Kdo je to?
Kdo byl Josef Čapek? Životopis Josef Čapek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Josef Čapek?

Kdo byl Josef Čapek? Životopis, informace, biografie, umělci

Josef Čapek patřil k významným osobnostem období mezi dvěma válkami. Byl nadaným umělcem, především malířem, grafikem, výtvarným teoretikem, prozaikem, dramatikem, žurnalistou a kritikem. Část své umělecké dráhy prošel společně s bratrem Karlem Čapkem – tvořili krátké prózy a později dramata – např. Ze života hmyzu.
Pracoval jako redaktor, věnoval se malířství i dalším uměleckým činnostem. Za svou protifašistickou činnost byl zatčen a uvězněn v koncentračním táboře Bergen-Belsen, kde také zemřel.Kdo byl Josef Čapek? Životopis Josef Čapek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Josef Čapek

Národnost: česká
Datum narození: 23. 3. 1887
Místo narození: Hronov
Datum úmrtí: 1. 4. 1945

Popis osobnosti Josef Čapek můžete sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Alergen? Vzpomenete si na definici slova Frakování? Vzpomněli byste si na význam slova Betlém? Vzpomněli byste si na význam slova Raw strava?

Klíčová slova: Josef Čapek, životopis, wikipedie, narození, umělci, život, národnost, informace, Kdy zemřel Josef Čapek, národnost, osobnost, kdo to je, místo narození, kde se narodil Josef Čapek?, wiki, datum úmrtí

Pojem Josef Čapek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Josef Čapek ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Josef Čapek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Čapek ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Josef Čapek ve Wikipedii

Hledat termín Josef Čapek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Čapek například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Josef Čapek?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Josef Čapek? Kdy se narodil Josef Čapek? Kde se narodil Josef Čapek? Kdy zemřel Josef Čapek? Josef Čapek patří do kategorie Umělci

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Josef Čapek kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Čapek i v jiné kategorii než je umělci.