Kdo je to?
Kdo byl Otakar Ostrčil? Životopis Otakar Ostrčil, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Otakar Ostrčil

Kdo byl Otakar Ostrčil? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Otakar Ostrčil byl významný český hudební skladatel, dirigent a pedagog, který významně přispěl k rozvoji české klasické hudby v první polovině 20. století. Narodil se v roce 1879 v pražském Smíchově a jeho otec byl lékař. Vystudoval moderní filologii na Univerzitě Karlově, přičemž se soukromě věnoval studiu hry na klavír.
Už v osmnácti letech napsal první skladbu pro velký orchestr a během studia na vysoké škole složil svou první operu Jan Zhořelecký. Po studiích začal dirigovat a v roce 1904 získal místo dirigenta v Divadle na Vinohradech v Praze, kde měl na svědomí mnoho významných operních a symfonických děl. Od roku 1903 působil také jako pedagog na Obchodní akademii. Od roku 1926 učil na pražské konzervatoři, byl také ředitelem opery Národního divadla a v této funkci působil až do své smrti.
Otakar Ostrčil složil celkem osm oper (Poupě, Vlasty skon, Honzovo království a další) a šest melodramat. Jeho hudba byla pozoruhodná pro svou originalitu a emotivnost, často kombinovala prvky romantické a moderní hudby a jeho dílo je významnou součástí klasické hudby tehdejší doby. Byl velmi aktivní také ve veřejném působení a byl členem České akademie věd a umění. Byl ženatý a je spojen s jihočeskou Soběslaví, kde mnoho let trávil letní období a má zde pomníček.Kdo byl Otakar Ostrčil? Životopis Otakar Ostrčil, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Otakar Ostrčil

Národnost: česká
Datum narození: 25.2.1879
Místo narození: Praha, Česká republika
Datum úmrtí: 20.8.1935

Líbí se stručný životopis s osobou Otakar Ostrčil? Pak se podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Obrok? Víte, co je to Šarm? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pelota? Rozumíte pojmu Výtržnictví?

Klíčová slova: osobnost, hudba, život, životopis, vysvětlení, wiki, kde se narodil Otakar Ostrčil?, národnost, Otakar Ostrčil, wikipedie, datum úmrtí, popis, hudba, kdy se narodil Otakar Ostrčil?, kdo je Otakar Ostrčil?, biografie

Pojem Otakar Ostrčil je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Otakar Ostrčil ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Otakar Ostrčil ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Otakar Ostrčil ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Otakar Ostrčil ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Otakar Ostrčil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Otakar Ostrčil například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Otakar Ostrčil?

Nyní již víte Kdo byl Otakar Ostrčil? Kdy se narodil Otakar Ostrčil? Kde se narodil Otakar Ostrčil? Kdy zemřel Otakar Ostrčil? Otakar Ostrčil je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Otakar Ostrčil řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otakar Ostrčil i v jiné kategorii než je hudba.