Kdo je to?
Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Co znamená a jaký je význam slova Celiatik?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Zaujalo vás slovo, termín Celiatik? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Citoň? Víte co je Fungicid? Pamatujete si definici pojmu Jerlín? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kmitočet?

Klíčová slova: lékařství, odborný výraz, význam, slovo, synonymum, termín, informace, heslo, přesný výraz, co znamená, wiki, etymologie, kdo je Celiatik?, lexikon, vysvětlení, popis

Pojem Celiatik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Celiatik lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Celiatik ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Celiatik na Youtube

Najít heslo Celiatik na Google.cz

Najít pojem Celiatik ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiatik například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Celiatik

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Celiatik? Kdo to byl Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik patří do sekce lékařství. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, text, definici, kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Celiatik i v jiné kategorii než je sekce lékařství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?