Kdo je to?
Kdo byl Richard Wagner? Životopis Richard Wagner, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Richard Wagner

Kdo byl Richard Wagner? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Richard Wagner patřil k významným německým hudebním komponistům, byl jedním z nejznámějších představitelů romantizmu v hudbě. Proslavil se především operami, k nejznámějším patří Bludný Holanďan, Tannhäuser, Tristan a Isolda, Prsten Niebelungův a další.
Richard Wagner prožil velkou část života v jiných zemích – Francii, Lotyšsku, Itálii, Rakousku. Navštívil i české lázně, nejdéle pak pobýval ve Švýcarsku. Skladatel byl stoupencem protižidovských názorů, proto bylo jeho dílo zneužito nacisty.Kdo byl Richard Wagner? Životopis Richard Wagner, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Richard Wagner

Národnost: německá
Datum narození: 22. května 1813
Místo narození: Lipsko
Datum úmrtí: 13. února 1883

Líbí se stručný životopis s osobou Richard Wagner? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Gufero? Znáte termín Renesance? Vzpomněli byste si co označuje výraz Smetana? Víte, co je to Statutární město?

Klíčová slova: Richard Wagner, vysvětlení, narození, popis, životopis, Kdy zemřel Richard Wagner, osobnosti, místo narození, informace, kde se narodil Richard Wagner?, hudba, biografie, národnost, kdo to je, zajímavosti, lexikon

Pojem Richard Wagner je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Richard Wagner

Hledat videa s názvem Richard Wagner na Youtube

Najít termín Richard Wagner ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Richard Wagner ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Richard Wagner ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Richard Wagner ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Wagner například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Richard Wagner

Právě nyní již víte Kdo byl Richard Wagner? Kdy se narodil Richard Wagner? Kde se narodil Richard Wagner? Kdy zemřel Richard Wagner? Richard Wagner je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Richard Wagner řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Wagner i v jiné kategorii než je hudba.