Kdo je to?
Kdo je Václav Sloup? Životopis Václav Sloup, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Václav Sloup

Kdo je Václav Sloup? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Václav Sloup byl český filmový, divadelní a televizní herec. Sloup se narodil v Tlusticích u Berouna do rodiny tesaře. Po základní škole absolvoval gymnázium a následně i vojenskou službu. Poté se přihlásil na pražskou DAMU, kde v roce 1962 úspěšně vystudoval herectví. Ihned po studiu nastoupil do angažmá v pražském Divadle Na zábradlí, kde vystupoval až do roku 1977. V onom roce se připojil k souboru Divadla S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou). V tomto divadle působil v letech 1977-1983. V roce 1983 přestoupil do Divadla na Vinohradech, kde hrál následujících 15 let (1983-1998). Hostoval také v Hudebním divadle Karlín nebo v Divadle Radka Brzobohatého. Sloup ztvárnil role v inscenacích jako Zahradní slavnost, Nebyl čas na lásku, Loupežník, Macbett, aj.
Sloup debutoval před kamerou již během studií na DAMU v roce 1959, a to ve filmech Král Šumavy a Romeo, Julie a tma. Od té doby vytvořil více než sto filmových rolí. Nejvíce se proslavil rolí Bruna v komedii Blbec z Xeenemünde z roku 1962. Dále si zahrál v úspěšných snímcích Lidé z maringotek (1966), Markéta Lazarová (1967), Pasťák (1968), Svatby pana Voka (1970), Což takhle dát si špenát (1977), Pan Vok odchází, Na pytlácké stezce (1979), Za trnkovým keřem (1980), Fešák Hubert (1984), v trilogii Bouřlivé víno (1976), Zralé víno (1981), Mladé víno (1986) a další.
Sloup ztvárnil role také v televizních seriálech jako Záhada hlavolamu (1969), Chalupáři (1975), Nemocnice na kraji města (1977 a 1981), Plechová kavalerie (1979), Arabela (1980), Synové a dcery Jakuba Skláře (1985), Křeček v noční košili (1987), Rodáci (1988) nebo Území bílých králů (1991).
Václav Sloup byl ženatý s Alenou Sloupovou. Manželům se narodila dcera Věra. Manželství však skončilo rozvodem.
Václav Sloup zemřel v roce 2014 ve věku 78 let.Kdo je Václav Sloup? Životopis Václav Sloup, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Václav Sloup

Národnost: česká
Datum narození: 1. 3. 1936
Místo narození: Tlustice u Berouna, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Václav Sloup sdílet s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Království Boží? Znáte definici termínu Fosfor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Talek? Pamatujete si definici pojmu Schematismus?

Klíčová slova: herectví, lexikon, vysvětlení, biografie, Václav Sloup, datum narození, osobnost, narození, popis, národnost, informace, wiki, Václav Sloup, wikipedie, místo narození, životopis

Pojem Václav Sloup je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Václav Sloup doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Václav Sloup ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Václav Sloup ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Václav Sloup v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Václav Sloup na Google.cz

Najít termín Václav Sloup ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Sloup například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Václav Sloup?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Václav Sloup? Kdy se narodil Václav Sloup? Kde se narodil Václav Sloup? Václav Sloup je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herečka černé, václav Sloup, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Václav Sloup třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Sloup i v jiné kategorii než je herectví.