Kdo je to?
Kdo je Adéla Šípová? Životopis Adéla Šípová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Adéla Šípová?

Kdo je Adéla Šípová? Životopis, informace, biografie, politici

Adéla Šípová je česká právnička a politička.
Vystudovala práva na Karlově univerzitě a specializuje se na právo veřejného zadávání.
Do politiky vstoupila jako nestranice za Českou pirátskou stranu. V roce 2020 se stala jak zastupitelkou Středočeského kraje, tak senátorkou. Její zvolení do senátorského křesla bylo mediálně zajímavé tím, že šlo o v dané době nejmladší senátorku v České republice. V Senátu je členkou klubu SEN 21 a Pirátů. Zasedá ve Výboru pro sociální politiku a v Ústavně-právním výboru. Je členkou Stálé komise VODA-SUCHO.
V roce 2022 se stala členkou Rady vlády pro rovnost žen a mužů.
Ve své politické praxi i v mediálním prostoru se prezentuje především v otázkách práva, v oblasti feminismu a obecně rovnosti a dále se věnuje sociálním a ekologickým tématům.Kdo je Adéla Šípová? Životopis Adéla Šípová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Adéla Šípová

Národnost: česká
Datum narození: 22. září 1980
Místo narození: Vlašim

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Adéla Šípová sdílet s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Poptávka? Pamatujete si definici pojmu Benešovy dekrety? Znáte pojem Tamaryšek? Vzpomněli byste si co znamená slovo ADSL?

Klíčová slova: politici, popis, osobnost, kdy se narodila Adéla Šípová?, místo narození, vysvětlení, biografie, kdo je Adéla Šípová?, informace, zajímavosti, narození, wikipedie, Adéla Šípová, osobnosti, wiki, lexikon

Pojem Adéla Šípová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Adéla Šípová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Adéla Šípová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Adéla Šípová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Adéla Šípová na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adéla Šípová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adéla Šípová například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Adéla Šípová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Adéla Šípová? Kdy se narodila Adéla Šípová? Kde se narodila Adéla Šípová? Adéla Šípová se nachází v kategorii Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Adéla Šípová kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adéla Šípová i v jiné kategorii než je politici.