Kdo je to?
Kdo byl Josef Čapek? Životopis Josef Čapek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Josef Čapek

Kdo byl Josef Čapek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Josef Čapek patřil k významným osobnostem období mezi dvěma válkami. Byl nadaným umělcem, především malířem, grafikem, výtvarným teoretikem, prozaikem, dramatikem, žurnalistou a kritikem. Část své umělecké dráhy prošel společně s bratrem Karlem Čapkem – tvořili krátké prózy a později dramata – např. Ze života hmyzu.
Pracoval jako redaktor, věnoval se malířství i dalším uměleckým činnostem. Za svou protifašistickou činnost byl zatčen a uvězněn v koncentračním táboře Bergen-Belsen, kde také zemřel.Kdo byl Josef Čapek? Životopis Josef Čapek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Josef Čapek

Národnost: česká
Datum narození: 23. 3. 1887
Místo narození: Hronov
Datum úmrtí: 1. 4. 1945

Líbí se stručný životopis s osobou Josef Čapek? Pak se podělte s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Krédo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Větný ekvivalent? Vzpomněli byste si na význam slova Cidlina? Víte co je Flowin?

Klíčová slova: kdy se narodil Josef Čapek?, informace, popis, narození, kde se narodil Josef Čapek?, osobnosti, lexikon, Josef Čapek, wiki, datum úmrtí, zajímavosti, životopis, Josef Čapek, národnost, národnost, vysvětlení

Pojem Josef Čapek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Josef Čapek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Josef Čapek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Josef Čapek na Google.cz

Najít slovo Josef Čapek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Josef Čapek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Čapek například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Josef Čapek? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Josef Čapek? Kdy se narodil Josef Čapek? Kde se narodil Josef Čapek? Kdy zemřel Josef Čapek? Josef Čapek patří do kategorie Umělci

Kategorie umělci, malíř výhled, josef Čapek, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Josef Čapek třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Čapek i v jiné kategorii než je umělci.