Kdo je to?
Kdo je Nelly Kordová? Životopis Nelly Kordová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Nelly Kordová?

Kdo je Nelly Kordová? Životopis, informace, biografie, sport

Nellyy Kordová je profesionální golfistka narozená v americkém městě Bradenton ve státě Florida. Otec Nelly je známý český tenista Petr Korda a její matka zase známá tenistka Regina Rajchrtová.
Kordová hrála golf již od malička a v sedmnácti letech se zúčastnila Solheim Cupu v roce 2015 jako členka amerického týmu. V onom roce se ji podařilo zvítězit na turnajích Harter Hall Invitational 2015, PING Invitational 2015 a stala se AJGA Rolex Junior All-American.
Její profesionální kariéra začala v turnaji Symetra v sezóně 2016, kdy také vyhrála svůj první profesionální turnaj Sioux Falls Great Life Challenge. Celkově skončila v sezóně na devátém místě.
O dva roky později Kordová zvítězila na turnaji v Taoyuanu na Tai-wanu (Swinging Skirts LPGA Taiwan Championship). Získala tak svůj první titul LPGA Tour. Spolu s její sestrou Jessicou se staly třetím sesterským párem, který dokázal zvítězit v soutěži LPGA.
Díky druhému a třetímu místu z turnajů CME Group Tour Championship a Diamond Resorts Tournament of Champions zvítězila 17. 2. 2019 na ISPS Handa Women’s Australian Open (její sestra Jessica Australian Open vyhrál v roce 2012). V onom roce se Kordová posunula v žebříčku na deváté místo a byla druhá nejvýše postavená Američanka na světě. V listopadu 2019 se ji podařilo obhájit titul na Tai-wanu v turnaji Swinging Skirts LPGA.
Rok 2021 byl pro Kordovou nejúspěšnější ze všech. Dokázala zvítězit na turnaji Gainbridge LPGA Boca Rio v Orlandu na Floridě, o čtyři měsíce později podruhé vyhrála turnaj LPGA v sezóně 2021 (Meijer LPGA Classic ve státě Michigan). O týden později vyhrála první velký turnaj KPMG Women’s PGA Championship v Atlantě a díky vítězství se dostala na první místo v žebříčku nejlepších hráček světa.
Na Letních Olympijských hrách v Tokiu 2020 hrála z pozice světové jedničky a dokázala získat olympijské zlato. Stala se teprve druhou Američankou, která zlatý kov z olympiády dovezla od roku 1900.Kdo je Nelly Kordová? Životopis Nelly Kordová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Nelly Kordová

Národnost: americká
Datum narození: 28. 7. 1998
Místo narození: Bradenton, Florida, USA

Popis osobnosti Nelly Kordová můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Výuční list? Vzpomenete si na definici slova Maltovník? Znáte pojem Chalva? Vzpomněli byste si na význam slova Ženská obřízka?

Klíčová slova: vysvětlení, životopis, kde se narodila Nelly Kordová?, wikipedie, místo narození, informace, osobnosti, život, datum narození, popis, Nelly Kordová, Nelly Kordová, národnost, sport, kdy se narodila Nelly Kordová?, sport

Pojem Nelly Kordová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Nelly Kordová na Google.cz

Vyhledat výraz Nelly Kordová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Nelly Kordová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Nelly Kordová na Youtube

Zkusit najít výraz Nelly Kordová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nelly Kordová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Nelly Kordová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Nelly Kordová? Kdy se narodila Nelly Kordová? Kde se narodila Nelly Kordová? Nelly Kordová je v sekci Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Nelly Kordová dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nelly Kordová i v jiné kategorii než je sport.