Kdo je to?
Kdo je Pavel Šporcl? Životopis Pavel Šporcl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Pavel Šporcl?

Kdo je Pavel Šporcl? Životopis, informace, biografie, hudba

Pavel Šporcl je český houslista světového formátu. Šporcl se narodil v Českých Budějovicích. Odmalička se účastnil několika houslových soutěží na lidových školách umění. Dokázal zvítězit v mezinárodní soutěži – Kociánově houslové soutěži, v rozhlasové soutěži Concertino Praha a v dalších. Vyznával tvrdou přípravu a soutěžení pro něj bylo největší motivací. Poté, co se učil hrát na housle v Lidové škole umění v Českých Budějovicích u profesora Ladislava Havla, začal Šporcl studovat na konzervatoři. Po maturitě na konzervatoři se přihlásil na AMU, kam byl následně přijat a kde pod vedením profesora Václava Snítila pokračoval ve svém houslovém mistrovství. Po dokončení studií na AMU se přesunul do Dallasu v Texasu v USA, kde na Jižní metodistické univerzitě studoval houslovou hru. Jeho profesory byli Dorothy DeLay, Jicchak Perlamn, Masao Kawasaki a Eduard Schmieder. V USA studoval také na Brooklyn College a na Juilliard School.
Pavel Šporcl si díky své preciznosti zahrál takřka po celém světě na festivalech Pražské jaro, Salzburger Festspiele nebo s orchestry Česká filharmonie, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Liverpoolská královská filharmonie nebo Orchestre de Paris.
Skoro všechna jeho alba se stala platinovými za prodané nosiče. Během jeho koncertů vystupoval s hvězdami jako Karel Gott, Eva Pilarová, Vojtěch Dyk, Ewa Farna, kapela Kryštof, a další. Během koncertů se podílí na pomoci nadacím a neziskovým organizacím jako Kapka naděje, ADRA, Naše dítě, Pomozte dětem, Hospic Anežky České.
Stal se patronem festivalu Hudební festival Znojmo a je dokonce uměleckým ředitelem festivalu Kociánovo Ústí.
Šporcl během své hudební kariéry obdržel ocenění soutěže ARD (1992), holandskou cenu Holland Music Session World Tour Competition (1993), Cenu společnosti Bohuslava Martinů (1996), Mezinárodní soutěže Pražské jaro (1997) a z rukou prezidenta obdržel Medaili Za zásluhy (2015).Kdo je Pavel Šporcl? Životopis Pavel Šporcl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Pavel Šporcl

Národnost: česká
Datum narození: 25. 4. 1973
Místo narození: České Budějovice, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Pavel Šporcl sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hemangiom? Vzpomenete si na definici slova Liftback? Víte, co je to Špinavé peníze? Vzpomněli byste si na význam slova Chvalozpěv?

Klíčová slova: wiki, národnost, wikipedie, kde se narodil Pavel Šporcl?, Pavel Šporcl, Pavel Šporcl, život, informace, datum narození, narození, kdo je Pavel Šporcl?, biografie, hudba, lexikon, popis, hudba

Pojem Pavel Šporcl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Pavel Šporcl na Google obrázcích

Vyhledat termín Pavel Šporcl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Pavel Šporcl ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Pavel Šporcl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Pavel Šporcl ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Šporcl například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Pavel Šporcl? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Pavel Šporcl? Kdy se narodil Pavel Šporcl? Kde se narodil Pavel Šporcl? Pavel Šporcl je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Pavel Šporcl dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Šporcl i v jiné kategorii než je hudba.