Kdo je to?
Kdo je Alois Hadamczik? Životopis Alois Hadamczik, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Alois Hadamczik

Kdo je Alois Hadamczik? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Alois Hadamczik je český podnikatel, funkcionář, hokejový trenér, bývalý trenér české hokejové reprezentace a od roku 2022 prezident Českého svazu ledního hokeje. Hadamczik se narodil 20. června 1952 v Kravařích u Opavy do německy mluvící a také sportovní rodiny. Česky se naučil až v první třídě. Jeho starší bratr Evžen několik let trénoval prvoligový fotbalový tým FC Baník Ostrava, se kterým získal dva ligové titul (1980, 1981).
S ledním hokejem začal Alois až v dorosteneckém věku. Prošel hokejovými týmy jako Kravaře, Opava, Nový Jičín, Havířov nebo Tatra Kopřivnice (1. národní liga).
Alois se vyučil strojním zámečníkem. Poté chvíli pracoval v Nové huti Klementa Gottwalda v Ostravě jako údržbář.
Ve věku 21 let se Hadamczik oženil se svou přítelkyní Sylvou, se kterou měl následně dvě děti – dceru Nikol a syna Marcela.
V té době dálkově studoval obor trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu na UK v Praze. Trenérskou licenci obdržel v roce 1984. V letech 1984-1990 trénoval hokejový Třinec. Poté trénoval dva roky v Německu týmy Sonthofen a Füssen. Po návratu do ČR trénoval Olomouc (1992-1993) a Vítkovice (1993-1995). Následně působil v letech 1995-2000 opět v Třinci. V sezóně 1997-1998 se probojoval s týmem do finále extraligy, kde prohrál s HC Petra Vsetín. V další sezóně s týmem vybojoval třetí místo.
Po Třinci působil dvě sezóny ve Vítkovicích. V první sezóně dovedl tým na třetí místo a v sezóně 2001-2002 až do finále, kde prohrál se Spartou Praha. Hned poté se upsal právě Spartě Praha, kde trénoval v letech 2002-2005. S týmem získal dvě bronzové medaile (2003 a 2004).
Během působení ve Spartě začal od roku 2003 trénovat i juniorskou reprezentaci do 20 let, se kterou vybojoval bronz na MS 2005. Po konci ve Spartě se Alois Hadamczik stal roku 2005 hlavním trenérem české hokejové reprezentace. V roce 2006 tým nejprve vybojoval bronz na Zimních olympijských hrách v Turíně a o pár měsíců později také stříbrnou medaili na MS v Lotyšsku.
V roce 2008 se na jednu sezónu stal trenérem Vítkovic. Poté vedl českou reprezentaci ještě v letech 2010-2014, během kterých získal s týmem dvě bronzové medaile na MS 2011 a 2012. V letech 2018-2019 trénoval reprezentaci do 18 let.
Vedle své trenérské kariéry se Alois Hadamczik věnoval také podnikání. Je spoluzakladatelem a spolumajitelem společnosti Bonatrans Group, která je jedním z největších světových výrobců kolejových vozidel.
V letech 2000-2003 byl spoluvlastníkem fotbalového klubu FC Baník Ostrava.
V rodných Kravařích nechal Alois Hadamczik vybudovat hokejový areál.Kdo je Alois Hadamczik? Životopis Alois Hadamczik, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Alois Hadamczik

Národnost: česká
Datum narození: 20. června 1952
Místo narození: Kravaře, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alois Hadamczik? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Grant? Vzpomněli byste si na význam slova Insomnie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Krupeto? Znáte definici termínu Verš?

Klíčová slova: osobnosti, kdo je Alois Hadamczik?, životopis, wikipedie, sport, vysvětlení, popis, lexikon, datum narození, informace, wiki, osobnost, kdy se narodil Alois Hadamczik?, Alois Hadamczik, Alois Hadamczik, kde se narodil Alois Hadamczik?

Pojem Alois Hadamczik je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Alois Hadamczik ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Alois Hadamczik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Alois Hadamczik ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Alois Hadamczik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Alois Hadamczik ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alois Hadamczik například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Alois Hadamczik? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Alois Hadamczik? Kdy se narodil Alois Hadamczik? Kde se narodil Alois Hadamczik? Alois Hadamczik je v kategorii Sport

Kategorie sport, jezdkyně formule, alois Hadamczik, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Alois Hadamczik třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alois Hadamczik i v jiné kategorii než je sport.