Kdo je to?
Kdo je Adéla Šípová? Životopis Adéla Šípová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Adéla Šípová

Kdo je Adéla Šípová? Životopis, informace, biografie, politici

Adéla Šípová je česká právnička a politička.
Vystudovala práva na Karlově univerzitě a specializuje se na právo veřejného zadávání.
Do politiky vstoupila jako nestranice za Českou pirátskou stranu. V roce 2020 se stala jak zastupitelkou Středočeského kraje, tak senátorkou. Její zvolení do senátorského křesla bylo mediálně zajímavé tím, že šlo o v dané době nejmladší senátorku v České republice. V Senátu je členkou klubu SEN 21 a Pirátů. Zasedá ve Výboru pro sociální politiku a v Ústavně-právním výboru. Je členkou Stálé komise VODA-SUCHO.
V roce 2022 se stala členkou Rady vlády pro rovnost žen a mužů.
Ve své politické praxi i v mediálním prostoru se prezentuje především v otázkách práva, v oblasti feminismu a obecně rovnosti a dále se věnuje sociálním a ekologickým tématům.Kdo je Adéla Šípová? Životopis Adéla Šípová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Základní informace o osobě Adéla Šípová

Národnost: česká
Datum narození: 22. září 1980
Místo narození: Vlašim

Líbí se stručný životopis s osobou Adéla Šípová? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Elektrické napětí? Víte, co je to Crossfit? Znáte pojem Káva doppio? Rozumíte pojmu Rasismus?

Klíčová slova: životopis, Adéla Šípová, datum narození, narození, vysvětlení, národnost, Adéla Šípová, biografie, wiki, wikipedie, osobnosti, lexikon, kdo je Adéla Šípová?, kde se narodila Adéla Šípová?, politici, místo narození

Pojem Adéla Šípová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Adéla Šípová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adéla Šípová ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Adéla Šípová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Adéla Šípová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Adéla Šípová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adéla Šípová například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adéla Šípová

Právě nyní již víte Kdo je to Adéla Šípová? Kdy se narodila Adéla Šípová? Kde se narodila Adéla Šípová? Adéla Šípová patří do kategorie Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Adéla Šípová dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adéla Šípová i v jiné kategorii než je politici.