Kdo je to?
Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Co znamená a jaký je význam slova Celiatik?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Celiatik sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Citoň? Vzpomenete si na definici slova Dřík? Pamatujete si definici pojmu Jerlín? Vzpomněli byste si na význam slova Glycerin?

Klíčová slova: informace, pojem, odborný výraz, heslo, význam, termín, co znamená, popis, slovo, Celiatik, etymologie, význam slova, wiki, formulace, synonymum, kdo to je

Pojem Celiatik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Celiatik doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Celiatik ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Celiatik ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Celiatik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Celiatik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiatik například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Celiatik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Celiatik? Kdo to byl Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik se nachází v kategorii lékařství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?