Kdo je to?
Kdo byl Josef Čapek? Životopis Josef Čapek, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Josef Čapek?

Kdo to byl Josef Čapek? Stručný životopis

Josef Čapek patřil k významným osobnostem období mezi dvěma válkami. Byl nadaným umělcem, především malířem, grafikem, výtvarným teoretikem, prozaikem, dramatikem, žurnalistou a kritikem. Část své umělecké dráhy prošel společně s bratrem Karlem Čapkem – tvořili krátké prózy a později dramata – např. Ze života hmyzu.
Pracoval jako redaktor, věnoval se malířství i dalším uměleckým činnostem. Za svou protifašistickou činnost byl zatčen a uvězněn v koncentračním táboře Bergen-Belsen, kde také zemřel.Kdo byl Josef Čapek? Životopis Josef Čapek, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Josef Čapek

Národnost: česká
Datum narození: 23. 3. 1887
Místo narození: Hronov
Datum úmrtí: 1. 4. 1945

Popis osobnosti Josef Čapek můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Kořen slova? Rozumíte pojmu Airbnb? Vzpomněli byste si na význam slova Taklon? Znáte pojem Lymfom?

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, etymologie, heslo, synonymum, kdo je Josef Čapek?, umělci, přesný význam, co znamená, přesný výraz, co je to Josef Čapek?, význam slova, wiki, definice, popis, popis

Pojem Josef Čapek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Čapek ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Josef Čapek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Josef Čapek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Josef Čapek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Čapek například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Josef Čapek?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Josef Čapek? Kdo to byl Josef Čapek? Kdy se narodil Josef Čapek? Kde se narodil Josef Čapek? Kdy zemřel Josef Čapek? Josef Čapek patří do sekce umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Josef Čapek kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Čapek i v jiné kategorii než je umělci.