Kdo je to?
Kdo je Petr Jákl? Životopis Petr Jákl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Petr Jákl

Kdo je Petr Jákl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Petr Jákl je český filmový režisér a herec, producent, kaskadér a bývalý reprezentant v judu. Jákl se narodil v Praze do sportovní rodiny judisty Petra Jákla, který roku 1972 reprezentoval ČSR v judu na Letních olympijských hrách v Mnichově. Po vzoru svého otce se Petr věnoval judu již od dětských let. Ve 21 letech se zúčastnil Akademického mistrovství světa a v polotěžké váze vybojoval bronzovou medaili. Na Mistrovství Evropy 1996 si zranil nohu, čímž přišel o Letní olympiádu v Atlantě. Druhou bronzovou medaili získal Jákl na Akademickém mistrovství světa v roce 1998 v těžké váze. Ze zdravotních důvodů byl nucen profesionální kariéru v judu ukončit v roce 2001.
Po sportovní kariéře se rozhodl pro film. Ve filmu debutoval v roce 1995 v akčním snímku Cesta peklem. Během své herecké kariéry se objevil v desítce českých a zahraničních filmů, mezi které patří akční film xXx (2002) s hercem Vinem Dieselem, Eurotrip, Vetřelec vs. Predátor (2004), Po hlavě… do prdele (2006), Bathory (2008), Kajínek (2010) nebo Revival (2013).
Jákl je známý režisér. Doposud režíroval krimi snímek Kajínek (2010), horor Ghoul (2015) a historický film Jan Žižka (2022).
Jako producent se Jákl podílel na filmech Nejvyšší pocty (Ed Harris, Samuel L. Jackson), The Inhabitant, Savage Salvation (Robert de Niro, John Malkovich).
Roku 2022 se Jákl stal zakladatelem virtuálního, filmového a videoherního studia R.U.Robot Studios. Studio pracovalo na filmu Jan Žižka a nyní pracuje na stejnojmenné videohře.
Petr Jákl je ženatý s bývalou moderátorkou zpráv o počasí TV Prima Romanou Vítovou. Společně mají dvě dcery (Sofie a Elisa).Kdo je Petr Jákl? Životopis Petr Jákl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Petr Jákl

Národnost: česká
Datum narození: 14. 9. 1973
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Jákl sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Generace Y? Pamatujete si definici pojmu Revma? Znáte definici termínu Utopené náklady? Vzpomněli byste si co znamená slovo Export?

Klíčová slova: národnost, kdy se narodil Petr Jákl?, biografie, osobnosti, lexikon, narození, wikipedie, život, vysvětlení, místo narození, datum narození, životopis, herectví, Petr Jákl, kde se narodil Petr Jákl?, Petr Jákl

Pojem Petr Jákl je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Petr Jákl ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Petr Jákl ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Jákl ve Wikimedia Commons

Najít pojem Petr Jákl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Petr Jákl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Jákl například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Petr Jákl? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Petr Jákl? Kdy se narodil Petr Jákl? Kde se narodil Petr Jákl? Petr Jákl je v sekci Herectví

Kategorie herectví, dlouhé vlasy kudrny , petr Jákl, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Jákl kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Jákl i v jiné kategorii než je herectví.