Kdo je to?
Kdo byl Kim Čong-il? Životopis Kim Čong-il, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kim Čong-il

Kdo byl Kim Čong-il? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Kim Čong-il byl vůdce Korejské lidově demokratické republiky.
Jeho otec byl Kim Ir-sena, který se pár let po Kim Čong-ilově narození postavil do čela severokorejského komunistického režimu a ze země vybudoval diktaturu.
Kim Čong-il v mládí studoval mimo Severní Koreu, nicméně poté se vrátil a začal se zapojovat do domácí politiky. Po smrti svého otce se ujal v zemi role vůdce a dál zde posiloval autokratický režim a politiku naprosté izolace země. Kim Čong-il kolem sebe i svého otce vytvořil kult osobnosti.
Během jeho vlády se KLDR pokoušela vyvinout jaderné zbraně, a to navzdory mezinárodním úmluvám, ke kterým se Kim Čong-il připojil. Sám vůdce KLDR proslul v domácí i zahračniční politice jako mistrný manipulátor.
I přes snahy světové diplomacie a jihokorejského souseda se KLDR během Kim Čong-ilovy vlády ani nepřiblížila k naději na demokratičtější režim, země se zbytku světa spíše vzdálila. KLDR pod jeho vládou proslula tristními životními podmínkami většiny obyvatel, likvidací politických odpůrců a drastickým porušováním lidských práv.
Po jeho smrti v roce 2011 se moci v zemi chopil jeho syn Kim Čong-un a pokračoval v udržování režimu nastoleného svým otcem a dědem.Kdo byl Kim Čong-il? Životopis Kim Čong-il, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Kim Čong-il

Národnost: korejská
Datum narození: 16. února 1941 (podle některých zdrojů 1942)
Místo narození: zřejmě okolí Chabarovsku, Sovětský svaz
Datum úmrtí: 17. prosince 2011

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Kim Čong-il? s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Konvence? Víte, co je to Konvolut? Víte co je Tahák? Rozumíte pojmu Foton?

Klíčová slova: datum úmrtí, kdo je Kim Čong-il?, kdo to je, lexikon, popis, osobnost, osobnosti, kdy se narodil Kim Čong-il?, zajímavosti, národnost, Kim Čong-il, wikipedie, wiki, informace, Kdy zemřel Kim Čong-il, životopis

Pojem Kim Čong-il je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Kim Čong-il ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Kim Čong-il na Google.cz

Najít pojem Kim Čong-il na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Kim Čong-il ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kim Čong-il ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kim Čong-il například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Kim Čong-il?

Teď už víte Kdo byl Kim Čong-il? Kdy se narodil Kim Čong-il? Kde se narodil Kim Čong-il? Kdy zemřel Kim Čong-il? Kim Čong-il je v sekci Politici

Kategorie politici, kongresmenka v saku, kim Čong-il, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Kim Čong-il například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kim Čong-il i v jiné kategorii než je politici.