Kdo je to?
Kdo je Adéla Šípová? Životopis Adéla Šípová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Adéla Šípová?

Kdo je Adéla Šípová? Životopis, informace, biografie, politici

Adéla Šípová je česká právnička a politička.
Vystudovala práva na Karlově univerzitě a specializuje se na právo veřejného zadávání.
Do politiky vstoupila jako nestranice za Českou pirátskou stranu. V roce 2020 se stal jak zastupitelkou Středočeského kraje, tak senátorkou. Její zvolení do senátorského křesla bylo mediálně zajímavé tím, že šlo o v dané době nejmladší senátorku v České republice. V Senátu je členkou klubu SEN 21 a Pirátů. Zasedá ve Výboru pro sociální politiku a v Ústavně-právním výboru. Je členkou Stálé komise VODA-SUCHO.
V roce 2022 se stal členkou Rady vlády pro rovnost žen a mužů.
Ve své politické praxi i v mediálním prostoru se prezentuje především v otázkách práva, v oblasti femininismu a obecně rovnosti a dále se věnuje sociálním a ekologickým tématům.Kdo je Adéla Šípová? Životopis Adéla Šípová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Základní údaje o osobě Adéla Šípová

Národnost: česká
Datum narození: 22. září 1980
Místo narození: Vlašim

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adéla Šípová s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tramping? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sentiment? Znáte pojem Kyslík? Znáte termín Piknik?

Klíčová slova: kde se narodila Adéla Šípová?, datum narození, politici, vysvětlení, místo narození, politici, wikipedie, zajímavosti, wiki, národnost, kdo je Adéla Šípová?, kdy se narodila Adéla Šípová?, lexikon, informace, život, životopis

Pojem Adéla Šípová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Adéla Šípová

Hledat videa s názvem Adéla Šípová na Youtube

Hledat heslo Adéla Šípová na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Adéla Šípová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Adéla Šípová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Adéla Šípová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adéla Šípová například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Adéla Šípová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Adéla Šípová? Kdy se narodila Adéla Šípová? Kde se narodila Adéla Šípová? Adéla Šípová patří do sekce Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Adéla Šípová třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adéla Šípová i v jiné kategorii než je politici.