Kdo je to?
Kdo je to Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Suchý?

Kdo je to Jiří Suchý? Stručný životopis

Jiří Suchý je česká osobnost mnoha uměleckých profesí - divadelník, režisér, textař, básník, hudebník, skladatel, filmař, spisovatel, výtvarník a grafik. Je zakladatelem divadla Semafor a spoluzakladatelem Divadla Na zábradlí Jiřího Suchého. Na uměleckou scénu vstoupil společně s Miroslavem Horníčkem a Ivanem Vyskočilem. Populární osobností se stal v divadle Semafor jako autor ve dvojici s Jiřím Šlitrem. Po úmrtí Jiřího Šlitra spolupracoval především se zpěvačkou Jitkou Molavcovou.
Jiří Suchý působí také jako scénárista a herec, je autorem desítek písní a mnoha knih. Je nositelem mnoha řádů a cen, v roce 2013 byl vyznamenán Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Jiří Suchý

Národnost: česká
Datum narození: 1.10.1931
Místo narození: Plzeň

Líbí se stručný životopis s osobou Jiří Suchý? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pemza? Vzpomněli byste si na význam slova Atomismus? Víte, co je to Konifery? Znáte definici termínu Sametová revoluce?

Klíčová slova: přesný výraz, definice, informace, slovo, vysvětlení, synonymum, původ slova, wiki, pojem, heslo, hudba, Jiří Suchý, termín, přesný význam, lexikon, odborný výraz

Pojem Jiří Suchý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Suchý ve Wikimedia Commons

Najít termín Jiří Suchý ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Jiří Suchý ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jiří Suchý na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Suchý například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Suchý?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Suchý? Kdo to byl Jiří Suchý? Kdy se narodil Jiří Suchý? Kde se narodil Jiří Suchý? Jiří Suchý je v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jiří Suchý dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Suchý i v jiné kategorii než je hudba.