Kdo je to?
Kdo je Ann Wilson? Životopis Ann Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Ann Wilson?

Kdo je Ann Wilson? Životopis, informace, biografie, hudba

Ann Dustin Wilson, vystupující jako Ann Wilson, je americká zpěvačka, známa z působení v rockové kapele Heart. Wilson se narodila v San Diegu v Kalifornii. Její otec byl major v americkém námořnictvu a rodina se musela často stěhovat. Bydleli v Panamě, na Taiwanu a nakonec se usadili v Seattlu ve státě Washington. V 18 letech dokončila střední školu Sammamish High School. Ve dvaceti letech se připojila k místní kapele White Heart (1970), která poté změnila jméno na Hocus Pocus a nakonec na Heart (1974). Ke kapele se připojila i její mladší sestra Nancy a s kapelou se přesunuli do Kanady. Debutové album Dreamboat Annie (1975) nahráli ve Vancouveru. V USA deska vyšla až o rok později. Brzy vyšlo druhé album Little Queen (1977), o rok později třetí album Dog & Butterfly (1978). Heart vydali celkem 11 studiových alb.
Ann Wilson si vedle kapely rozjela i sólovou dráhu, během které zatím vydala dvě alba Hope & Glory (2007) a Immortal (2018).
Wilson měla kdysi problémy s drogami. Když s nimi přestala, začala pít alkohol a v roce 2009 zkolabovala kvůli jaterním problémům. Od toho roku Ann nepila alkohol.
Časopis Hit Parader umístil Ann Wilson na 78 místě v žebříčku nejlepší heavy metalový zpěvák v historii (2006) a roku 2013 se dostala do Rock and Roll Hall of Fame jako členka kapely Heart.Kdo je Ann Wilson? Životopis Ann Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ann Wilson

Národnost: americká
Datum narození: 19. 6. 1950
Místo narození: San Diego, Kalifornie, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ann Wilson? s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Happening? Víte, co je to Kyslík? Vzpomněli byste si co znamená slovo Reaktance? Rozumíte pojmu Koncepce?

Klíčová slova: kdy se narodila Ann Wilson?, wikipedie, narození, národnost, lexikon, životopis, datum narození, vysvětlení, informace, wiki, Ann Wilson, biografie, místo narození, kde se narodila Ann Wilson?, kdo je Ann Wilson?, hudba

Pojem Ann Wilson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ann Wilson ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ann Wilson ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ann Wilson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Ann Wilson ve Wikipedii

Najít termín Ann Wilson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ann Wilson například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Ann Wilson?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ann Wilson? Kdy se narodila Ann Wilson? Kde se narodila Ann Wilson? Ann Wilson patří do sekce Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ann Wilson například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ann Wilson i v jiné kategorii než je hudba.