Kdo je to?
Kdo je to Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Suchý?

Kdo je to Jiří Suchý? Stručný životopis

Jiří Suchý je česká osobnost mnoha uměleckých profesí - divadelník, režisér, textař, básník, hudebník, skladatel, filmař, spisovatel, výtvarník a grafik. Je zakladatelem divadla Semafor a spoluzakladatelem Divadla Na zábradlí Jiřího Suchého. Na uměleckou scénu vstoupil společně s Miroslavem Horníčkem a Ivanem Vyskočilem. Populární osobností se stal v divadle Semafor jako autor ve dvojici s Jiřím Šlitrem. Po úmrtí Jiřího Šlitra spolupracoval především se zpěvačkou Jitkou Molavcovou.
Jiří Suchý působí také jako scénárista a herec, je autorem desítek písní a mnoha knih. Je nositelem mnoha řádů a cen, v roce 2013 byl vyznamenán Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Suchý

Národnost: česká
Datum narození: 1.10.1931
Místo narození: Plzeň

Popis osobnosti Jiří Suchý můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pemza? Víte, co je to Kamenec? Víte, co je to Konifery? Rozumíte pojmu Ionizátor?

Klíčová slova: odborný výraz, Jiří Suchý, popis, co je to Jiří Suchý?, synonymum, kdo je Jiří Suchý?, slovo, hudba, původ slova, wiki, význam, význam slova, vysvětlení, termín, formulace, pojem

Pojem Jiří Suchý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Jiří Suchý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Jiří Suchý ve Wikislovníku

Hledat frázi Jiří Suchý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jiří Suchý ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Suchý například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Suchý

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Suchý? Kdo to byl Jiří Suchý? Kdy se narodil Jiří Suchý? Kde se narodil Jiří Suchý? Jiří Suchý se nachází v sekci hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Suchý řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Suchý i v jiné kategorii než je hudba.