Kdo je to?
Kdo je Anna Netrebko? Životopis Anna Netrebko, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Anna Netrebko?

Kdo je Anna Netrebko? Životopis, informace, biografie, hudba

Anna Jurjevna Netrebko je ruská operní zpěvačka (sopranistka) a jedna z největších operních hvězd současnosti. Netrebko se narodila v ruském městě Krasnodar do rodiny geologa a inženýrky. Od malička měla zálibu ve zpěvu a brzy se stala sólistkou ve sboru Kubánští pionýři. Dále se věnovala basketbalu a gymnastice. Z Krasnodaru se přestěhovala do Petrohradu, kde studovala na místní konzervatoři. Studium však z osobních důvodů nedokončila. Avšak potom studovala techniku zpěvu u slavné sopranistky Renaty Scottové z Itálie. Jelikož neměla umělecké vzdělání, vzala za vděk práci uklízečky v petrohradském Mariinském divadle. Roku 1993 se zúčastnila v divadle konkurzu na sopranistku. Konkurz vyhrála a už v následujícím roce debutovala v hlavní roli v opeře Ruslan a Ludmila (1994). Ve stejném roce debutovala v opeře Figarova svatba (Petrohrad) a v lotyšské Rize v opeře Kouzelná flétna. V následujícím roce se s operou Ruslan a Ludmila podívala do opery v San Franciscu. Mezi její další známé opery patří Vojna a mír, Rigoletto, Bohéma, Romeo a Julie, Don Giovanni, Lucie z Lammermooru, La traviata, Anna Bolena, Johanka z Arku, Aida a další.
Roku 2003 vydala Netrebko album s klasickou hudbou pod názvem Opera Arias, které se stalo velmi populárním. Od té doby vydala více než 10 dalších alb.
Roku 2004 získala z rukou prezidenta Vladimíra Putina Státní cenu Ruské federace. O 4 roky později obdržela titul lidové umělkyně Ruské federace. Časopisem Time byla Netrebko zařazena na 3. místo nejvýraznějších lidí v oblasti umění a zábavy.Kdo je Anna Netrebko? Životopis Anna Netrebko, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Anna Netrebko

Národnost: ruská
Datum narození: 18. 9. 1971
Místo narození: Krasnodar, Ruská federace

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anna Netrebko s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Flegmatik? Pamatujete si definici pojmu Sorbet? Znáte termín Enzym? Vzpomněli byste si co znamená slovo Konvektomat?

Klíčová slova: hudba, datum narození, národnost, zajímavosti, vysvětlení, kdy se narodila Anna Netrebko?, wiki, informace, osobnost, narození, životopis, kdo je Anna Netrebko?, popis, biografie, život, wikipedie

Pojem Anna Netrebko je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Anna Netrebko zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Anna Netrebko na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Anna Netrebko na Google.cz

Vyhledat slovo Anna Netrebko ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Anna Netrebko na Youtube

Hledat výraz Anna Netrebko v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Anna Netrebko například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anna Netrebko

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Anna Netrebko? Kdy se narodila Anna Netrebko? Kde se narodila Anna Netrebko? Anna Netrebko je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Anna Netrebko dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anna Netrebko i v jiné kategorii než je hudba.