Kdo je to?
Kdo byla Antonie Hegerlíková? Životopis Antonie Hegerlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Antonie Hegerlíková?

Kdo byla Antonie Hegerlíková? Životopis, informace, biografie, herectví

Antonie Hegerlíková byla česká divadelní, filmová a seriálová herečka, dabingová herečka, divadelní pedagožka a rozhlasová herečka. Hegerlíková se narodila v Bratislavě. Po maturitě na střední škole začala studovat herectví na Pražské konzervatoři. Konzervatoř úspěšně dokončila v roce 1943. Následně získala své první angažmá, a to v Divadle E. F. Buriana v Praze. V roce 1946 nastoupila do činoherního klubu v Divadle na Vinohradech. V tomto divadle působila až do roku 2004 a strávila zde celkem 58 let. Za 58 let ztvárnila asi 200 divadelních postav. Objevila se např. v divadelních hrách Sen noci svatojánské, R.U.R., Lištičky a mnoho dalších.
Ve filmu Hegerlíková debutovala v roce 1943 snímkem Bláhový sen. Následovaly další role ve známých českých filmech jako Dnes naposled (1958), Radúz a Mahulena (1959), Markéta Lazarová (1967), Zločin pátera Amara (1968), Smrt černého krále, Maryša, Babička, Kat nepočká, Dlouhý podzimní den (1971), V zámku a podzámčí (1981), O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987), Evžen Oněgin (1988), Fany (1995). Posledním filmem Hegerlíkové byl snímek Pamětnice z roku 2009. Celkem si ve své herecké kariéře zahrála ve více než 80 filmech.
Hegerlíková si zahrála také v televizních seriálech F. L. Věk (1970-71), Matka (1975), Velitel (1981), Oběti (2006) a Četnické humoresky (2007).
Dále působila jako rozhlasová a dabingová herečka. Rovněž vyučovala herectví na Vyšší odborné škole herecké v Praze.
Během svého života obdržela Státní cenu (1958), titul Zasloužila umělkyně (1966), ocenění Senior Prix (1992), Cenu Thálie v letech 1999 a 2004, Cenu Františka Filipovského v kategorii Celoživotní mistrovství v dabingu (2008).
Se svým první manželem, režisérem Antonínem Dvořákem, měla dceru Antonii. Po rozvodu si vzala divadelního herce Karla Fridricha.
Antonie Hegerlíková zemřela v roce 2012 ve věku 88 let.Kdo byla Antonie Hegerlíková? Životopis Antonie Hegerlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Antonie Hegerlíková

Národnost: česká
Datum narození: 27. 11. 1923
Místo narození: Bratislava, Československo
Datum úmrtí: 11. 12. 2012

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Antonie Hegerlíková? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to FTP? Znáte definici termínu Frustrace? Vzpomněli byste si na význam slova Krepdešín? Pamatujete si definici pojmu Otevřená ekonomika?

Klíčová slova: kdo je Antonie Hegerlíková?, národnost, nežijící, kde se narodila Antonie Hegerlíková?, zajímavosti, wikipedie, datum úmrtí, místo narození, wiki, popis, biografie, Antonie Hegerlíková, vysvětlení, národnost, herectví, lexikon

Pojem Antonie Hegerlíková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonie Hegerlíková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Antonie Hegerlíková ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Antonie Hegerlíková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Antonie Hegerlíková ve Wikipedii

Hledat frázi Antonie Hegerlíková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonie Hegerlíková například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Antonie Hegerlíková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Antonie Hegerlíková? Kdy se narodila Antonie Hegerlíková? Kde se narodila Antonie Hegerlíková? Kdy zemřela Antonie Hegerlíková? Antonie Hegerlíková patří do kategorie Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Antonie Hegerlíková kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonie Hegerlíková i v jiné kategorii než je herectví.