Kdo je to?
Kdo je Vlasta Mudríková? Životopis Vlasta Mudríková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Vlasta Mudríková?

Kdo je Vlasta Mudríková? Životopis, informace, biografie, hudba

Vlasta Mudríková je slovenská zpěvačka, skladatelka, harmonikářka a spoluzakladatelka folklórní hudební kapely Kysucký prameň. Mudríková se narodila v obci Skalité v okrese Čadca na Slovensku. Po základní škole začala studovat na konzervatoři v Žilině. Po maturitě se přesunula na Akademii umění v Banské Bystrici, kde se specializovala na operní zpěv. Studium úspěšně zakončila s vyznamenáním (titul Mgr.art.) a hned poté začala působit ve Státní opeře v Banské Bystrici. Ve Státní opeře se objevila v divadelních hrách Nabucco a Simon Boccanegra.
Kromě úspěchů ze slovenské scény se ji podařilo zvítězit celkem 15x v řadě na mezinárodní harmonikářské soutěži v Ostravici v ČR. Mudríková se nejvíce proslavila díky vítězství na MS umělců v Moskvě (2016). Roku 2018 získala Cenu obce Skalité.
Doposud vydala Vlasta Mudríková 7 alb. Debutové album Vlasta Mudríková 1 vyšlo roku 2010. Následovaly alba Vlasta Mudríková 2 (2011), Vlasta Mudríková 3 (2012), Vlasta Mudríková 4 (2013), Vlasta Mudríková 5 (2014), Vlasta Mudríková 6 (2015) a Vianoce z roku (2016).
Mudríková se věnuje také hře na klavír a hraní divadla.Kdo je Vlasta Mudríková? Životopis Vlasta Mudríková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Vlasta Mudríková

Národnost: slovenská
Datum narození: 8. 10. 1986
Místo narození: Skalité, Československo

Popis osobnosti Vlasta Mudríková můžete sdílet s přáteli a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Celoživotní vzdělávání? Rozumíte pojmu Oltář? Vzpomněli byste si co znamená slovo Eurozóna? Znáte pojem Leukemie?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo je Vlasta Mudríková?, místo narození, zajímavosti, životopis, informace, biografie, hudba, kde se narodila Vlasta Mudríková?, kdy se narodila Vlasta Mudríková?, osobnosti, Vlasta Mudríková, datum narození, narození, Vlasta Mudríková, popis

Pojem Vlasta Mudríková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Vlasta Mudríková v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Vlasta Mudríková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlasta Mudríková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Vlasta Mudríková na Google obrázcích

Hledat slovo Vlasta Mudríková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Vlasta Mudríková ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlasta Mudríková například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vlasta Mudríková

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Vlasta Mudríková? Kdy se narodila Vlasta Mudríková? Kde se narodila Vlasta Mudríková? Vlasta Mudríková se nachází v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Vlasta Mudríková dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlasta Mudríková i v jiné kategorii než je hudba.