Kdo je to?
Kdo byl Pavel Kamas? Životopis Pavel Kamas, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Pavel Kamas

Kdo byl Pavel Kamas? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Paval Kamas byl významný český operní pěvec.
Vystudoval operní zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Po studiích nastoupil do Slezského divadla v Opavě, jeho jméno a kariéra je však spojena především z prkny Národního divadla Brno. Zpíval snad ve všech slavných operách, zásadní byl pro jeho kariéru především verdiovský repertoár. Představil se v titulní roli v opeře Nabucco, jako Scarpia v Tosce či jako hlavní hrdina v Macbethovi. Diváci jej mohli vidět v nastudování Pucciniho Bohémy, ve Figarově svatbě, Othellovi, Trubadúrovi či Evženu Oněginovi.
Neslavil však úspěch jenom u českého publika. Pořádal úspěšná turné po celém světě, velkou slávu si vydobyl v Chorvatsku, kde často vystupoval na jevišti tamějšího Národního divadla.
V roce 2002 získal cenu Thálie za roli Franka, kterou ztvárnil v opeře Mrtvé město skladatele Ericha Wolfganga Korngolda.Kdo byl Pavel Kamas? Životopis Pavel Kamas, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Pavel Kamas

Národnost: česká
Datum narození: 7. prosince 1947
Místo narození: Olomouc
Datum úmrtí: 14. prosince 2020

Popis osobnosti Pavel Kamas můžete sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Shyb? Víte, co je to Freeware? Víte, co je to Mediální výchova? Rozumíte pojmu Rýmovník?

Klíčová slova: Pavel Kamas, datum úmrtí, informace, kdo to je, nežijící, život, vysvětlení, zajímavosti, popis, wiki, osobnosti, Pavel Kamas, Kdy zemřel Pavel Kamas, hudba, hudba, datum narození

Pojem Pavel Kamas je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Pavel Kamas ve Wikislovníku

Najít heslo Pavel Kamas na Google.cz

Vyhledat pojem Pavel Kamas ve Wikipedii

Zkusit najít termín Pavel Kamas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Pavel Kamas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Kamas například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Kamas?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byl Pavel Kamas? Kdy se narodil Pavel Kamas? Kde se narodil Pavel Kamas? Kdy zemřel Pavel Kamas? Pavel Kamas se nachází v sekci Hudba

Kategorie hudba, housle, pavel Kamas, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Kamas dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Kamas i v jiné kategorii než je hudba.