Kdo je to?
Kdo je to Naďa Urbánková? Životopis Naďa Urbánková, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Naďa Urbánková?

Kdo je to Naďa Urbánková? Stručný životopis

Naďa Urbánková je herečka a zpěvačka. Původní profesí je zdravotní sestra, ale brzy se začala věnovat zpěvu a později i filmu. Je několikanásobnou držitelkou Zlatého slavíka, koncertovala například s orchestrem Václava Hybše, Country Beatem Jiřího Brabce nebo Armádním uměleckým souborem. K jejím úspěšným hitům patří například Mám ráda žužu, Blonďák s červenou bugatkou, Drahý můj a mnoho dalších.
Hrála například ve filmu Na samotě u lesa, Ostře sledované vlaky nebo Kdyby tisíc klarinetů. Naďa Urbánková působí i v rozhlase, hraje v divadle a aktivně se zapojuje do společenského života.Kdo je to Naďa Urbánková? Životopis Naďa Urbánková, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Naďa Urbánková

Národnost: česká
Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka

Popis osobnosti Naďa Urbánková můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Anexe? Pamatujete si definici pojmu Zakázané uvolnění? Znáte pojem Wordpress? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přeslice?

Klíčová slova: co je to Naďa Urbánková?, popis, formulace, Naďa Urbánková, popis, termín, heslo, hudba, význam slova, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, význam, přesný význam, přesný výraz, etymologie

Pojem Naďa Urbánková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Naďa Urbánková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Naďa Urbánková na Google.cz

Najít pojem Naďa Urbánková ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Naďa Urbánková ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Naďa Urbánková například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Naďa Urbánková

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Naďa Urbánková? Kdo to byl Naďa Urbánková? Kdy se narodil Naďa Urbánková? Kde se narodil Naďa Urbánková? Naďa Urbánková se nachází v sekci hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Naďa Urbánková řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Naďa Urbánková i v jiné kategorii než je hudba.