Kdo je to?
Kdo byl František Bauer? Životopis František Bauer, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo byl František Bauer?

Kdo byl František Bauer? Životopis, informace, biografie, novináři

František Bauer byl český novinář a historik.
Vystudoval Filozofickou fakultu Karlovy univerzity a začal se věnovat novinařině. Jeho velkým životním tématem byly dějiny Německa, čehož začala využívat československá vláda ve 30. letech, kdy se vztahy s německým sousedem postupně vyhrocovaly. Pracoval pro Ministerstvo zahraničních věcí a byl jedním z těch, kdo varovali před nebezpečím hitlerovského Německa. Když se jeho obavy naplnily, neváhal a zapojil se do domácí odboje. Za svou protinacistickou činnost byl vězněn.
František Bauer válku přežil a krátkou dobu si užíval status hrdiny. Byl vyznamenán za svou odvahu, začal pracovat na Ministerstvu informací a vedl Českou tiskovou kancelář. I komunistický režim v něm však spatřoval hrozbu, a tak jej začal perzekvovat a donutil jej k odchodu z funkcí i veřejného života.
Hlavní přínos Františka Bauera kromě jeho hrdinství spočívá v tom, že nebezpečí nacismu pochopil velmi brzy, o čemž svědčí jeho kniha vydaná už v roce 1936 Můj boj - Hitler o sobě a svých cílech, ve kterém velmi podrobně rozebíral stěžejní dílo německého nacionálního socialismu. Též je autorem knihy Machiavelli a machiavellismus (1940) a jeho zaměření na německé dějiny se projevuje v monografii Bismarck, diplomat a státník (1941).Kdo byl František Bauer? Životopis František Bauer, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní informace o osobě František Bauer

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1897
Místo narození: Turnov
Datum úmrtí: 1. října 1967

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou František Bauer sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Mastektomie? Rozumíte pojmu Částice? Znáte termín Zálohová faktura? Znáte pojem Adenokarcinom?

Klíčová slova: narození, nežijící, zajímavosti, novináři, popis, život, osobnost, kdo to je, kde se narodil František Bauer?, kdo je František Bauer?, národnost, František Bauer, kdy se narodil František Bauer?, místo narození, wiki, vysvětlení

Pojem František Bauer je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu František Bauer hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz František Bauer na Google.cz

Vyhledat termín František Bauer ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo František Bauer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem František Bauer ve Wikislovníku

Vyhledat termín František Bauer ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo František Bauer například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je František Bauer? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl František Bauer? Kdy se narodil František Bauer? Kde se narodil František Bauer? Kdy zemřel František Bauer? František Bauer se nachází v kategorii Novináři

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka František Bauer kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Bauer i v jiné kategorii než je novináři.