Kdo je to?
Kdo je Ann Wilson? Životopis Ann Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Ann Wilson?

Kdo je Ann Wilson? Životopis, informace, biografie, hudba

Ann Dustin Wilson, vystupující jako Ann Wilson, je americká zpěvačka, známa z působení v rockové kapele Heart. Wilson se narodila v San Diegu v Kalifornii. Její otec byl major v americkém námořnictvu a rodina se musela často stěhovat. Bydleli v Panamě, na Taiwanu a nakonec se usadili v Seattlu ve státě Washington. V 18 letech dokončila střední školu Sammamish High School. Ve dvaceti letech se připojila k místní kapele White Heart (1970), která poté změnila jméno na Hocus Pocus a nakonec na Heart (1974). Ke kapele se připojila i její mladší sestra Nancy a s kapelou se přesunuli do Kanady. Debutové album Dreamboat Annie (1975) nahráli ve Vancouveru. V USA deska vyšla až o rok později. Brzy vyšlo druhé album Little Queen (1977), o rok později třetí album Dog & Butterfly (1978). Heart vydali celkem 11 studiových alb.
Ann Wilson si vedle kapely rozjela i sólovou dráhu, během které zatím vydala dvě alba Hope & Glory (2007) a Immortal (2018).
Wilson měla kdysi problémy s drogami. Když s nimi přestala, začala pít alkohol a v roce 2009 zkolabovala kvůli jaterním problémům. Od toho roku Ann nepila alkohol.
Časopis Hit Parader umístil Ann Wilson na 78 místě v žebříčku nejlepší heavy metalový zpěvák v historii (2006) a roku 2013 se dostala do Rock and Roll Hall of Fame jako členka kapely Heart.Kdo je Ann Wilson? Životopis Ann Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ann Wilson

Národnost: americká
Datum narození: 19. 6. 1950
Místo narození: San Diego, Kalifornie, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Ann Wilson s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Happening? Vzpomněli byste si co označuje výraz Introvert? Vzpomněli byste si co znamená slovo Procesor? Znáte termín Anorexie?

Klíčová slova: kde se narodila Ann Wilson?, kdo je Ann Wilson?, wiki, informace, místo narození, Ann Wilson, Ann Wilson, vysvětlení, datum narození, zajímavosti, osobnost, život, wikipedie, životopis, národnost, biografie

Pojem Ann Wilson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Ann Wilson ve Wikipedii

Zkusit najít Ann Wilson ve Wikislovníku

Hledat slovo Ann Wilson ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ann Wilson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ann Wilson například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ann Wilson

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ann Wilson? Kdy se narodila Ann Wilson? Kde se narodila Ann Wilson? Ann Wilson se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Ann Wilson např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ann Wilson i v jiné kategorii než je hudba.