Kdo je to?
Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Kdo je to Sunnita?

Co znamená a jaký je význam slova Sunnita?

Sunnita je označení pro vyznavače jedné ze dvou základních větví islámu. Vyznavači druhé větve se nazývají šíité. Mezi oběma skupinami často panuje nepřítelský postoj. Sunnité tvoří asi tři čtvrtiny celkového množství muslimů. Slovo "sunna" znamená "zvyk" nebo "cesta". Jedná se o výroky proroka Mohameda tvořící jeden ze základů islámského zvykového práva šaría. Sunnité uznávají jako Mohamedova nástupce Abú Bakra, zatímco šíité Mohamedova zetě Alího. K rozdělení islámu došlo již v 7. století, tedy krátce po jeho vzniku.Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sunnita sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Biopsie? Vzpomněli byste si co označuje výraz ČSSZ? Znáte termín Štóla? Znáte termín Služebnost?

Klíčová slova: formulace, co je to Sunnita?, původ slova, přesný význam, slovo, termín, informace, přesný výraz, popis, vysvětlení, definice, odborný výraz, Sunnita, kdo to je, pojem, heslo

Pojem Sunnita je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Sunnita ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Sunnita ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sunnita na Youtube

Hledat heslo Sunnita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sunnita například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Sunnita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Sunnita? Kdo to byl Sunnita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sunnita? Definice pojmu Sunnita se nachází v kategorii náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít výraz, termín, heslo, výraz kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Sunnita hledat i v jiných kategoriích (než náboženství).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.