Kdo je to?
Kdo byl Tomáš Holý? Životopis Tomáš Holý, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Tomáš Holý?

Kdo to byl Tomáš Holý? Stručný životopis

Tomáš Holý byl český nejznámější dětský herec sedmdesátých let. Narodil se v Praze a k hraní se dostal díky svému strýci, který pracoval jako rekvizitář. Doporučil Tomáše Holého pro krátkou scénu ve známém českém filmu Marečku, podejte mi pero! I přes to, že byla scéna krátká, tak si Tomáš řekl o další dětské role.
O rok později (1977) si režisér Oldřich Lipský vybral opět Tomáše do filmu pro děti Ať žijí duchové! Ve stejném roce si Holého vybrala režisérka Marie Poledňáková do rodinné komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku a rok na to přišlo úspěšné pokračování Jak dostat tatínka do polepšovny (1978). Tento film obdržel na festivalu TV filmů v Monte Carlu 2 ceny a Tomáš Holý byl porotou zvolen nejlepším nedospělým hercem své doby. Film se dočkal i třetího pokračování s názvem Jak se krotí krokodýli, bohužel však již bez Tomáše Holého. Další z filmů tohoto roku, Setkání v červenci, obdržel na mezinárodním filmovém festivalu v Panamě 2 ceny (nejlepší film a nejlepší herecký výkon). V roce 1978 také započalo natáčení filmu Pod jezevčí skálou, které se dočkalo dalších dvou pokračování. Druhý díl Na pytlácké stezce z (1979) a Za trnkovým keřem (1980). Jeho posledním filmovým počinem byl snímek Prázdniny pro psa, kde bylo Holému 12 let.
Po maturitě na gymnáziu se přihlásil na studium práv. Bohužel studia nedokončil kvůli tragické automobilové nehodě, kterou Tomáš Holý nepřežil. Bylo mu 21 let.Kdo byl Tomáš Holý? Životopis Tomáš Holý, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Tomáš Holý

Národnost: česká
Datum narození: 17. 3. 1968
Místo narození: Praha, Česká republika
Datum úmrtí: 8. 3. 1990

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Tomáš Holý? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Alžírská káva? Vzpomenete si na definici slova Prána? Víte co je Filipika? Vzpomněli byste si na význam slova Carpe diem?

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, formulace, termín, lexikon, co znamená, kdo je Tomáš Holý?, vysvětlení, popis, přesný význam, Tomáš Holý, význam, pojem, slovo, informace, původ slova

Pojem Tomáš Holý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Holý ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Tomáš Holý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Tomáš Holý ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Tomáš Holý ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Holý například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tomáš Holý

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Tomáš Holý? Kdo to byl Tomáš Holý? Kdy se narodil Tomáš Holý? Kde se narodil Tomáš Holý? Kdy zemřel Tomáš Holý? Tomáš Holý je v kategorii herectví. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Tomáš Holý např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Holý i v jiné kategorii než je herectví.