Kdo je to?
Kdo je to Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Suchý?

Kdo je to Jiří Suchý? Stručný životopis

Jiří Suchý je česká osobnost mnoha uměleckých profesí - divadelník, režisér, textař, básník, hudebník, skladatel, filmař, spisovatel, výtvarník a grafik. Je zakladatelem divadla Semafor a spoluzakladatelem Divadla Na zábradlí Jiřího Suchého. Na uměleckou scénu vstoupil společně s Miroslavem Horníčkem a Ivanem Vyskočilem. Populární osobností se stal v divadle Semafor jako autor ve dvojici s Jiřím Šlitrem. Po úmrtí Jiřího Šlitra spolupracoval především se zpěvačkou Jitkou Molavcovou.
Jiří Suchý působí také jako scénárista a herec, je autorem desítek písní a mnoha knih. Je nositelem mnoha řádů a cen, v roce 2013 byl vyznamenán Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Jiří Suchý

Národnost: česká
Datum narození: 1.10.1931
Místo narození: Plzeň

Zaujala vás biografie osobnosti Jiří Suchý? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Ofsajd? Vzpomenete si na definici slova Homeopatie? Víte, co je to Augmentace? Vzpomněli byste si na význam slova Směnka?

Klíčová slova: pojem, lexikon, význam, slovo, termín, popis, kdo je Jiří Suchý?, původ slova, formulace, etymologie, Jiří Suchý, co je to Jiří Suchý?, heslo, kdo to je, informace, význam slova

Pojem Jiří Suchý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jiří Suchý

Zkusit najít frázi Jiří Suchý ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Jiří Suchý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Jiří Suchý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Jiří Suchý ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Suchý například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Suchý?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Suchý? Kdo to byl Jiří Suchý? Kdy se narodil Jiří Suchý? Kde se narodil Jiří Suchý? Jiří Suchý patří do sekce hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Suchý kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Suchý i v jiné kategorii než je hudba.