Kdo je to?
Kdo je to Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Babák? Lidé, hanlivé

Kdo je to Babák?

Jaký je význam slova Babák? Co to znamená?

Se slovem babák se dnes setkáme už jen okrajově, a to nejspíše jako s příjmením. Jako hanlivý výraz se užívalo v dřívějších dobách, proto dnes nositelé jména Babák nemusejí ani tušit, co to původně vůbec znamenalo. Slovo babák mělo dva významy: tím prvním bylo expresivní označení protivného, vlezlého a neodbytného zvířátka, o jehož společnost lidé rozhodně nestáli, tedy pro veš. Snad jedinou výjimkou, kdy byly vši poptávané, byli líní školáci, kteří věděli, že pokud budou zavšivení, budou muset zůstat nějakou dobu doma a údajně se mezi takovými dětmi s vešmi za nějaký drobný peníz i obchodovalo. Pokud se to skutečně dělo, nutno připomenout, že už je to záležitost nejméně sto let stará. Nicméně vši ve školách představují problém i dnes a co je horší, může je mít i ten, kdo hygienu nijak nezanedbává. Druhým významem slova babák bylo hanlivé označení manžela porodní báby. Těžko říci, co na tom komu mohlo vadit, neboť porodní báby byly velmi důležité a nezřídka zachraňovaly životy jak matek, tak i novorozených dětí.


Kdo je to Babák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Babák? Lidé, hanlivé

Definici slova Babák můžete sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu S-rank? Vzpomněli byste si na význam slova Konvektomat? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dláto? Znáte definici termínu Tinnitus?

Klíčová slova: definice, Babák, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz, heslo, wiki, informace, původ slova, synonymum, hanlivé, formulace, pojem, hanlivé, vysvětlení, Babák

Pojem Babák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Babák na Google.cz

Hledat termín Babák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Babák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Babák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Babák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Babák například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Babák

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Babák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Babák? Definice pojmu Babák je v kategorii Hanlivé

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než hanlivé).