Kdo je to?
Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Kdo je to Sunnita?

Co znamená a jaký je význam slova Sunnita?

Sunnita je označení pro vyznavače jedné ze dvou základních větví islámu. Vyznavači druhé větve se nazývají šíité. Mezi oběma skupinami často panuje nepřítelský postoj. Sunnité tvoří asi tři čtvrtiny celkového množství muslimů. Slovo "sunna" znamená "zvyk" nebo "cesta". Jedná se o výroky proroka Mohameda tvořící jeden ze základů islámského zvykového práva šaría. Sunnité uznávají jako Mohamedova nástupce Abú Bakra, zatímco šíité Mohamedova zetě Alího. K rozdělení islámu došlo již v 7. století, tedy krátce po jeho vzniku.Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Sunnita? s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Euroval? Vzpomněli byste si co znamená slovo Exekuce? Znáte termín Zelňačka? Víte co je Eucharistie?

Klíčová slova: Sunnita, co je to Sunnita?, původ slova, wiki, termín, vysvětlení, co znamená, náboženství, pojem, heslo, formulace, popis, kdo to je, informace, slovo, význam

Pojem Sunnita je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Sunnita zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Sunnita ve Wikislovníku

Hledat slovo Sunnita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Sunnita ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Sunnita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sunnita například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sunnita

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sunnita? Kdo to byl Sunnita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sunnita? Definice pojmu Sunnita je v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.