Kdo je to?
Kdo je Lubomír Brabec? Životopis Lubomír Brabec, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Lubomír Brabec?

Kdo je Lubomír Brabec? Životopis, informace, biografie, hudba

Lubomír Brabec je český kytarista. Brabec se narodil v Plzni, kde začal studovat hru na kytaru na plzeňské konzervatoři. Jako malý se učil na housle, ale později přešel ke kytaře. Po plzeňské konzervatoři se přestěhoval do Prahy, kde pokračoval ve studiu hry na kytaru u pedagoga a hudebního skladatele Milana Zelenky. Od roku 1980 začal studovat hru na kytaru v Londýně na Royal Academy of Music. Ke studiu se dostal díky stipendiu, které obdržel od britské vlády.
Po studiu začal spolupracovat s plejádou zpěváků a hudebníků jako Štefan Margita, Daniel Hůlka, Pavel Šporcl, Aleš Bárta, Peter Dvorský, Lubomír Malý, Karel Vágner, Lucie Bílá, Petr Janda nebo Jaroslav Svěcený. Díky jeho mistrovství kytarově upravil spousty děl jiných hudebníků.
Během své kariéry Brabec nahrál kolem třiceti desek a spolupracoval se společnostmi Multisonic, Supraphon a dalšími.
Již ve dvaceti jedna letech obdržel cenu Concours International de Guita v Paříži (1974). Roku 1986 obdržel Zlatý štít Pantonu za nahrávku roku (Concierto de Aranjuez). O tři roky později získal medaili H. Villa-Lobose (1989). V roce 1991 a 1996 Brabec dostal zlatou desku od společnosti Supraphon. O pět let později poprvé získal platinovou desku společnosti Suprahon (2001). Další platinová deska přišla roku 2003 za album Vánoční transformace.
Lubomír Brabec byl roku 2013 oceněn medailí Za zásluhy.
V roce 1997 odehrál koncert na lodi Greenpeace Arctic Sunrise u pobřeží Antarktidy. Byl to nejjižněji zahraný koncert v historii hudby. Koncert přenášela japonská televize.Kdo je Lubomír Brabec? Životopis Lubomír Brabec, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Lubomír Brabec

Národnost: česká
Datum narození: 21. 5. 1953
Místo narození: Plzeň, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lubomír Brabec s vašimi známými a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Celulitida? Víte co je Souřadné slovo? Vzpomněli byste si na význam slova Křivítko? Vzpomněli byste si co označuje výraz Anestezie?

Klíčová slova: kdy se narodil Lubomír Brabec?, biografie, Lubomír Brabec, popis, wiki, vysvětlení, kdo je Lubomír Brabec?, místo narození, hudba, životopis, národnost, hudba, lexikon, osobnosti, zajímavosti, osobnost

Pojem Lubomír Brabec je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Lubomír Brabec na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lubomír Brabec ve Wikimedia Commons

Najít pojem Lubomír Brabec ve Wikislovníku

Najít termín Lubomír Brabec ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Lubomír Brabec ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lubomír Brabec například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Lubomír Brabec?

Právě jste zjistili Kdo je to Lubomír Brabec? Kdy se narodil Lubomír Brabec? Kde se narodil Lubomír Brabec? Lubomír Brabec patří do kategorie Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Lubomír Brabec řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lubomír Brabec i v jiné kategorii než je hudba.