Kdo je to?
Kdo je Věra Martinová? Životopis Věra Martinová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Věra Martinová

Kdo je Věra Martinová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Věra Martinová je kytaristka a nejznámější česká country zpěvačka. Martinová se narodila ve městě Opočno. Po střední škole absolvovala Státní brněnskou konzervatoř (obor kytara). Poté chvíli zpívala ve věhlasném Orchestru Gustava Broma (do roku 1982). V onom roce se připojila ke country skupině Schovanky, kde následně působila celých pět let. Po působení v kapele Schovanky se Martinová rozhodla pro sólovou kariéru.
Debutové album Dál jen vejdi (1989) vyšlo pod společností Supraphon. Ve stejném roce měla Martinová vážnou dopravní nehodu na dálnici D1. Po nehodě měla zcela zdevastovaný obličej. Od té doby začala trpět depresemi a musela nasadit antidepresiva. K hudbě se ale vrátila a hned v dalším roce vydala druhé album Nejsme si cizí (1990). Martinová vydala ještě dalších devět studiových desek. Poslední deska Foukneme do svící vyšla roku 2011. Mezi její nejznámější písně patří Až na vrcholky hor, Dala jsem lásku řekám, Nebe, peklo, ráj nebo Dál jen vejdi.
V roce 2004 Martinová dostala rakovinu prsu. Po úspěšné léčbě se nemoci zbavila.
Díky své kariéře country zpěvačky je Věra Martinová označována za nejlepší zpěvačku country hudby u nás. Později získala přízvisko První dáma country music.Kdo je Věra Martinová? Životopis Věra Martinová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Věra Martinová

Národnost: česká
Datum narození: 2. 2. 1960
Místo narození: Opočno, Česká republika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Věra Martinová? s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Jablko sváru? Vzpomněli byste si na význam slova Totální válka? Znáte termín Sympatie? Znáte definici termínu Urbex?

Klíčová slova: hudba, Věra Martinová, informace, zajímavosti, datum narození, wiki, popis, život, lexikon, osobnosti, kde se narodila Věra Martinová?, wikipedie, vysvětlení, Věra Martinová, místo narození, osobnost

Pojem Věra Martinová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Věra Martinová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Věra Martinová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Věra Martinová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Věra Martinová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Věra Martinová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Věra Martinová například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Věra Martinová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Věra Martinová? Kdy se narodila Věra Martinová? Kde se narodila Věra Martinová? Věra Martinová patří do kategorie Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Věra Martinová dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Věra Martinová i v jiné kategorii než je hudba.