Kdo je to?
Kdo je to Naďa Urbánková? Životopis Naďa Urbánková, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Naďa Urbánková?

Kdo je to Naďa Urbánková? Stručný životopis

Naďa Urbánková je herečka a zpěvačka. Původní profesí je zdravotní sestra, ale brzy se začala věnovat zpěvu a později i filmu. Je několikanásobnou držitelkou Zlatého slavíka, koncertovala například s orchestrem Václava Hybše, Country Beatem Jiřího Brabce nebo Armádním uměleckým souborem. K jejím úspěšným hitům patří například Mám ráda žužu, Blonďák s červenou bugatkou, Drahý můj a mnoho dalších.
Hrála například ve filmu Na samotě u lesa, Ostře sledované vlaky nebo Kdyby tisíc klarinetů. Naďa Urbánková působí i v rozhlase, hraje v divadle a aktivně se zapojuje do společenského života.Kdo je to Naďa Urbánková? Životopis Naďa Urbánková, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Naďa Urbánková

Národnost: česká
Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Naďa Urbánková s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Anexe? Víte, co je to Post Bellum? Znáte pojem Wordpress? Rozumíte pojmu Ascorutin?

Klíčová slova: přesný význam, pojem, vysvětlení, wiki, synonymum, etymologie, původ slova, popis, kdo je Naďa Urbánková?, popis, heslo, slovo, co znamená, kdo to je, význam slova, co je to Naďa Urbánková?

Pojem Naďa Urbánková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Naďa Urbánková v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Naďa Urbánková na Google.cz

Hledat výraz Naďa Urbánková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Naďa Urbánková ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Naďa Urbánková ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Naďa Urbánková například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Naďa Urbánková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Naďa Urbánková? Kdo to byl Naďa Urbánková? Kdy se narodil Naďa Urbánková? Kde se narodil Naďa Urbánková? Naďa Urbánková se nachází v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Naďa Urbánková dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Naďa Urbánková i v jiné kategorii než je hudba.