Kdo je to?
Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Kdo je to Sunnita?

Co znamená a jaký je význam slova Sunnita?

Sunnita je označení pro vyznavače jedné ze dvou základních větví islámu. Vyznavači druhé větve se nazývají šíité. Mezi oběma skupinami často panuje nepřítelský postoj. Sunnité tvoří asi tři čtvrtiny celkového množství muslimů. Slovo "sunna" znamená "zvyk" nebo "cesta". Jedná se o výroky proroka Mohameda tvořící jeden ze základů islámského zvykového práva šaría. Sunnité uznávají jako Mohamedova nástupce Abú Bakra, zatímco šíité Mohamedova zetě Alího. K rozdělení islámu došlo již v 7. století, tedy krátce po jeho vzniku.Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Sunnita se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Biopsie? Pamatujete si definici pojmu HORECA? Znáte termín Štóla? Vzpomněli byste si co znamená slovo Doping?

Klíčová slova: lexikon, pojem, význam slova, etymologie, formulace, odborný výraz, význam, Sunnita, termín, popis, kdo to je, význam pojmu, původ slova, vysvětlení, popis, přesný význam

Pojem Sunnita je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Sunnita

Hledejte bez špehování slovo Sunnita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Sunnita ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Sunnita v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Sunnita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sunnita například ve Wikipedii, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Sunnita, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Sunnita? Kdo to byl Sunnita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sunnita? Definice pojmu Sunnita je v kategorii náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.