Kdo je to?
Kdo je Markéta Davidová? Životopis Markéta Davidová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Markéta Davidová?

Kdo je Markéta Davidová? Životopis, informace, biografie, sport

Markéta Davidová je česká lyžařská sprinterka a biatlonistka. Davidová se narodila v Jablonci nad Nisou. Od dětství závodila v běhu na lyžích a od 13 let začala trénovat biatlon. Po střední škole začala Davidová studovat Českou zemědělskou univerzitu v Praze (obor Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty). V roce 2019 získala bakalářský titul a pokračovala na magisterské studium (obory Reprodukční biotechnologie a Výživa zvířat a dietetika). Magisterský titul získala roku 2021. Po Zimních olympijských hrách v Pekingu (2022) nastoupí na Fakultu veterinárního lékařství (Veterinární univerzita Brno).
První úspěch Davidová zaznamenala na juniorském mistrovství světa v biatlonu 2016 v rumunském Cheile Gradistei, kde získala stříbrnou medaili ve štafetě a bronz ve vytrvalostním závodu. O dva roky později získala na juniorském mistrovství světa 2018 v estonském Otepää zlato ve stíhacím závodě a stříbro ve sprintu.
Sezónu 2018/2019 se Davidová řadila už mezi seniory. V první seniorské sezóně se umístila ve vytrvalostním závodu na 3. místě ve slovinské Pokljuce (2018), v Oberhorfu skončila také na třetím místě ve štafetě. O měsíc později zvítězila ve sprintu v italské Anterselvě (2019), kde o tři dny později získala stříbro v hromadném startu. Stříbro získala o několik dní později v kanadském Canmore ve vytrvalostním závodě. V roce 2018 se zúčastnila i Zimních olympijských her, kde skončila na 15. místě.
Další sezónu Davidová skončila čtyřikrát na třetím místě ve sprintu (Östersund, Annecy, Nové Město na Moravě) a ve štafetě družstev v italské Anterselvě.
Ve třetí sezóně (2020/21) se stala šampiónkou ve vytrvalostním závodě ve slovinské Poljuce.
Za roky 2019 a 2020 získala cenu v české anketě Biatlonistka roku.
Davidová je členem oddílu SKP Kornspitz Jablonec.Kdo je Markéta Davidová? Životopis Markéta Davidová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní informace o osobě Markéta Davidová

Národnost: česká
Datum narození: 3. 1. 1997
Místo narození: Jablonec nad Nisou, Česká republika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Markéta Davidová? s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Groteska? Víte, co je to Osteopenie? Rozumíte pojmu Bubble tea? Rozumíte pojmu Lekce?

Klíčová slova: Markéta Davidová, sport, wiki, informace, životopis, život, místo narození, wikipedie, kde se narodila Markéta Davidová?, datum narození, zajímavosti, lexikon, osobnost, kdo je Markéta Davidová?, vysvětlení, osobnosti

Pojem Markéta Davidová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Markéta Davidová

Hledat videa s názvem Markéta Davidová na Youtube

Vyhledat slovo Markéta Davidová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Markéta Davidová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Markéta Davidová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Markéta Davidová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Markéta Davidová například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Markéta Davidová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Markéta Davidová? Kdy se narodila Markéta Davidová? Kde se narodila Markéta Davidová? Markéta Davidová je v kategorii Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Markéta Davidová kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Markéta Davidová i v jiné kategorii než je sport.