Kdo je to?
Kdo byl Tomáš Holý? Životopis Tomáš Holý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Tomáš Holý?

Kdo byl Tomáš Holý? Životopis, informace, biografie, herectví

Tomáš Holý byl český nejznámější dětský herec sedmdesátých let. Narodil se v Praze a k hraní se dostal díky svému strýci, který pracoval jako rekvizitář. Doporučil Tomáše Holého pro krátkou scénu ve známém českém filmu Marečku, podejte mi pero! I přes to, že byla scéna krátká, tak si Tomáš řekl o další dětské role.
O rok později (1977) si režisér Oldřich Lipský vybral opět Tomáše do filmu pro děti Ať žijí duchové! Ve stejném roce si Holého vybrala režisérka Marie Poledňáková do rodinné komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku a rok na to přišlo úspěšné pokračování Jak dostat tatínka do polepšovny (1978). Tento film obdržel na festivalu TV filmů v Monte Carlu 2 ceny a Tomáš Holý byl porotou zvolen nejlepším nedospělým hercem své doby. Film se dočkal i třetího pokračování s názvem Jak se krotí krokodýli, bohužel však již bez Tomáše Holého. Další z filmů tohoto roku, Setkání v červenci, obdržel na mezinárodním filmovém festivalu v Panamě 2 ceny (nejlepší film a nejlepší herecký výkon). V roce 1978 také započalo natáčení filmu Pod jezevčí skálou, které se dočkalo dalších dvou pokračování. Druhý díl Na pytlácké stezce z (1979) a Za trnkovým keřem (1980). Jeho posledním filmovým počinem byl snímek Prázdniny pro psa, kde bylo Holému 12 let.
Po maturitě na gymnáziu se přihlásil na studium práv. Bohužel studia nedokončil kvůli tragické automobilové nehodě, kterou Tomáš Holý nepřežil. Bylo mu 21 let.Kdo byl Tomáš Holý? Životopis Tomáš Holý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Tomáš Holý

Národnost: česká
Datum narození: 17. 3. 1968
Místo narození: Praha, Česká republika
Datum úmrtí: 8. 3. 1990

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Tomáš Holý? s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Alžírská káva? Vzpomenete si na definici slova Federace? Víte co je Těžiště? Vzpomněli byste si na význam slova Uherský rok?

Klíčová slova: osobnosti, Kdy zemřel Tomáš Holý, Tomáš Holý, kdo to je, vysvětlení, wiki, datum úmrtí, herectví, místo narození, životopis, národnost, život, osobnost, lexikon, herectví, kdy se narodil Tomáš Holý?

Pojem Tomáš Holý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Tomáš Holý ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Tomáš Holý ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Tomáš Holý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Tomáš Holý ve Wikipedii

Hledat výraz Tomáš Holý ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Holý například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tomáš Holý

Právě nyní již víte Kdo byl Tomáš Holý? Kdy se narodil Tomáš Holý? Kde se narodil Tomáš Holý? Kdy zemřel Tomáš Holý? Tomáš Holý patří do kategorie Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Holý např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Holý i v jiné kategorii než je herectví.