Kdo je to?
Kdo je Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jiří Suchý

Kdo je Jiří Suchý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jiří Suchý je česká osobnost mnoha uměleckých profesí - divadelník, režisér, textař, básník, hudebník, skladatel, filmař, spisovatel, výtvarník a grafik. Je zakladatelem divadla Semafor a spoluzakladatelem Divadla Na zábradlí Jiřího Suchého. Na uměleckou scénu vstoupil společně s Miroslavem Horníčkem a Ivanem Vyskočilem. Populární osobností se stal v divadle Semafor jako autor ve dvojici s Jiřím Šlitrem. Po úmrtí Jiřího Šlitra spolupracoval především se zpěvačkou Jitkou Molavcovou.
Jiří Suchý působí také jako scénárista a herec, je autorem desítek písní a mnoha knih. Je nositelem mnoha řádů a cen, v roce 2013 byl vyznamenán Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Suchý

Národnost: česká
Datum narození: 1.10.1931
Místo narození: Plzeň

Popis osobnosti Jiří Suchý můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo ADHD? Pamatujete si definici pojmu Životní pojištění? Víte, co je to Reductil? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vylučovací žaloba?

Klíčová slova: život, hudba, Jiří Suchý, vysvětlení, osobnosti, datum narození, národnost, kdy se narodil Jiří Suchý?, Jiří Suchý, kdo je Jiří Suchý?, informace, osobnost, biografie, lexikon, wiki, zajímavosti

Pojem Jiří Suchý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jiří Suchý lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi Jiří Suchý ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Jiří Suchý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jiří Suchý na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jiří Suchý ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jiří Suchý ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Suchý například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Jiří Suchý? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Jiří Suchý? Kdy se narodil Jiří Suchý? Kde se narodil Jiří Suchý? Jiří Suchý je v sekci Hudba

Kategorie hudba, fialová kytara, jiří Suchý, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Suchý dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Suchý i v jiné kategorii než je hudba.