Kdo je to?
Kdo je Sergej Šojgu? Životopis Sergej Šojgu, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Sergej Šojgu

Kdo je Sergej Šojgu? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Sergej Šojgu je ruský politik a dlouholetý ministr obrany Ruské federace.
Po otci patří k tuvinskému etniku žijícímu v Ruské federaci. Vystudoval na Polytechnickém institutu v Krasnojarsku. V této oblasti se mu podařilo v 80. letech prorazit a dostat se do vedoucích pozic, díky čemuž se na počátku 90. let stal ministrem pro mimořádné události. Svou politickou kariéru spojil se stranou Jednotné Rusko a s pozdějším prezidentem Vladimirem Putinem.
V roce 2012 se stal ministrem obrany Ruské federace a na tomto postu setrval po mnoho dalších let. Během svého mandátu prováděl reformy ruských ozbrojených složek a zastával tvrdou linii ruské globální politiky. V letech, kdy byl ministrem obrany Ruské federace, došlo mimo jiné k anexi ukrajinského Krymu, k podpoře proruských separatistů a rozpoutání bojů na východě Ukrajiny a k zapojení Ruska do syrské války.
V únoru 2022 potom došlo k plnohodnotné válce proti Ukrajině. Invaze však nepostupovala podle plánů ruského velení. Sergej Šojgu se přestal objevovat na veřejnosti a spekulovalo se, že byl v prvních týdnech války zasažen infarktem.Kdo je Sergej Šojgu? Životopis Sergej Šojgu, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Sergej Šojgu

Národnost: ruská
Datum narození: 21. května 1955
Místo narození: Čadan, Rusko

Sdílejte tuto stránku s osobností Sergej Šojgu s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Monolit? Víte co je Krevní plazma? Víte co je Povídka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šíbr?

Klíčová slova: zajímavosti, wikipedie, Sergej Šojgu, kdy se narodil Sergej Šojgu?, datum narození, lexikon, místo narození, politici, vysvětlení, životopis, národnost, narození, biografie, život, osobnosti, politici

Pojem Sergej Šojgu je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Sergej Šojgu ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Sergej Šojgu na Google obrázcích

Zkusit najít Sergej Šojgu ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Sergej Šojgu na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sergej Šojgu ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sergej Šojgu například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Sergej Šojgu? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Sergej Šojgu? Kdy se narodil Sergej Šojgu? Kde se narodil Sergej Šojgu? Sergej Šojgu patří do kategorie Politici

Kategorie politici, stará politička, sergej Šojgu, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Sergej Šojgu dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sergej Šojgu i v jiné kategorii než je politici.