Kdo je to?
Kdo je Ann Wilson? Životopis Ann Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Ann Wilson?

Kdo je Ann Wilson? Životopis, informace, biografie, hudba

Ann Dustin Wilson, vystupující jako Ann Wilson, je americká zpěvačka, známa z působení v rockové kapele Heart. Wilson se narodila v San Diegu v Kalifornii. Její otec byl major v americkém námořnictvu a rodina se musela často stěhovat. Bydleli v Panamě, na Taiwanu a nakonec se usadili v Seattlu ve státě Washington. V 18 letech dokončila střední školu Sammamish High School. Ve dvaceti letech se připojila k místní kapele White Heart (1970), která poté změnila jméno na Hocus Pocus a nakonec na Heart (1974). Ke kapele se připojila i její mladší sestra Nancy a s kapelou se přesunuli do Kanady. Debutové album Dreamboat Annie (1975) nahráli ve Vancouveru. V USA deska vyšla až o rok později. Brzy vyšlo druhé album Little Queen (1977), o rok později třetí album Dog & Butterfly (1978). Heart vydali celkem 11 studiových alb.
Ann Wilson si vedle kapely rozjela i sólovou dráhu, během které zatím vydala dvě alba Hope & Glory (2007) a Immortal (2018).
Wilson měla kdysi problémy s drogami. Když s nimi přestala, začala pít alkohol a v roce 2009 zkolabovala kvůli jaterním problémům. Od toho roku Ann nepila alkohol.
Časopis Hit Parader umístil Ann Wilson na 78 místě v žebříčku nejlepší heavy metalový zpěvák v historii (2006) a roku 2013 se dostala do Rock and Roll Hall of Fame jako členka kapely Heart.Kdo je Ann Wilson? Životopis Ann Wilson, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ann Wilson

Národnost: americká
Datum narození: 19. 6. 1950
Místo narození: San Diego, Kalifornie, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Ann Wilson se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Happening? Znáte termín Hrubá chyba? Vzpomněli byste si co znamená slovo Půdorys? Víte, co je to Kyselina mléčná?

Klíčová slova: vysvětlení, místo narození, datum narození, wiki, hudba, lexikon, biografie, život, informace, národnost, narození, kdy se narodila Ann Wilson?, životopis, kde se narodila Ann Wilson?, popis, zajímavosti

Pojem Ann Wilson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Ann Wilson ve Wikislovníku

Najít slovo Ann Wilson ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Ann Wilson na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ann Wilson ve Wikimedia Commons

Najít termín Ann Wilson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ann Wilson například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Ann Wilson? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Ann Wilson? Kdy se narodila Ann Wilson? Kde se narodila Ann Wilson? Ann Wilson patří do kategorie Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ann Wilson kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ann Wilson i v jiné kategorii než je hudba.