Kdo je to?
Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Co znamená a jaký je význam slova Celiatik?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Sdílejte tuto stránku se slovem Celiatik se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Citoň? Víte, co je to Bezlepková dieta? Pamatujete si definici pojmu Jerlín? Rozumíte pojmu Mac adresa?

Klíčová slova: co je to Celiatik?, slovo, význam slova, popis, lexikon, wiki, původ slova, význam, kdo je Celiatik?, informace, formulace, popis, význam pojmu, Celiatik, odborný výraz, synonymum

Pojem Celiatik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Celiatik na Google.cz

Vyhledat výraz Celiatik ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Celiatik ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Celiatik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiatik například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Celiatik, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Celiatik? Kdo to byl Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik je v kategorii lékařství. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Celiatik hledat i v jiných kategoriích (než lékařství).

Znáte pojem plugin nebo chipset?