Kdo je to?
Kdo byl Richard Wagner? Životopis Richard Wagner, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Richard Wagner?

Kdo to byl Richard Wagner? Stručný životopis

Richard Wagner patřil k významným německým hudebním komponistům, byl jedním z nejznámějších představitelů romantizmu v hudbě. Proslavil se především operami, k nejznámějším patří Bludný Holanďan, Tannhäuser, Tristan a Isolda, Prsten Niebelungův a další.
Richard Wagner prožil velkou část života v jiných zemích – Francii, Lotyšsku, Itálii, Rakousku. Navštívil i české lázně, nejdéle pak pobýval ve Švýcarsku. Skladatel byl stoupencem protižidovských názorů, proto bylo jeho dílo zneužito nacisty.Kdo byl Richard Wagner? Životopis Richard Wagner, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Richard Wagner

Národnost: německá
Datum narození: 22. května 1813
Místo narození: Lipsko
Datum úmrtí: 13. února 1883

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Richard Wagner? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Imunoglobulin? Víte co je Kalibrace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spořicí účet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prevenar 13?

Klíčová slova: přesný význam, význam, význam pojmu, formulace, heslo, původ slova, wiki, odborný výraz, definice, význam slova, synonymum, hudba, termín, přesný výraz, informace, Richard Wagner

Pojem Richard Wagner je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Richard Wagner na Youtube

Vyhledat výraz Richard Wagner ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Richard Wagner ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Richard Wagner v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Wagner například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Richard Wagner? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Richard Wagner? Kdo to byl Richard Wagner? Kdy se narodil Richard Wagner? Kde se narodil Richard Wagner? Kdy zemřel Richard Wagner? Richard Wagner je v sekci hudba. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Richard Wagner dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Wagner i v jiné kategorii než je hudba.