Kdo je to?
Kdo je Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jiří Suchý?

Kdo je Jiří Suchý? Životopis, informace, biografie, hudba

Jiří Suchý je česká osobnost mnoha uměleckých profesí - divadelník, režisér, textař, básník, hudebník, skladatel, filmař, spisovatel, výtvarník a grafik. Je zakladatelem divadla Semafor a spoluzakladatelem Divadla Na zábradlí Jiřího Suchého. Na uměleckou scénu vstoupil společně s Miroslavem Horníčkem a Ivanem Vyskočilem. Populární osobností se stal v divadle Semafor jako autor ve dvojici s Jiřím Šlitrem. Po úmrtí Jiřího Šlitra spolupracoval především se zpěvačkou Jitkou Molavcovou.
Jiří Suchý působí také jako scénárista a herec, je autorem desítek písní a mnoha knih. Je nositelem mnoha řádů a cen, v roce 2013 byl vyznamenán Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Jiří Suchý

Národnost: česká
Datum narození: 1.10.1931
Místo narození: Plzeň

Tento text (Jiří Suchý) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Bentonit? Vzpomněli byste si co znamená slovo Metrologie? Víte, co je to Bujón? Víte co je Linux?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, osobnosti, Jiří Suchý, vysvětlení, osobnost, narození, národnost, kdy se narodil Jiří Suchý?, hudba, místo narození, lexikon, wiki, životopis, zajímavosti, popis

Pojem Jiří Suchý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jiří Suchý lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Jiří Suchý ve Wikipedii

Hledat heslo Jiří Suchý ve Wikislovníku

Najít heslo Jiří Suchý na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Suchý ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Jiří Suchý ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Suchý například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Jiří Suchý? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Jiří Suchý? Kdy se narodil Jiří Suchý? Kde se narodil Jiří Suchý? Jiří Suchý patří do sekce Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Suchý třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Suchý i v jiné kategorii než je hudba.