Kdo je to?
Kdo byl Josef Čapek? Životopis Josef Čapek, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Josef Čapek?

Kdo to byl Josef Čapek? Stručný životopis

Josef Čapek patřil k významným osobnostem období mezi dvěma válkami. Byl nadaným umělcem, především malířem, grafikem, výtvarným teoretikem, prozaikem, dramatikem, žurnalistou a kritikem. Část své umělecké dráhy prošel společně s bratrem Karlem Čapkem – tvořili krátké prózy a později dramata – např. Ze života hmyzu.
Pracoval jako redaktor, věnoval se malířství i dalším uměleckým činnostem. Za svou protifašistickou činnost byl zatčen a uvězněn v koncentračním táboře Bergen-Belsen, kde také zemřel.Kdo byl Josef Čapek? Životopis Josef Čapek, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Josef Čapek

Národnost: česká
Datum narození: 23. 3. 1887
Místo narození: Hronov
Datum úmrtí: 1. 4. 1945

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Čapek sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Slang? Znáte definici termínu Falešná svíčková? Vzpomněli byste si na význam slova Kastrace? Pamatujete si definici pojmu Kriket?

Klíčová slova: přesný výraz, etymologie, formulace, co je to Josef Čapek?, původ slova, synonymum, přesný význam, kdo je Josef Čapek?, pojem, odborný výraz, slovo, popis, popis, lexikon, umělci, heslo

Pojem Josef Čapek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Josef Čapek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Josef Čapek ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Josef Čapek na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Čapek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Čapek například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Josef Čapek? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Josef Čapek? Kdo to byl Josef Čapek? Kdy se narodil Josef Čapek? Kde se narodil Josef Čapek? Kdy zemřel Josef Čapek? Josef Čapek se nachází v kategorii umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Josef Čapek třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Čapek i v jiné kategorii než je umělci.