Kdo je to?
Kdo je Petr Jákl? Životopis Petr Jákl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Petr Jákl?

Kdo je Petr Jákl? Životopis, informace, biografie, herectví

Petr Jákl je český filmový režisér a herec, producent, kaskadér a bývalý reprezentant v judu. Jákl se narodil v Praze do sportovní rodiny judisty Petra Jákla, který roku 1972 reprezentoval ČSR v judu na Letních olympijských hrách v Mnichově. Po vzoru svého otce se Petr věnoval judu již od dětských let. Ve 21 letech se zúčastnil Akademického mistrovství světa a v polotěžké váze vybojoval bronzovou medaili. Na Mistrovství Evropy 1996 si zranil nohu, čímž přišel o Letní olympiádu v Atlantě. Druhou bronzovou medaili získal Jákl na Akademickém mistrovství světa v roce 1998 v těžké váze. Ze zdravotních důvodů byl nucen profesionální kariéru v judu ukončit v roce 2001.
Po sportovní kariéře se rozhodl pro film. Ve filmu debutoval v roce 1995 v akčním snímku Cesta peklem. Během své herecké kariéry se objevil v desítce českých a zahraničních filmů, mezi které patří akční film xXx (2002) s hercem Vinem Dieselem, Eurotrip, Vetřelec vs. Predátor (2004), Po hlavě… do prdele (2006), Bathory (2008), Kajínek (2010) nebo Revival (2013).
Jákl je známý režisér. Doposud režíroval krimi snímek Kajínek (2010), horor Ghoul (2015) a historický film Jan Žižka (2022).
Jako producent se Jákl podílel na filmech Nejvyšší pocty (Ed Harris, Samuel L. Jackson), The Inhabitant, Savage Salvation (Robert de Niro, John Malkovich).
Roku 2022 se Jákl stal zakladatelem virtuálního, filmového a videoherního studia R.U.Robot Studios. Studio pracovalo na filmu Jan Žižka a nyní pracuje na stejnojmenné videohře.
Petr Jákl je ženatý s bývalou moderátorkou zpráv o počasí TV Prima Romanou Vítovou. Společně mají dvě dcery (Sofie a Elisa).Kdo je Petr Jákl? Životopis Petr Jákl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Petr Jákl

Národnost: česká
Datum narození: 14. 9. 1973
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Jákl? Pak se podělte s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Ludolfovo číslo? Znáte termín Iritace? Znáte definici termínu Streamování? Víte, co je to Modem?

Klíčová slova: datum narození, Petr Jákl, národnost, informace, wiki, osobnost, lexikon, herectví, život, kde se narodil Petr Jákl?, biografie, kdo je Petr Jákl?, místo narození, narození, herectví, wikipedie

Pojem Petr Jákl je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Petr Jákl hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Petr Jákl ve Wikislovníku

Najít výraz Petr Jákl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Petr Jákl ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Petr Jákl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Petr Jákl na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Jákl například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Petr Jákl? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Petr Jákl? Kdy se narodil Petr Jákl? Kde se narodil Petr Jákl? Petr Jákl se nachází v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Petr Jákl dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Jákl i v jiné kategorii než je herectví.