Kdo je to?
Kdo je to Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Babák? Lidé, hanlivé

Babák

Jaký je význam slova Babák? Co to znamená?

Se slovem babák se dnes setkáme už jen okrajově, a to nejspíše jako s příjmením. Jako hanlivý výraz se užívalo v dřívějších dobách, proto dnes nositelé jména Babák nemusejí ani tušit, co to původně vůbec znamenalo. Slovo babák mělo dva významy: tím prvním bylo expresivní označení protivného, vlezlého a neodbytného zvířátka, o jehož společnost lidé rozhodně nestáli, tedy pro veš. Snad jedinou výjimkou, kdy byly vši poptávané, byli líní školáci, kteří věděli, že pokud budou zavšivení, budou muset zůstat nějakou dobu doma a údajně se mezi takovými dětmi s vešmi za nějaký drobný peníz i obchodovalo. Pokud se to skutečně dělo, nutno připomenout, že už je to záležitost nejméně sto let stará. Nicméně vši ve školách představují problém i dnes a co je horší, může je mít i ten, kdo hygienu nijak nezanedbává. Druhým významem slova babák bylo hanlivé označení manžela porodní báby. Těžko říci, co na tom komu mohlo vadit, neboť porodní báby byly velmi důležité a nezřídka zachraňovaly životy jak matek, tak i novorozených dětí.


Kdo je to Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Babák? Lidé, hanlivé

Uvedený text s definicí slova Babák můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Amygdala? Znáte termín Ripple? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rakytník? Víte, co je to Pracovní smlouva?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, význam, wiki, význam pojmu, slovo, Babák, heslo, Babák, popis, hanlivé, přesný výraz, hanlivé, pojem, wikipedie, informace

Pojem Babák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít Babák na Google.cz

Najít heslo Babák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Babák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Babák na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Babák ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Babák například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Babák, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Babák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Babák? Definice pojmu Babák je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, naivní blázen, babák, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Babák i v jiné sekci než v hanlivé.