Kdo je to?
Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Kdo je to Sunnita?

Co znamená a jaký je význam slova Sunnita?

Sunnita je označení pro vyznavače jedné ze dvou základních větví islámu. Vyznavači druhé větve se nazývají šíité. Mezi oběma skupinami často panuje nepřítelský postoj. Sunnité tvoří asi tři čtvrtiny celkového množství muslimů. Slovo "sunna" znamená "zvyk" nebo "cesta". Jedná se o výroky proroka Mohameda tvořící jeden ze základů islámského zvykového práva šaría. Sunnité uznávají jako Mohamedova nástupce Abú Bakra, zatímco šíité Mohamedova zetě Alího. K rozdělení islámu došlo již v 7. století, tedy krátce po jeho vzniku.Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sunnita sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Euroval? Znáte pojem Okluzor? Znáte termín Zelňačka? Vzpomenete si na definici slova Discord?

Klíčová slova: co je to Sunnita?, význam, definice, Sunnita, náboženství, popis, heslo, informace, lexikon, význam pojmu, etymologie, synonymum, význam slova, pojem, co znamená, přesný význam

Pojem Sunnita je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Sunnita ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Sunnita ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Sunnita ve Wikipedii

Hledat termín Sunnita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sunnita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Sunnita, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Sunnita? Kdo to byl Sunnita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sunnita? Definice pojmu Sunnita se nachází v sekci náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Sunnita i v jiné sekci než v náboženství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.