Kdo je to?
Kdo je Adolf Šádek? Životopis Adolf Šádek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Adolf Šádek

Kdo je Adolf Šádek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Jméno Adolfa Šádka je spojeno především s fotbalovým klubem FC Viktoria Plzeň. Narodil se 4. března 1975 v Sokolově, kde také absolvoval povinnou školní docházku a přičichl k mládežnickému fotbalu. Na střední školu nastoupil do Plzně a během studia trénoval fotbal. A fotbal byl pro Šádka vždy prioritou. Středoškolské studium skřípalo, a nakonec jej dokončil v Praze.
Po maturitě se vrátil do rodného Sokolova, ten jej však omrzel a v momentě, kdy asi o tři roky později přišla možnost odejít do Německa, neváhal. Po návratu hrál opět za Sokolov, velmi brzy se však začal angažovat ve vedení klubu.
Čtyři operace kolena jeho aktivní fotbalovou kariéru nakonec utnuly ale Adolf Šádek u fotbalu zůstal. Na vlastní žádost Baník Sokolov opustil a brzy poté nastoupil do FC Viktoria Plzeň
Na jaře 2017 byl Adolf Šádek sankcionován za nevhodné gesto. Vztyčený prostředníček byl „odměněn“ čtyřicetitisícovou pokutou od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.
24. srpna 2022 vyšel na fotbalportal.cz článek, že Adolf Šádek slaví. A má k tomu rovnou dva důvody. Jednak FC Viktoria Plzeň zvítězila nad Karabachem 2:1 a kvalifikovala se tak do základní skupiny Ligy mistrů. Zároveň se mu tentýž den, jen o pár hodin dříve, narodila dcera.
Na konci června 2023 se v tisku objevila zpráva, že FC Viktoria Plzeň má nového majitele. Je jím rakousko-švýcarská podnikatelská skupina FCVP GbH, která klub zakoupila přímo do Šádka. Ten i nadále zůstává ve vedení klubu, je předsedou představenstva, a ponechal si menšinový podíl.
Hlavní komunikace klubu od této chvíle probíhá v němčině, se kterou však Šádek nemá velký problém. Studoval ji ve škole a následně čtyři roky bydlel v Německu. Klub čekají určité změny, hráči se však žádných razantních zásahů obávat nemusí. Klub chce větší pozornost zacílit na mládež, to má být hlavní rozdíl oproti dřívějšímu vedení.
Adolf Šádek však byl i nadále zůstává poměrně kontroverzní. Někteří lidé jej obdivují za skvělé vedení klubu, jiní zpochybňují jeho praktiky. Přestože není nic z toho jisté, na veřejnost prosakují informace, které do férového sportu rozhodně nepatří. Například se nijak netají přátelstvím s Martinem Svobodou, který měl údajně skrze korupci ovlivňovat zápasy. Soud jej však tohoto nařčení zprostil.
Kritizován je i Šádkův neustálý doprovod ochranky, jelikož jeho bodyguard nosí u sebe zbraň, a to i na místa, kam střelné zbraně rozhodně nepatří.Kdo je Adolf Šádek? Životopis Adolf Šádek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Adolf Šádek

Národnost: česká
Datum narození: 4. března 1975
Místo narození: Sokolov

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Adolf Šádek? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Postřikovač? Vzpomněli byste si na význam slova LSD? Znáte termín Gufero? Znáte definici termínu Ostrakizace?

Klíčová slova: kdo je Adolf Šádek?, sport, informace, život, kde se narodil Adolf Šádek?, osobnost, sport, Adolf Šádek, osobnosti, biografie, narození, popis, wikipedie, místo narození, datum narození, zajímavosti

Pojem Adolf Šádek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Adolf Šádek na Youtube

Hledat frázi Adolf Šádek ve Wikipedii

Hledat heslo Adolf Šádek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Adolf Šádek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Adolf Šádek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Šádek například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adolf Šádek

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Adolf Šádek? Kdy se narodil Adolf Šádek? Kde se narodil Adolf Šádek? Adolf Šádek je v kategorii Sport

Kategorie sport, žena akvabela, adolf Šádek, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Adolf Šádek dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Šádek i v jiné kategorii než je sport.