Kdo je to?
Kdo je Pavel Kožíšek? Životopis Pavel Kožíšek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Pavel Kožíšek

Kdo je Pavel Kožíšek? Životopis, informace, biografie, umělci

Kouzelník a iluzionista Pavel kožíšek se narodil 17. září 1970 v Hořicích v Podkrkonoší. O kouzlení se začal zajímat již během let na základní škole a veřejně vystupovat začal již ve svých šestnácti letech. Jen o rok později se zúčastnil krajského kola kouzelnické soutěže, kde skončil na hezkém čtvrtém místě.
Jeho vysoké umístění v soutěži se nakonec stalo důvodem, proč byl roku 1988 přijat do Českého magického svazu. Ten v následujících letech reprezentoval na mezinárodních festivalech různě po světě. Měl díky tomu možnost podívat se například do Belgie, Německa, Rakouska, Itálie, Maďarska nebo Polska.
Ještě v sedmnácti letech byl v rámci mezinárodního festivalu v Brně oceněn první cenou a cenou Grand Prix.
V roce 1989 úspěšně odmaturoval a pokračoval ve studiu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kterou úspěšně absolvoval v roce 1996. Ještě v průběhu svého studia se aktivně věnoval vystupování nejen v Čechách či Evropě, ale především v Japonsku, kde zůstal delší dobu.
V roce 1991 vyhrál Mistrovství republiky v Praze, načež přišla jeho první televizní zkušenost. O tři roky později se opět stal mistrem republiky a jen rok poté získal na festivalu v japonské Shizuoce cenu za zábavnost. Na tomto festivalu se roku 1996 stal dokonce mistrem světa.
Později byl oceněn Cenou Českého literárního fondu a vyhrál konkurz na realizaci vůbec prvního Divadla magie v Japonsku. V roce 2000 mu byl Českým magickým svazem udělen diplom za zásluhy o rozvoj magického umění a reprezentaci magie.
Stal se jedním z nejmladších předsedů odborné poroty na mezinárodním iluzionistickém festivalu.
Pavel Kožíšek si vyzkoušel i roli herce. Spolupracoval totiž s režisérem Jurajem Herzem na tvorbě televizního seriálu Černí baroni, v němž ztvárnil postavu kouzelníka Pavla. Objevil se navíc i ve druhém díle třetí série oblíbené prvorepublikové kriminálky Četnické humoresky a v roce 2018 si zahrál v kriminálním seriálu V.I.P. vraždy.
V roce 2003 přinesl myšlenku Divadla kouzel i do České republiky, když otevřel Magic Hall. V roce následujícím se stal prezidentem mezinárodního festivalu v moderní magii Velká cena Divadla kouzel.
Vydal tři knihy. Lexikon magie a kouzel a dětskou knížku Malý kouzelník, která vyšla s ilustracemi od Libora Drobného. Napsal a v roce 2003 navíc také obhájil rigorózní práci s názvem Moderní magie jako nástroj sociokulturní manipulace.
Za svou dosavadní kariéru už stihl stovky televizních i „live“ vystoupení doma i ve světě a patří mezi nejprodávanější umělce českého showbyznysu.
Poměrně nedávno, v roce 2019 otevřel ve Vodičkově ulici v Praze Muzeum fantastických iluzí
Od roku 2006 je ženatý s Lucií Panošovou. Manželé spolu mají dva sny. Staršího Matyáše a mladšího Jakuba.Kdo je Pavel Kožíšek? Životopis Pavel Kožíšek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Pavel Kožíšek

Národnost: československá, česká
Datum narození: 17. září 1970
Místo narození: Hořice

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Pavel Kožíšek sdílet s ostatnímina Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu ADHD? Vzpomněli byste si co znamená slovo Event? Znáte definici termínu Životní prostředí? Víte co je Fenomenologie?

Klíčová slova: Pavel Kožíšek, Pavel Kožíšek, zajímavosti, popis, wiki, životopis, místo narození, osobnosti, narození, informace, umělci, kdy se narodil Pavel Kožíšek?, lexikon, osobnost, kde se narodil Pavel Kožíšek?, umělci

Pojem Pavel Kožíšek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Pavel Kožíšek v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Pavel Kožíšek na Youtube

Hledat termín Pavel Kožíšek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Pavel Kožíšek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Pavel Kožíšek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Pavel Kožíšek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Kožíšek například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Pavel Kožíšek? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Pavel Kožíšek? Kdy se narodil Pavel Kožíšek? Kde se narodil Pavel Kožíšek? Pavel Kožíšek patří do sekce Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Kožíšek kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Kožíšek i v jiné kategorii než je umělci.