Kdo je to?
Kdo je Alois Hadamczik? Životopis Alois Hadamczik, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Alois Hadamczik?

Kdo je Alois Hadamczik? Životopis, informace, biografie, sport

Alois Hadamczik je český podnikatel, funkcionář, hokejový trenér, bývalý trenér české hokejové reprezentace a od roku 2022 prezident Českého svazu ledního hokeje. Hadamczik se narodil 20. června 1952 v Kravařích u Opavy do německy mluvící a také sportovní rodiny. Česky se naučil až v první třídě. Jeho starší bratr Evžen několik let trénoval prvoligový fotbalový tým FC Baník Ostrava, se kterým získal dva ligové titul (1980, 1981).
S ledním hokejem začal Alois až v dorosteneckém věku. Prošel hokejovými týmy jako Kravaře, Opava, Nový Jičín, Havířov nebo Tatra Kopřivnice (1. národní liga).
Alois se vyučil strojním zámečníkem. Poté chvíli pracoval v Nové huti Klementa Gottwalda v Ostravě jako údržbář.
Ve věku 21 let se Hadamczik oženil se svou přítelkyní Sylvou, se kterou měl následně dvě děti – dceru Nikol a syna Marcela.
V té době dálkově studoval obor trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu na UK v Praze. Trenérskou licenci obdržel v roce 1984. V letech 1984-1990 trénoval hokejový Třinec. Poté trénoval dva roky v Německu týmy Sonthofen a Füssen. Po návratu do ČR trénoval Olomouc (1992-1993) a Vítkovice (1993-1995). Následně působil v letech 1995-2000 opět v Třinci. V sezóně 1997-1998 se probojoval s týmem do finále extraligy, kde prohrál s HC Petra Vsetín. V další sezóně s týmem vybojoval třetí místo.
Po Třinci působil dvě sezóny ve Vítkovicích. V první sezóně dovedl tým na třetí místo a v sezóně 2001-2002 až do finále, kde prohrál se Spartou Praha. Hned poté se upsal právě Spartě Praha, kde trénoval v letech 2002-2005. S týmem získal dvě bronzové medaile (2003 a 2004).
Během působení ve Spartě začal od roku 2003 trénovat i juniorskou reprezentaci do 20 let, se kterou vybojoval bronz na MS 2005. Po konci ve Spartě se Alois Hadamczik stal roku 2005 hlavním trenérem české hokejové reprezentace. V roce 2006 tým nejprve vybojoval bronz na Zimních olympijských hrách v Turíně a o pár měsíců později také stříbrnou medaili na MS v Lotyšsku.
V roce 2008 se na jednu sezónu stal trenérem Vítkovic. Poté vedl českou reprezentaci ještě v letech 2010-2014, během kterých získal s týmem dvě bronzové medaile na MS 2011 a 2012. V letech 2018-2019 trénoval reprezentaci do 18 let.
Vedle své trenérské kariéry se Alois Hadamczik věnoval také podnikání. Je spoluzakladatelem a spolumajitelem společnosti Bonatrans Group, která je jedním z největších světových výrobců kolejových vozidel.
V letech 2000-2003 byl spoluvlastníkem fotbalového klubu FC Baník Ostrava.
V rodných Kravařích nechal Alois Hadamczik vybudovat hokejový areál.Kdo je Alois Hadamczik? Životopis Alois Hadamczik, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Alois Hadamczik

Národnost: česká
Datum narození: 20. června 1952
Místo narození: Kravaře, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alois Hadamczik? s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Honorář? Vzpomněli byste si na význam slova Úhlová bruska? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dortoletky? Znáte definici termínu AutoCAD?

Klíčová slova: datum narození, vysvětlení, informace, kdy se narodil Alois Hadamczik?, kdo je Alois Hadamczik?, zajímavosti, život, místo narození, kde se narodil Alois Hadamczik?, wiki, narození, wikipedie, životopis, sport, popis, národnost

Pojem Alois Hadamczik je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Alois Hadamczik v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Alois Hadamczik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Alois Hadamczik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Alois Hadamczik ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Alois Hadamczik ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Alois Hadamczik ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alois Hadamczik například v Google obrázcích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alois Hadamczik

Právě nyní již víte Kdo je to Alois Hadamczik? Kdy se narodil Alois Hadamczik? Kde se narodil Alois Hadamczik? Alois Hadamczik je v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alois Hadamczik např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alois Hadamczik i v jiné kategorii než je sport.