Kdo je to?
Kdo je Václav Sloup? Životopis Václav Sloup, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Václav Sloup?

Kdo je Václav Sloup? Životopis, informace, biografie, herectví

Václav Sloup byl český filmový, divadelní a televizní herec. Sloup se narodil v Tlusticích u Berouna do rodiny tesaře. Po základní škole absolvoval gymnázium a následně i vojenskou službu. Poté se přihlásil na pražskou DAMU, kde v roce 1962 úspěšně vystudoval herectví. Ihned po studiu nastoupil do angažmá v pražském Divadle Na zábradlí, kde vystupoval až do roku 1977. V onom roce se připojil k souboru Divadla S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou). V tomto divadle působil v letech 1977-1983. V roce 1983 přestoupil do Divadla na Vinohradech, kde hrál následujících 15 let (1983-1998). Hostoval také v Hudebním divadle Karlín nebo v Divadle Radka Brzobohatého. Sloup ztvárnil role v inscenacích jako Zahradní slavnost, Nebyl čas na lásku, Loupežník, Macbett, aj.
Sloup debutoval před kamerou již během studií na DAMU v roce 1959, a to ve filmech Král Šumavy a Romeo, Julie a tma. Od té doby vytvořil více než sto filmových rolí. Nejvíce se proslavil rolí Bruna v komedii Blbec z Xeenemünde z roku 1962. Dále si zahrál v úspěšných snímcích Lidé z maringotek (1966), Markéta Lazarová (1967), Pasťák (1968), Svatby pana Voka (1970), Což takhle dát si špenát (1977), Pan Vok odchází, Na pytlácké stezce (1979), Za trnkovým keřem (1980), Fešák Hubert (1984), v trilogii Bouřlivé víno (1976), Zralé víno (1981), Mladé víno (1986) a další.
Sloup ztvárnil role také v televizních seriálech jako Záhada hlavolamu (1969), Chalupáři (1975), Nemocnice na kraji města (1977 a 1981), Plechová kavalerie (1979), Arabela (1980), Synové a dcery Jakuba Skláře (1985), Křeček v noční košili (1987), Rodáci (1988) nebo Území bílých králů (1991).
Václav Sloup byl ženatý s Alenou Sloupovou. Manželům se narodila dcera Věra. Manželství však skončilo rozvodem.
Václav Sloup zemřel v roce 2014 ve věku 78 let.Kdo je Václav Sloup? Životopis Václav Sloup, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Václav Sloup

Národnost: česká
Datum narození: 1. 3. 1936
Místo narození: Tlustice u Berouna, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Václav Sloup? s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Limbus? Vzpomněli byste si na význam slova Hřížení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Algeziologie? Znáte definici termínu Armagedon?

Klíčová slova: osobnost, životopis, informace, biografie, zajímavosti, místo narození, kdo je Václav Sloup?, Václav Sloup, herectví, narození, kde se narodil Václav Sloup?, kdy se narodil Václav Sloup?, život, Václav Sloup, wikipedie, lexikon

Pojem Václav Sloup je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Václav Sloup

Hledat frázi Václav Sloup v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Václav Sloup ve Wikipedii

Vyhledat termín Václav Sloup ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Václav Sloup na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Václav Sloup ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Sloup například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Václav Sloup? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Václav Sloup? Kdy se narodil Václav Sloup? Kde se narodil Václav Sloup? Václav Sloup patří do sekce Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Václav Sloup dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Sloup i v jiné kategorii než je herectví.