Kdo je to?
Kdo je Kylie Minogue? Životopis Kylie Minogue, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Kylie Minogue?

Kdo je Kylie Minogue? Životopis, informace, biografie, hudba

Kylie Ann Minogue je australská popová zpěvačka, hudební skladatelka, textařka a příležitostná seriálová a televizní herečka. Minogue se narodila v australském Melbourne do rodiny profesionální tanečnice a měla další dva mladší sourozence. Jméno Kylie znamená v jazyku původních obyvatel Austrálie bumerang.
Již v dětství se objevila na televizních obrazovkách v menších rolích v seriálech The Sullivans (1979) nebo Skyways (1980). Proslavila se však rolí automechaničky v seriálu Neighbours a díky této roli obdržela celkem čtyři ocenění Gold Logie v kategorii Nejoblíbenější televizní umělec.
Díky demonahrávce s názvem The Loco-Motion podepsala Minogue svou první smlouvu s vydavatelstvím Mushroom Records (1987). Singl The Loco-Motion se následně stal nejprodávanější písní osmdesátých let v Austrálii (hudební cena ARIA). Ve stejném roce odjela do Londýna, kde nahrála píseň Should be so lucky, za kterou dostala podruhé cenu ARIA.
V roce 1988 vydala Minogue debutové album s názvem Kylie. Následovala alba Enjoy Yourself (1989), Rhythm of Love (1990), Let’s Get to It (1991). Od roku 1993 nahrávala písně se společností Deconstruction Records. Další alba nesla název Kylie Minogue (1994) a Impossible Princess (1997), které se pokládá za její nejlepší a nejosobitější album.
V roce 1999 podepsala novou smlouvu se společností Parlophone. Od té doby vydala alba s názvy Light Years (2000), Fever (2001), Body Language (2003), X (2007), Aphrodite (2010), Kiss Me Once (2014), Kylie Christmas (2015), Golden (2018) nebo Disco (2020).
Za svůj život prodala více než 70 milionů kopií svých desek a stala se tak nejprodávanější australskou zpěvačkou všech dob. Je považována za módní ikonu a sex-symbol. Obrovskou popularitu získala zejména ve Velké Británii.
Kromě zpěvu si Minogue zahrála ve filmech Street Fighter: Poslední boj (1994) po boku Jean-Claude van Damma, Horká krev (2000), Moulin Rouge! (2001), San Andreas (2015), Zpátky do divočiny (2021) a další.
V roce 2005 ji lékaři diagnostikovali rakovinu prsu a Kylie musela odložit turné.Kdo je Kylie Minogue? Životopis Kylie Minogue, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Kylie Minogue

Národnost: australská
Datum narození: 28. 5. 1968
Místo narození: Melbourne, Austrálie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Kylie Minogue sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Lepenice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Unsplash? Víte, co je to Beztřídní společnost? Znáte termín Síra?

Klíčová slova: zajímavosti, místo narození, Kylie Minogue, hudba, informace, osobnosti, popis, lexikon, hudba, biografie, kdo je Kylie Minogue?, život, životopis, wikipedie, kdy se narodila Kylie Minogue?, datum narození

Pojem Kylie Minogue je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Kylie Minogue

Najít termín Kylie Minogue ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kylie Minogue na Google.cz

Zkusit najít Kylie Minogue ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Kylie Minogue ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kylie Minogue na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kylie Minogue například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kylie Minogue

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kylie Minogue? Kdy se narodila Kylie Minogue? Kde se narodila Kylie Minogue? Kylie Minogue patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Kylie Minogue řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kylie Minogue i v jiné kategorii než je hudba.