Kdo je to?
Kdo je Pat Benatar? Životopis Pat Benatar, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Pat Benatar?

Kdo je Pat Benatar? Životopis, informace, biografie, hudba

Pat Benatar je americká zpěvačka.
Profiluje se jako rocková a hardrocková zpěvačka. Své první album vydala v roce 1979 pod názvem In the Heat of the Night. Debutové album obsahovalo několik hitů, včetně písně Heartbreaker. O rok později následovala její nejúspěšnější deska Crimes of Passion a na vlně úspěchu se vezla i ta další - Precious Time. I v průběhu dalších let byla velmi produktivní a každý rok až dva vydávala další album (například True Love, 1991, nebo Go, 2003).
V průběhu let se od tvrdého rocku lehce odchylovala a experimentovala i s žánry jako soul nebo blues. Přestože je Pat Benatar obvykle vnímána jako sólová zpěvačka, po většinu kariéry vystupuje a nahrává s doprovodnou kapelou, která je tvořena stálým členy.
V 80. letech, kdy byla její kariéra na vrcholu, posbírala celou řadu cen Grammy.
V roce 2010 vyšly její memoáry pod názvem Between a Heart and a Rock Place.
Vlastním jménem Patricia Mae Andrzejewski. Její matka pochází z Irska a otec z Polska.Kdo je Pat Benatar? Životopis Pat Benatar, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Pat Benatar

Národnost: americká
Datum narození: 10. ledna 1953
Místo narození: New York, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Pat Benatar se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Majdan? Vzpomněli byste si na význam slova Gnóze? Pamatujete si definici pojmu Bajka? Znáte definici termínu Zdymadlo?

Klíčová slova: Pat Benatar, hudba, místo narození, hudba, zajímavosti, informace, život, wikipedie, narození, datum narození, osobnosti, biografie, národnost, kdo je Pat Benatar?, lexikon, popis

Pojem Pat Benatar je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Pat Benatar hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Pat Benatar ve vyhledávači Yandex

Najít termín Pat Benatar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Pat Benatar ve Wikipedii

Zkusit najít termín Pat Benatar na Google.cz

Zkusit najít heslo Pat Benatar ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pat Benatar například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Pat Benatar? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Pat Benatar? Kdy se narodila Pat Benatar? Kde se narodila Pat Benatar? Pat Benatar je v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Pat Benatar třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pat Benatar i v jiné kategorii než je hudba.