Kdo je to?
Kdo je Anna Netrebko? Životopis Anna Netrebko, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Anna Netrebko?

Kdo je Anna Netrebko? Životopis, informace, biografie, hudba

Anna Jurjevna Netrebko je ruská operní zpěvačka (sopranistka) a jedna z největších operních hvězd současnosti. Netrebko se narodila v ruském městě Krasnodar do rodiny geologa a inženýrky. Od malička měla zálibu ve zpěvu a brzy se stala sólistkou ve sboru Kubánští pionýři. Dále se věnovala basketbalu a gymnastice. Z Krasnodaru se přestěhovala do Petrohradu, kde studovala na místní konzervatoři. Studium však z osobních důvodů nedokončila. Avšak potom studovala techniku zpěvu u slavné sopranistky Renaty Scottové z Itálie. Jelikož neměla umělecké vzdělání, vzala za vděk práci uklízečky v petrohradském Mariinském divadle. Roku 1993 se zúčastnila v divadle konkurzu na sopranistku. Konkurz vyhrála a už v následujícím roce debutovala v hlavní roli v opeře Ruslan a Ludmila (1994). Ve stejném roce debutovala v opeře Figarova svatba (Petrohrad) a v lotyšské Rize v opeře Kouzelná flétna. V následujícím roce se s operou Ruslan a Ludmila podívala do opery v San Franciscu. Mezi její další známé opery patří Vojna a mír, Rigoletto, Bohéma, Romeo a Julie, Don Giovanni, Lucie z Lammermooru, La traviata, Anna Bolena, Johanka z Arku, Aida a další.
Roku 2003 vydala Netrebko album s klasickou hudbou pod názvem Opera Arias, které se stalo velmi populárním. Od té doby vydala více než 10 dalších alb.
Roku 2004 získala z rukou prezidenta Vladimíra Putina Státní cenu Ruské federace. O 4 roky později obdržela titul lidové umělkyně Ruské federace. Časopisem Time byla Netrebko zařazena na 3. místo nejvýraznějších lidí v oblasti umění a zábavy.Kdo je Anna Netrebko? Životopis Anna Netrebko, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Anna Netrebko

Národnost: ruská
Datum narození: 18. 9. 1971
Místo narození: Krasnodar, Ruská federace

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Anna Netrebko sdílet s ostatními na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Pověra? Víte co je Pýcha? Znáte termín Xenie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dekadentní?

Klíčová slova: životopis, kde se narodila Anna Netrebko?, datum narození, Anna Netrebko, život, informace, popis, hudba, narození, osobnosti, vysvětlení, lexikon, národnost, kdy se narodila Anna Netrebko?, hudba, wikipedie

Pojem Anna Netrebko je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Anna Netrebko doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Anna Netrebko na Google.cz

Hledat heslo Anna Netrebko ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Anna Netrebko ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Anna Netrebko na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anna Netrebko ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anna Netrebko například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Anna Netrebko?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Anna Netrebko? Kdy se narodila Anna Netrebko? Kde se narodila Anna Netrebko? Anna Netrebko se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Anna Netrebko řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anna Netrebko i v jiné kategorii než je hudba.