Kdo je to?
Kdo byla Antonie Hegerlíková? Životopis Antonie Hegerlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Antonie Hegerlíková

Kdo byla Antonie Hegerlíková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Antonie Hegerlíková byla česká divadelní, filmová a seriálová herečka, dabingová herečka, divadelní pedagožka a rozhlasová herečka. Hegerlíková se narodila v Bratislavě. Po maturitě na střední škole začala studovat herectví na Pražské konzervatoři. Konzervatoř úspěšně dokončila v roce 1943. Následně získala své první angažmá, a to v Divadle E. F. Buriana v Praze. V roce 1946 nastoupila do činoherního klubu v Divadle na Vinohradech. V tomto divadle působila až do roku 2004 a strávila zde celkem 58 let. Za 58 let ztvárnila asi 200 divadelních postav. Objevila se např. v divadelních hrách Sen noci svatojánské, R.U.R., Lištičky a mnoho dalších.
Ve filmu Hegerlíková debutovala v roce 1943 snímkem Bláhový sen. Následovaly další role ve známých českých filmech jako Dnes naposled (1958), Radúz a Mahulena (1959), Markéta Lazarová (1967), Zločin pátera Amara (1968), Smrt černého krále, Maryša, Babička, Kat nepočká, Dlouhý podzimní den (1971), V zámku a podzámčí (1981), O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987), Evžen Oněgin (1988), Fany (1995). Posledním filmem Hegerlíkové byl snímek Pamětnice z roku 2009. Celkem si ve své herecké kariéře zahrála ve více než 80 filmech.
Hegerlíková si zahrála také v televizních seriálech F. L. Věk (1970-71), Matka (1975), Velitel (1981), Oběti (2006) a Četnické humoresky (2007).
Dále působila jako rozhlasová a dabingová herečka. Rovněž vyučovala herectví na Vyšší odborné škole herecké v Praze.
Během svého života obdržela Státní cenu (1958), titul Zasloužila umělkyně (1966), ocenění Senior Prix (1992), Cenu Thálie v letech 1999 a 2004, Cenu Františka Filipovského v kategorii Celoživotní mistrovství v dabingu (2008).
Se svým první manželem, režisérem Antonínem Dvořákem, měla dceru Antonii. Po rozvodu si vzala divadelního herce Karla Fridricha.
Antonie Hegerlíková zemřela v roce 2012 ve věku 88 let.Kdo byla Antonie Hegerlíková? Životopis Antonie Hegerlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Antonie Hegerlíková

Národnost: česká
Datum narození: 27. 11. 1923
Místo narození: Bratislava, Československo
Datum úmrtí: 11. 12. 2012

Tento text (Antonie Hegerlíková) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Porucha osobnosti? Víte co je Western? Vzpomněli byste si na význam slova Polysyndeton? Vzpomněli byste si co označuje výraz Inkluze?

Klíčová slova: informace, život, místo narození, popis, datum narození, lexikon, wikipedie, herectví, osobnost, národnost, kdo to je, vysvětlení, Antonie Hegerlíková, datum úmrtí, kde se narodila Antonie Hegerlíková?, herectví

Pojem Antonie Hegerlíková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Antonie Hegerlíková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Antonie Hegerlíková ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Antonie Hegerlíková ve Wikislovníku

Hledat pojem Antonie Hegerlíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Antonie Hegerlíková ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonie Hegerlíková například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonie Hegerlíková

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byla Antonie Hegerlíková? Kdy se narodila Antonie Hegerlíková? Kde se narodila Antonie Hegerlíková? Kdy zemřela Antonie Hegerlíková? Antonie Hegerlíková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herec knír černý, antonie Hegerlíková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Antonie Hegerlíková dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonie Hegerlíková i v jiné kategorii než je herectví.