Kdo je to?
Kdo byl Pavel Kamas? Životopis Pavel Kamas, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Pavel Kamas?

Kdo byl Pavel Kamas? Životopis, informace, biografie, hudba

Paval Kamas byl významný český operní pěvec.
Vystudoval operní zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Po studiích nastoupil do Slezského divadla v Opavě, jeho jméno a kariéra je však spojena především z prkny Národního divadla Brno. Zpíval snad ve všech slavných operách, zásadní byl pro jeho kariéru především verdiovský repertoár. Představil se v titulní roli v opeře Nabucco, jako Scarpia v Tosce či jako hlavní hrdina v Macbethovi. Diváci jej mohli vidět v nastudování Pucciniho Bohémy, ve Figarově svatbě, Othellovi, Trubadúrovi či Evženu Oněginovi.
Neslavil však úspěch jenom u českého publika. Pořádal úspěšná turné po celém světě, velkou slávu si vydobyl v Chorvatsku, kde často vystupoval na jevišti tamějšího Národního divadla.
V roce 2002 získal cenu Thálie za roli Franka, kterou ztvárnil v opeře Mrtvé město skladatele Ericha Wolfganga Korngolda.Kdo byl Pavel Kamas? Životopis Pavel Kamas, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Pavel Kamas

Národnost: česká
Datum narození: 7. prosince 1947
Místo narození: Olomouc
Datum úmrtí: 14. prosince 2020

Tento text (Pavel Kamas) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Ataka? Vzpomenete si na definici slova Čpavek? Víte, co je to Nepřímá úměrnost? Vzpomněli byste si na význam slova Svěrák?

Klíčová slova: zajímavosti, místo narození, kdo to je, Kdy zemřel Pavel Kamas, život, wiki, narození, osobnosti, osobnost, Pavel Kamas, národnost, lexikon, biografie, životopis, kde se narodil Pavel Kamas?, nežijící

Pojem Pavel Kamas je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Pavel Kamas

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Kamas ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pavel Kamas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Pavel Kamas ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Pavel Kamas na Google obrázcích

Hledat pojem Pavel Kamas v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Kamas například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Kamas

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Pavel Kamas? Kdy se narodil Pavel Kamas? Kde se narodil Pavel Kamas? Kdy zemřel Pavel Kamas? Pavel Kamas se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Pavel Kamas dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Kamas i v jiné kategorii než je hudba.