Kdo je to?
Kdo je Alexej Pyško? Životopis Alexej Pyško, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alexej Pyško?

Kdo je Alexej Pyško? Životopis, informace, biografie, herectví

Alexej Pyško je český filmový, seriálový a divadelní herec a zejména dabingový herec. Pyško se narodil v Ostravě a na gymnázium dojížděl do nedalekého Havířova. Po maturitě na gymnáziu začal studovat na pražské DAMU. Během studií hrával ve Státním divadle v Ostravě. Po úspěšném studiu na DAMU se přesunul do Českého Těšína, kde získal své první angažmá v místním divadle. Poté působil v Ostravě v letech 1980-1988. Od roku 1988 působil v činohře Národního divadle v Praze, kde se objevil v divadelních hrách Sluha dvou pánů nebo Lucerna. Od roku 2002 do roku 2004 působil jako šéf činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci a od roku 2006 je uměleckým ředitelem pražského Divadla Palace Theatre.
Ještě v době studií na DAMU debutoval v televizním filmu Slečna Rajka (1978) a zahrál si také v legendární komedii Vrchní Prchni (1980). Dále se objevil v českých filmech Pasáček z doliny (1983), Proč pláčeš, břízo bílá (1991), Gangster Ka, Gangster Ka: Afričan (2015). Doposud si zahrál ve více než 40 filmech.
Alexej Pyško si zahrál i v televizních seriálech jako Inženýrská Odysea (1979), My všichni školou povinní (1984), Dobrodružství kriminalistiky (1989, 1992), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Ordinace v růžové zahradě (2005-2008), Policie Modrava (2015), Rapl (2016, 2019) a Polda (2021).
Nejvíce se Pyško proslavil jako dabingový herec. Svůj hlas propůjčil zejména americkému herci Bruci Willisovi. Hlas propůjčil většině jeho filmům, např. Šestý smysl, všem dílům série Smrtonosná past, Pulp Fiction, Pátý element atd. Dále namluvil většinu rolí britského herce Gary Oldmana a Seana Beana, Liama Neesona, Burta Reynoldse a dalších.
Kromě desítek filmů nadaboval Alexej Pyško také spoustu televizních seriálů. Stejně jako ve filmu, tak i v seriálu namluvil herce Seana Beana v seriálech Legenda (2015-2016), Pohřešovaný (2012), Hra o trůny (2011) a Bruce Willise v osmé sérii seriálu Zlatá sedmdesátá (2010). Jeho hlas jsme mohli ještě slyšet v seriálech Deadwood (2005-2007), Temný rytíř (2001-2002), 24 hodin (2001), Herkules (1997), Walker Texas Ranger (1997), Kojak (1996), Nemocnice Chicago Hope (1995), Městečko Twin Peaks (1993) a jiné.Kdo je Alexej Pyško? Životopis Alexej Pyško, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alexej Pyško

Národnost: česká
Datum narození: 6. 7. 1956
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alexej Pyško s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je PENB? Pamatujete si definici pojmu Církev? Rozumíte pojmu Nuťák? Vzpomněli byste si co znamená slovo PSPad?

Klíčová slova: herectví, narození, Alexej Pyško, místo narození, osobnost, život, osobnosti, vysvětlení, herectví, lexikon, kdy se narodil Alexej Pyško?, wiki, biografie, zajímavosti, kdo je Alexej Pyško?, Alexej Pyško

Pojem Alexej Pyško je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Alexej Pyško ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Alexej Pyško ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Alexej Pyško ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Alexej Pyško na Google obrázcích

Vyhledat pojem Alexej Pyško ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexej Pyško například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexej Pyško

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alexej Pyško? Kdy se narodil Alexej Pyško? Kde se narodil Alexej Pyško? Alexej Pyško se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alexej Pyško řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexej Pyško i v jiné kategorii než je herectví.