Kdo je to?
Kdo je to, byl Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Babák? Lidé, hanlivé

Kdo je to Babák?

Jaký je význam slova Babák? Co to znamená?

Se slovem babák se dnes setkáme už jen okrajově, a to nejspíše jako s příjmením. Jako hanlivý výraz se užívalo v dřívějších dobách, proto dnes nositelé jména Babák nemusejí ani tušit, co to původně vůbec znamenalo. Slovo babák mělo dva významy: tím prvním bylo expresivní označení protivného, vlezlého a neodbytného zvířátka, o jehož společnost lidé rozhodně nestáli, tedy pro veš. Snad jedinou výjimkou, kdy byly vši poptávané, byli líní školáci, kteří věděli, že pokud budou zavšivení, budou muset zůstat nějakou dobu doma a údajně se mezi takovými dětmi s vešmi za nějaký drobný peníz i obchodovalo. Pokud se to skutečně dělo, nutno připomenout, že už je to záležitost nejméně sto let stará. Nicméně vši ve školách představují problém i dnes a co je horší, může je mít i ten, kdo hygienu nijak nezanedbává. Druhým významem slova babák bylo hanlivé označení manžela porodní báby. Těžko říci, co na tom komu mohlo vadit, neboť porodní báby byly velmi důležité a nezřídka zachraňovaly životy jak matek, tak i novorozených dětí.


Kdo je to, byl Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Babák? Lidé, hanlivé

Sdílejte tuto stránku se slovem Babák se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu S-rank? Znáte termín Aquastop? Vzpomněli byste si co označuje výraz Traumatologie? Víte, co je to Burleska?

Klíčová slova: kdo je Babák?, co znamená, co je to Babák?, význam, kdo to je, přesný výraz, Babák, informace, synonymum, etymologie, popis, wiki, lexikon, význam slova, popis, původ slova

Pojem Babák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Babák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Babák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Babák na Google.cz

Hledat výraz Babák ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Babák například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Babák, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Babák? Kdo to byl Babák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Babák? Definice pojmu Babák je v kategorii hanlivé. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít pojem, termín, výraz, heslo řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hanlivé.