Kdo je to?
Kdo je Lubomír Volný? Životopis Lubomír Volný, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Lubomír Volný?

Kdo je Lubomír Volný? Životopis, informace, biografie, politici

Lubomír Volný je podnikatel, politik a bývalý učitel. Vyrůstal na Ostravsku a v Ostravě vystudoval tamní Pedagogickou fakultu, na které studoval obor tělesná a technická výchova. Následně se živil jako učitel. Vedle toho se několik let profesionálně věnoval basketbalu. V rodné Ostravě začal podnikat, když zakoupil dva domy, aby je pronajímal sociálně slabým za vyšší ceny, než je běžný nájem. Kvůli tomu je popisován jako tzv. obchodník s chudobou.
Do politiky vstoupil v roce 2016 členstvím ve straně SPD Tomia Okamury a v krajských volbách téhož roku byl zvolen zastupitelem Moravskoslezského kraje. O rok později se konaly volby do poslanecké sněmovny a Volný byl lídrem kandidátky SPD v Moravskoslezském kraji. Díky slušnému výsledku SPD se stal poslancem. Následně začal mít konflikty s ostatními členy SPD ve svém kraji. Ti kritizovali jeho nedemokratické postupy, když na přední místa ve straně dosazoval spřátelené politiky. Část členů proto SPD opustila a v roce 2019 nakonec SPD opustil také Volný, údajně kvůli rasismu a politickému extremismu.
Po opuštění SPD založil v roce 2019 nacionalistickou stranu Jednotní – alternativa pro patrioty. V témže roce kandidoval do Evropského parlamentu, ale Jednotní nezískali ani půl procenta hlasů. Poté strana neuspěla ani v krajských volbách, které se konaly v roce 2020, takže Volný ztratil post krajského zastupitele. V roce 2021 se Volný rozhodl založit novou stranu, kterou pojmenoval Volný blok. Podobně jako jeho předešlá působiště, také Volný blok je politology řazen na krajní pravici, zejména kvůli nacionalismu a xenofobii. Volný s novou stranou kandiduje ve volbách do poslanecké sněmovny a doufá, že si tak udrží poslanecký mandát.
Je známý aktivním vystupováním na demonstracích a sociálních sítích. Kritizuje opatření proti šíření covidu-19, která označuje za novodobou totalitu. Často sdílí kontroverzní příspěvky, které mají povahu konspiračních teorií, například když tvrdil, že koronavirus je biologická zbraň, kterou rozprašují letadla společnosti DHL, nebo když doporučoval inhalovat koloidní stříbro namísto nošení roušek a respirátorů.Kdo je Lubomír Volný? Životopis Lubomír Volný, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Lubomír Volný

Národnost: česká
Datum narození: 3. července 1973
Místo narození: Ostrava

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lubomír Volný sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Labrys? Vzpomenete si na definici slova Zápustka? Víte, co je to Metafikce? Vzpomněli byste si na význam slova Bulina?

Klíčová slova: zajímavosti, biografie, datum narození, wikipedie, národnost, politici, informace, osobnosti, kde se narodil Lubomír Volný?, životopis, wiki, místo narození, kdo je Lubomír Volný?, popis, vysvětlení, kdy se narodil Lubomír Volný?

Pojem Lubomír Volný je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Lubomír Volný ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Lubomír Volný ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Lubomír Volný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Lubomír Volný ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Lubomír Volný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Lubomír Volný například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lubomír Volný

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Lubomír Volný? Kdy se narodil Lubomír Volný? Kde se narodil Lubomír Volný? Lubomír Volný je v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Lubomír Volný řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lubomír Volný i v jiné kategorii než je politici.