Kdo je to?
Kdo je Saša Uhlová? Životopis Saša Uhlová, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Saša Uhlová

Kdo je Saša Uhlová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Saša Uhlová je česká levicová novinářka a spisovatelka.
Zabývá se sociální problematikou, chudobou a tématy spojenými s romskou menšinou. Jako redaktorka psala pro levicový Deník Referendum, internetový A2larm a také pro neziskovou společnost Romea.
Proslavila ji především série reportáží, které zpracovala pro A2larm a které v roce 2018 vyšly v knize Hrdinové kapitalistické práce. Zabývala se v nich pracovními podmínkami lidí zaměstnaných na nejhůře placených pozicích. Její reportáže upozornily na skandální zacházení s pracovníky v nekvalifikovaným profesích a rozpoutaly společenskou debatu. Tomuto tématu se věnuje i dokumentární film Hranice práce, na němž spolupracovala s režisérkou Apolenou Rychlíkovou. Film získal několik odborných cen a byl nominován na Českého lva v rámci kategorie dokumentárních filmů.
Je dcerou politika a novináře Petra Uhla a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové.Kdo je Saša Uhlová? Životopis Saša Uhlová, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Saša Uhlová

Národnost: česká
Datum narození: 9. března 1977
Místo narození: Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Saša Uhlová s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Vinylová podlaha? Víte co je Sněžná čára? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lordóza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ohmův zákon?

Klíčová slova: osobnosti, osobnost, informace, život, novináři, místo narození, kdy se narodila Saša Uhlová?, Saša Uhlová, kdo je Saša Uhlová?, wiki, národnost, biografie, novináři, zajímavosti, datum narození, Saša Uhlová

Pojem Saša Uhlová je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Saša Uhlová ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Saša Uhlová na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Saša Uhlová ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Saša Uhlová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Saša Uhlová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Saša Uhlová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Saša Uhlová

Teď už víte Kdo je to Saša Uhlová? Kdy se narodila Saša Uhlová? Kde se narodila Saša Uhlová? Saša Uhlová patří do kategorie Novináři

Kategorie novináři, redaktor, saša Uhlová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Saša Uhlová dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Saša Uhlová i v jiné kategorii než je novináři.