Kdo je to?
Kdo je to Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Babák? Lidé, hanlivé

Kdo je to Babák?

Co znamená a jaký je význam slova Babák?

Se slovem babák se dnes setkáme už jen okrajově, a to nejspíše jako s příjmením. Jako hanlivý výraz se užívalo v dřívějších dobách, proto dnes nositelé jména Babák nemusejí ani tušit, co to původně vůbec znamenalo. Slovo babák mělo dva významy: tím prvním bylo expresivní označení protivného, vlezlého a neodbytného zvířátka, o jehož společnost lidé rozhodně nestáli, tedy pro veš. Snad jedinou výjimkou, kdy byly vši poptávané, byli líní školáci, kteří věděli, že pokud budou zavšivení, budou muset zůstat nějakou dobu doma a údajně se mezi takovými dětmi s vešmi za nějaký drobný peníz i obchodovalo. Pokud se to skutečně dělo, nutno připomenout, že už je to záležitost nejméně sto let stará. Nicméně vši ve školách představují problém i dnes a co je horší, může je mít i ten, kdo hygienu nijak nezanedbává. Druhým významem slova babák bylo hanlivé označení manžela porodní báby. Těžko říci, co na tom komu mohlo vadit, neboť porodní báby byly velmi důležité a nezřídka zachraňovaly životy jak matek, tak i novorozených dětí.


Kdo je to Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Babák? Lidé, hanlivé

Definici pojmu Babák sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu S-rank? Znáte pojem Imigrace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Panaricium? Vzpomenete si na definici slova Oktagon MMA?

Klíčová slova: Babák, wikipedie, definice, informace, etymologie, význam, termín, lexikon, přesný výraz, synonymum, popis, význam slova, význam pojmu, wiki, přesný výraz, přesný význam

Pojem Babák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Babák ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Babák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Babák ve Wikipedii

Hledat pojem Babák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Babák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Babák například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Babák, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Babák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Babák? Definice pojmu Babák je v kategorii Hanlivé

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než hanlivé.