Kdo je to?
Kdo byl Lubomír Štrougal? Životopis Lubomír Štrougal, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Lubomír Štrougal

Kdo byl Lubomír Štrougal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Lubomír Štrougal byl významný československý komunistický politik a premiér.
Vystudoval Právnickou fakultu UK a dosáhl titulu JUDr.
V komunistické straně a v politice se angažoval už od mládí. Již v roce 1958 se stal členem Ústředního výboru KSČ. O rok později se stal ministrem zemědělství a v roce 1965 přešel na ministerstvo vnitra.
Když došlo v roce 1968 k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy, nepatřil Štrougal mezi vrcholné politiky, kteří museli odjet na jednání do Moskvy, a zůstal v Praze. Přestože nepatřil k zastáncům okupace, zůstal ve vysoké politice i po roce 1968. Postupně se adaptoval na normalizační politiku a od roku 1970 působil jako předseda československé vlády (až do roku 1988). Byl jednou z nejvýraznějších postav normalizace a patřil k těm, kteří v československých poměrech utahovali šrouby.
Ve vrcholné politice skončil již v roce 1988, kdy musel funkci premiéra opustit po neshodách v rámci strany.
Po roce 1989 čelil několika obviněním kvůli své činnosti v období normalizace, nicméně nikdy nebyl odsouzen.Kdo byl Lubomír Štrougal? Životopis Lubomír Štrougal, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Lubomír Štrougal

Národnost: česká
Datum narození: 19. října 1924
Místo narození: Mezimostí nad Nežárkou
Datum úmrtí: 6. února 2023

Popis osobnosti Lubomír Štrougal můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Totální válka? Pamatujete si definici pojmu Spása? Znáte termín Langoš? Vzpomněli byste si co znamená slovo Schizofrenie?

Klíčová slova: vysvětlení, životopis, národnost, nežijící, Lubomír Štrougal, narození, Lubomír Štrougal, kde se narodil Lubomír Štrougal?, kdo je Lubomír Štrougal?, Kdy zemřel Lubomír Štrougal, národnost, politici, datum narození, život, zajímavosti, popis

Pojem Lubomír Štrougal je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Lubomír Štrougal ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lubomír Štrougal ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Lubomír Štrougal ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Lubomír Štrougal ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Lubomír Štrougal ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lubomír Štrougal například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Lubomír Štrougal?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Lubomír Štrougal? Kdy se narodil Lubomír Štrougal? Kde se narodil Lubomír Štrougal? Kdy zemřel Lubomír Štrougal? Lubomír Štrougal je v sekci Politici

Kategorie politici, stará politička, lubomír Štrougal, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Lubomír Štrougal řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lubomír Štrougal i v jiné kategorii než je politici.