Kdo je to?
Kdo byl Eduard Haken? Životopis Eduard Haken, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Eduard Haken

Kdo byl Eduard Haken? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Eduard Haken byl významný český operní pěvec.
Narodil se na Ukrajině do rodiny volyňských Čechů. Studoval medicínu, jako nadaného basistu jej však osud zahnal na uměleckou dráhu. Operní zpěv studoval nejen v Praze, ale i v zahraničí.
Nejdříve působil v olomoucké opeře, od roku 1941 nastoupil do angažmá do operního souboru Národního divadla. Jeho ikonickou rolí se stal Kecal z Prodané nevěsty. Během svého života však ztvárnil mnoho dalších rolí - Vodníka v Rusalce, Mefistofela ve Faustovi a Markétce. Zpíval též ve Verdiho operách Aida či Nabucco, v Rossiniho Lazebníku sevillském nebo Mozartově Donu Giovannimu či Figarově svatbě nebo třeba v Čajskovského Evženu Oněginovi.
V Národním divadle strávil více než padesát let života a stal se jednou z jeho ikon.
Kolegium Ceny Thálie jej ocenilo zvláštní cenou za jeho celoživotní umělecké dílo.Kdo byl Eduard Haken? Životopis Eduard Haken, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Eduard Haken

Národnost: česká
Datum narození: 22. března 1910
Místo narození: Šklíň, dnešní Ukrajina
Datum úmrtí: 12. ledna 1996

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Eduard Haken sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Litý mramor? Pamatujete si definici pojmu Habakuk? Vzpomenete si na definici slova EBITDA? Vzpomněli byste si co znamená slovo Školné?

Klíčová slova: životopis, Eduard Haken, kde se narodil Eduard Haken?, Eduard Haken, Kdy zemřel Eduard Haken, národnost, narození, kdy se narodil Eduard Haken?, wikipedie, datum úmrtí, wiki, osobnost, biografie, místo narození, osobnosti, národnost

Pojem Eduard Haken je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Eduard Haken zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Eduard Haken ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Eduard Haken ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Eduard Haken ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Eduard Haken v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Eduard Haken na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Eduard Haken například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eduard Haken

Nyní již víte Kdo byl Eduard Haken? Kdy se narodil Eduard Haken? Kde se narodil Eduard Haken? Kdy zemřel Eduard Haken? Eduard Haken je v sekci Hudba

Kategorie hudba, stříbrná kytara, eduard Haken, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Eduard Haken dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eduard Haken i v jiné kategorii než je hudba.