Kdo je to?
Kdo je Věra Martinová? Životopis Věra Martinová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Věra Martinová?

Kdo je Věra Martinová? Životopis, informace, biografie, hudba

Věra Martinová je kytaristka a nejznámější česká country zpěvačka. Martinová se narodila ve městě Opočno. Po střední škole absolvovala Státní brněnskou konzervatoř (obor kytara). Poté chvíli zpívala ve věhlasném Orchestru Gustava Broma (do roku 1982). V onom roce se připojila ke country skupině Schovanky, kde následně působila celých pět let. Po působení v kapele Schovanky se Martinová rozhodla pro sólovou kariéru.
Debutové album Dál jen vejdi (1989) vyšlo pod společností Supraphon. Ve stejném roce měla Martinová vážnou dopravní nehodu na dálnici D1. Po nehodě měla zcela zdevastovaný obličej. Od té doby začala trpět depresemi a musela nasadit antidepresiva. K hudbě se ale vrátila a hned v dalším roce vydala druhé album Nejsme si cizí (1990). Martinová vydala ještě dalších devět studiových desek. Poslední deska Foukneme do svící vyšla roku 2011. Mezi její nejznámější písně patří Až na vrcholky hor, Dala jsem lásku řekám, Nebe, peklo, ráj nebo Dál jen vejdi.
V roce 2004 Martinová dostala rakovinu prsu. Po úspěšné léčbě se nemoci zbavila.
Díky své kariéře country zpěvačky je Věra Martinová označována za nejlepší zpěvačku country hudby u nás. Později získala přízvisko První dáma country music.Kdo je Věra Martinová? Životopis Věra Martinová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Věra Martinová

Národnost: česká
Datum narození: 2. 2. 1960
Místo narození: Opočno, Česká republika

Zaujala vás biografie osobnosti Věra Martinová? Potom se podělte s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Grand Slam? Rozumíte pojmu Rádius? Znáte termín Kružba? Znáte pojem Spyware?

Klíčová slova: kdo je Věra Martinová?, místo narození, národnost, kdy se narodila Věra Martinová?, hudba, lexikon, informace, narození, wiki, datum narození, Věra Martinová, biografie, kde se narodila Věra Martinová?, životopis, wikipedie, Věra Martinová

Pojem Věra Martinová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Věra Martinová

Hledat pojem Věra Martinová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Věra Martinová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Věra Martinová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Věra Martinová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Věra Martinová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Věra Martinová například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Věra Martinová?

Právě jste zjistili Kdo je to Věra Martinová? Kdy se narodila Věra Martinová? Kde se narodila Věra Martinová? Věra Martinová patří do kategorie Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Věra Martinová třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Věra Martinová i v jiné kategorii než je hudba.