Kdo je to?
Kdo je to Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Babák? Lidé, hanlivé

Kdo je to Babák?

Co znamená a jaký je význam slova Babák?

Se slovem babák se dnes setkáme už jen okrajově, a to nejspíše jako s příjmením. Jako hanlivý výraz se užívalo v dřívějších dobách, proto dnes nositelé jména Babák nemusejí ani tušit, co to původně vůbec znamenalo. Slovo babák mělo dva významy: tím prvním bylo expresivní označení protivného, vlezlého a neodbytného zvířátka, o jehož společnost lidé rozhodně nestáli, tedy pro veš. Snad jedinou výjimkou, kdy byly vši poptávané, byli líní školáci, kteří věděli, že pokud budou zavšivení, budou muset zůstat nějakou dobu doma a údajně se mezi takovými dětmi s vešmi za nějaký drobný peníz i obchodovalo. Pokud se to skutečně dělo, nutno připomenout, že už je to záležitost nejméně sto let stará. Nicméně vši ve školách představují problém i dnes a co je horší, může je mít i ten, kdo hygienu nijak nezanedbává. Druhým významem slova babák bylo hanlivé označení manžela porodní báby. Těžko říci, co na tom komu mohlo vadit, neboť porodní báby byly velmi důležité a nezřídka zachraňovaly životy jak matek, tak i novorozených dětí.


Kdo je to Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Babák? Lidé, hanlivé

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Avízo? Víte co je Plichta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dermatovenerologie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Think tank?

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, vysvětlení, heslo, wikipedie, odborný výraz, Babák, význam, termín, přesný výraz, informace, etymologie, lexikon, formulace, přesný výraz, hanlivé

Pojem Babák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Babák na Youtube

Najít slovo Babák ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Babák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Babák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Babák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Babák například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Babák

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Babák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Babák? Definice pojmu Babák se nachází v kategorii Hanlivé

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, výrazdejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hanlivé.