Kdo je to?
Kdo je Alexej Pyško? Životopis Alexej Pyško, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alexej Pyško

Kdo je Alexej Pyško? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Alexej Pyško je český filmový, seriálový a divadelní herec a zejména dabingový herec. Pyško se narodil v Ostravě a na gymnázium dojížděl do nedalekého Havířova. Po maturitě na gymnáziu začal studovat na pražské DAMU. Během studií hrával ve Státním divadle v Ostravě. Po úspěšném studiu na DAMU se přesunul do Českého Těšína, kde získal své první angažmá v místním divadle. Poté působil v Ostravě v letech 1980-1988. Od roku 1988 působil v činohře Národního divadle v Praze, kde se objevil v divadelních hrách Sluha dvou pánů nebo Lucerna. Od roku 2002 do roku 2004 působil jako šéf činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci a od roku 2006 je uměleckým ředitelem pražského Divadla Palace Theatre.
Ještě v době studií na DAMU debutoval v televizním filmu Slečna Rajka (1978) a zahrál si také v legendární komedii Vrchní Prchni (1980). Dále se objevil v českých filmech Pasáček z doliny (1983), Proč pláčeš, břízo bílá (1991), Gangster Ka, Gangster Ka: Afričan (2015). Doposud si zahrál ve více než 40 filmech.
Alexej Pyško si zahrál i v televizních seriálech jako Inženýrská Odysea (1979), My všichni školou povinní (1984), Dobrodružství kriminalistiky (1989, 1992), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Ordinace v růžové zahradě (2005-2008), Policie Modrava (2015), Rapl (2016, 2019) a Polda (2021).
Nejvíce se Pyško proslavil jako dabingový herec. Svůj hlas propůjčil zejména americkému herci Bruci Willisovi. Hlas propůjčil většině jeho filmům, např. Šestý smysl, všem dílům série Smrtonosná past, Pulp Fiction, Pátý element atd. Dále namluvil většinu rolí britského herce Gary Oldmana a Seana Beana, Liama Neesona, Burta Reynoldse a dalších.
Kromě desítek filmů nadaboval Alexej Pyško také spoustu televizních seriálů. Stejně jako ve filmu, tak i v seriálu namluvil herce Seana Beana v seriálech Legenda (2015-2016), Pohřešovaný (2012), Hra o trůny (2011) a Bruce Willise v osmé sérii seriálu Zlatá sedmdesátá (2010). Jeho hlas jsme mohli ještě slyšet v seriálech Deadwood (2005-2007), Temný rytíř (2001-2002), 24 hodin (2001), Herkules (1997), Walker Texas Ranger (1997), Kojak (1996), Nemocnice Chicago Hope (1995), Městečko Twin Peaks (1993) a jiné.Kdo je Alexej Pyško? Životopis Alexej Pyško, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Alexej Pyško

Národnost: česká
Datum narození: 6. 7. 1956
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Alexej Pyško s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Teplota? Vzpomněli byste si co označuje výraz Growshop? Rozumíte pojmu Hyperrealismus? Znáte termín All inclusive?

Klíčová slova: lexikon, místo narození, wiki, Alexej Pyško, biografie, herectví, osobnost, Alexej Pyško, život, osobnosti, wikipedie, popis, národnost, narození, kde se narodil Alexej Pyško?, životopis

Pojem Alexej Pyško je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Alexej Pyško

Hledat videa s názvem Alexej Pyško na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Alexej Pyško ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Alexej Pyško v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Alexej Pyško na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexej Pyško ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexej Pyško například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Alexej Pyško?

Nyní již víte Kdo je to Alexej Pyško? Kdy se narodil Alexej Pyško? Kde se narodil Alexej Pyško? Alexej Pyško je v sekci Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Alexej Pyško kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexej Pyško i v jiné kategorii než je herectví.