Kdo je to?
Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Co znamená a jaký je význam slova Celiatik?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Celiatik? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem HTTP? Znáte termín Územní plán? Pamatujete si definici pojmu Genius loci? Víte, co je to Exekuce?

Klíčová slova: popis, význam slova, kdo to je, heslo, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, význam, informace, slovo, formulace, synonymum, lékařství, definice, pojem, etymologie

Pojem Celiatik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Celiatik doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít frázi Celiatik ve Wikipedii

Najít heslo Celiatik ve Wikislovníku

Hledat slovo Celiatik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Celiatik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiatik například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Celiatik

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Celiatik? Kdo to byl Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik je v kategorii lékařství. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Celiatik i v jiné kategorii než v lékařství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?