Kdo je to?
Kdo je Petra Jungmanová? Životopis Petra Jungmanová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Petra Jungmanová

Kdo je Petra Jungmanová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Petra Jungmanová je česká filmová, divadelní, seriálová a dabingová herečka, zpěvačka, moderátorka. Jungmanová se narodila v Kladně. V nedalekém Berouně studovala na Střední pedagogické škole. Po maturitě na střední škole chtěla pokračovat studiem tělesné výchovy, avšak nebyla přijata. Přijala tedy pozici učitelky na základní škole. Vyučovala jeden akademický rok, po kterém se přihlásila na JAMU v Brně, kde následně studovala muzikálové herectví. Janáčkovu akademii úspěšně dokončila v roce 1994. Již během studií hostovala v Městském divadle Brno. Po absolutoriu nastoupila do Městského divadla Brno do stálého angažmá. Objevila se v divadelních hrách Popelka, Legenda, Manon Lescaut, West Side Story, Naši Furianti, Sluha dvou pánů a další. V průběhu roku 1996 pobývala pět měsíců v Kanadě.
Jungmanová ztvárnila postavu Harry v muzikálu Babylon, který měl premiéru roku 1998. Za tuto roli obdržela Cenu Thálie v kategorii opereta, muzikál. Hostovala také v Národním divadle Brno, v Hudebním divadle Karlín v Praze. Spolu s Hudebním divadlem Karlín vycestovala roku 2000 do Japonska, kde hrála v muzikálu My Faird Lady postavu Lisy Doolittlové. V Městském divadle Brno působila až do roku 2003. Před Městským divadlem v Brně má od roku 2000 otisknuté dlaně na Chodníku slávy. Následně začala pracovat na volné noze a spolupracovala s divadly jako Rokoko, Metro, na Národní třídě, se Švandovým divadlem na Smíchově v Praze.
Jungmanová debutovala ve filmu v roce 2001 snímkem Den, kdy nevyšlo slunce. Během natáčení se seznámila s hercem Vladimírem Dlouhým, se kterým se v roce 2008 vzali. V roce 2006 se jim narodila dvojčata (Jana a Jiří). Následně si zahrála v desítce filmů. Mezi známější patří Duše jako kaviár (2004), Pravidla lži (2006) nebo Bajkeři (2017).
Jungmanová si zahrála i v televizních seriálech Detektiv Martin Tomsa (1998), Četnické humoresky, Stříbrná paruka (2001), Místo nahoře (2004), Policajti z centra (2012), Reportérka, Mamon, Labyrint (2015), Bohéma (2017), První republika (2018), Specialisté (2019), Hlava Medúzy (2021).
Jungmanová se věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčila americkým seriálům Kung Fu: Legenda pokračuje (1993), Dallas (1994) a filmu Zůstaň hladový (1995).Kdo je Petra Jungmanová? Životopis Petra Jungmanová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Petra Jungmanová

Národnost: česká
Datum narození: 11. 7. 1971
Místo narození: Kladno, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petra Jungmanová s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Anamnéza? Znáte termín Absolutorium? Pamatujete si definici pojmu Důkaz? Víte, co je to Skafocefalie?

Klíčová slova: wiki, kde se narodila Petra Jungmanová?, Petra Jungmanová, popis, biografie, zajímavosti, Petra Jungmanová, narození, místo narození, kdo je Petra Jungmanová?, životopis, informace, vysvětlení, wikipedie, osobnosti, datum narození

Pojem Petra Jungmanová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Petra Jungmanová zkuste navštívit tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Petra Jungmanová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petra Jungmanová ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Petra Jungmanová na Google.cz

Hledat videa s názvem Petra Jungmanová na Youtube

Hledat termín Petra Jungmanová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Jungmanová například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petra Jungmanová

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Petra Jungmanová? Kdy se narodila Petra Jungmanová? Kde se narodila Petra Jungmanová? Petra Jungmanová se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, skořicové vlny, petra Jungmanová, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Petra Jungmanová dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Jungmanová i v jiné kategorii než je herectví.