Kdo je to?
Kdo je to Cvokař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cvokař? Lidé, přezdívky

Cvokař

Co znamená a jaký je význam slova Cvokař?

Cvokař je lidové označení pro psychiatra či psychologa.
Slovo je odvozeno od slova cvok, které znamená blázen.
Cvokař je potom lékař či v psycholog, který se pacienty či klienty postiženými psychickými problémy či nemocemi pracuje.
Psychiatrie je lékařský obor, který léčí poruchy a nemoci vzniklé v mozku. Typicky jde o demenci, schizofrenii, klinickou depresi, bipolární poruchu atd.
Psychologie je věda, která zkoumá lidskou psychiku a dopad vnitřních i vnějších faktorů na chování, vnímání a cítění člověka. Psychologové mohou řešit například narušené vztahy, negativní vnímání sebe sama, strachy a úzkosti, ale i fyzické problémy (bolesti břicha, zad...) způsobené psychickým diskomfortem. Psychologové mohou působit též pozitivně - například jako motivační faktor v profesionálním sportu apod.
Psychiatrické a psychologické obory spolu mohou při léčbě pacienta či klienta úzce spolupracovat. Například psychiatr nasadí pacientovi medikace a psycholog s ním pracuje po terapeutické stránce.
Dříve se termín cvokař/ka vztahoval převážně k psychiatrům. S rozšířením psychologických služeb je dnes možné ho použít i na psychologa či obecně terapeuta.
Jde o lehce pejorativně zabarvený termín.Kdo je to Cvokař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cvokař? Lidé, přezdívky

Sdílejte tuto stránku se slovem Cvokař se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Kokain? Vzpomněli byste si na význam slova IP adresa? Vzpomněli byste si na význam slova Kamenec? Znáte definici termínu Textový editor?

Klíčová slova: přesný výraz, informace, Cvokař, význam, popis, co znamená, odborný výraz, přezdívky, etymologie, wiki, vysvětlení, heslo, slovo, přezdívky, přesný výraz, Cvokař

Pojem Cvokař je v kategorii Přezdívky, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Cvokař v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Cvokař ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Cvokař na Google.cz

Hledat termín Cvokař ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Cvokař ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Cvokař v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Cvokař například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Cvokař, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste zjistili Kdo je to Cvokař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cvokař? Definice pojmu Cvokař je v kategorii Přezdívky

Kategorie přezdívky, klaun holka, cvokař, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste hledat informace výraz,heslo, text, pojem např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Pokuste se najít termín Cvokař i v jiné kategorii než v přezdívky.