Kdo je to?
Kdo je Pavel Šporcl? Životopis Pavel Šporcl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Pavel Šporcl

Kdo je Pavel Šporcl? Životopis, informace, biografie, hudba

Pavel Šporcl je český houslista světového formátu. Šporcl se narodil v Českých Budějovicích. Odmalička se účastnil několika houslových soutěží na lidových školách umění. Dokázal zvítězit v mezinárodní soutěži – Kociánově houslové soutěži, v rozhlasové soutěži Concertino Praha a v dalších. Vyznával tvrdou přípravu a soutěžení pro něj bylo největší motivací. Poté, co se učil hrát na housle v Lidové škole umění v Českých Budějovicích u profesora Ladislava Havla, začal Šporcl studovat na konzervatoři. Po maturitě na konzervatoři se přihlásil na AMU, kam byl následně přijat a kde pod vedením profesora Václava Snítila pokračoval ve svém houslovém mistrovství. Po dokončení studií na AMU se přesunul do Dallasu v Texasu v USA, kde na Jižní metodistické univerzitě studoval houslovou hru. Jeho profesory byli Dorothy DeLay, Jicchak Perlamn, Masao Kawasaki a Eduard Schmieder. V USA studoval také na Brooklyn College a na Juilliard School.
Pavel Šporcl si díky své preciznosti zahrál takřka po celém světě na festivalech Pražské jaro, Salzburger Festspiele nebo s orchestry Česká filharmonie, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Liverpoolská královská filharmonie nebo Orchestre de Paris.
Skoro všechna jeho alba se stala platinovými za prodané nosiče. Během jeho koncertů vystupoval s hvězdami jako Karel Gott, Eva Pilarová, Vojtěch Dyk, Ewa Farna, kapela Kryštof, a další. Během koncertů se podílí na pomoci nadacím a neziskovým organizacím jako Kapka naděje, ADRA, Naše dítě, Pomozte dětem, Hospic Anežky České.
Stal se patronem festivalu Hudební festival Znojmo a je dokonce uměleckým ředitelem festivalu Kociánovo Ústí.
Šporcl během své hudební kariéry obdržel ocenění soutěže ARD (1992), holandskou cenu Holland Music Session World Tour Competition (1993), Cenu společnosti Bohuslava Martinů (1996), Mezinárodní soutěže Pražské jaro (1997) a z rukou prezidenta obdržel Medaili Za zásluhy (2015).Kdo je Pavel Šporcl? Životopis Pavel Šporcl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Pavel Šporcl

Národnost: česká
Datum narození: 25. 4. 1973
Místo narození: České Budějovice, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pavel Šporcl s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hereze? Vzpomněli byste si na význam slova LAN? Víte, co je to Sangvinik? Znáte definici termínu Hybridní televize?

Klíčová slova: wikipedie, hudba, kdo je Pavel Šporcl?, zajímavosti, hudba, život, biografie, osobnost, Pavel Šporcl, wiki, kdy se narodil Pavel Šporcl?, Pavel Šporcl, lexikon, datum narození, osobnosti, narození

Pojem Pavel Šporcl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Pavel Šporcl

Hledejte bez špehování slovo Pavel Šporcl ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Pavel Šporcl ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Pavel Šporcl ve Wikipedii

Najít slovo Pavel Šporcl ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Pavel Šporcl ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Šporcl například v Google obrázcích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Šporcl

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Pavel Šporcl? Kdy se narodil Pavel Šporcl? Kde se narodil Pavel Šporcl? Pavel Šporcl se nachází v sekci Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Pavel Šporcl řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Šporcl i v jiné kategorii než je hudba.