Kdo je to?
Kdo je Naďa Urbánková? Životopis Naďa Urbánková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Naďa Urbánková?

Kdo je Naďa Urbánková? Životopis, informace, biografie, hudba

Naďa Urbánková je herečka a zpěvačka. Původní profesí je zdravotní sestra, ale brzy se začala věnovat zpěvu a později i filmu. Je několikanásobnou držitelkou Zlatého slavíka, koncertovala například s orchestrem Václava Hybše, Country Beatem Jiřího Brabce nebo Armádním uměleckým souborem. K jejím úspěšným hitům patří například Mám ráda žužu, Blonďák s červenou bugatkou, Drahý můj a mnoho dalších.
Hrála například ve filmu Na samotě u lesa, Ostře sledované vlaky nebo Kdyby tisíc klarinetů. Naďa Urbánková působí i v rozhlase, hraje v divadle a aktivně se zapojuje do společenského života.Kdo je Naďa Urbánková? Životopis Naďa Urbánková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Naďa Urbánková

Národnost: česká
Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Naďa Urbánková sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Sympatie? Vzpomenete si na definici slova Schematismus? Znáte pojem Excel? Vzpomněli byste si na význam slova Happy slapping?

Klíčová slova: wikipedie, hudba, kde se narodila Naďa Urbánková?, wiki, biografie, kdy se narodila Naďa Urbánková?, národnost, osobnosti, datum narození, zajímavosti, místo narození, osobnost, životopis, popis, informace, Naďa Urbánková

Pojem Naďa Urbánková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Naďa Urbánková ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Naďa Urbánková na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Naďa Urbánková ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Naďa Urbánková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Naďa Urbánková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Naďa Urbánková například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Naďa Urbánková? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Naďa Urbánková? Kdy se narodila Naďa Urbánková? Kde se narodila Naďa Urbánková? Naďa Urbánková je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Naďa Urbánková dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Naďa Urbánková i v jiné kategorii než je hudba.