamatujete si definici pojmu Novoročenka? Znáte termín Litý mramor?

Klíčová slova: synonymum, Celiatik, popis, wikipedie, lékařství, definice, lexikon, lékařství, pojem, význam pojmu, Celiatik, heslo, přesný výraz, původ slova, význam, formulace

Pojem Celiatik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Celiatik na Youtube

Zkusit najít termín Celiatik na Google obrázcích

Hledat výraz Celiatik ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Celiatik ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celiatik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiatik například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Celiatik

Právě jste zjistili Kdo je to Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik se nachází v sekci Lékařství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, termín, heslo, výraz například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Celiatik i v jiné sekci než je kategorie lékařství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?