Kdo je to?
Kdo je Stanislav Komárek? Životopis Stanislav Komárek, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo je Stanislav Komárek?

Kdo je Stanislav Komárek? Životopis, informace, biografie, filozofie

Stanislav Komárek je český filosof, spisovatel, biolog, esejista, básník, etolog, antropolog a historik biologie. Komárek se narodil v Jindřichově Hradci, kde navštěvoval gymnázium. Po maturitě roku 1977 se přihlásil na Přírodovědeckou Fakultu Univerzity Karlovy v Praze. O pár let později získal titul RNDr. Během roku 1983 emigroval do sousedního Rakousku, kde začal pracovat ve vídeňském Přírodovědeckém muzeu, v Zoologickém ústavu Vídeňské univerzity a na Ministerstvu zemědělství. Po revoluci roku 1989 se vrátil do Prahy a od roku 1990 začal pracovat na Přírodovědecké Fakultě Univerzity Karlovy na katedře filosofie a dějin přírodních věd. Půl roku pobýval v nizozemském Leidenu na univerzitě na půlroční stáži. Mezi lety 1996-2002 vedl Katedru filosofie a dějin přírodních věd na Přírodovědecké Fakultě UK. Jako externista vyučoval na Filosofické Fakultě UK na Ústavu filosofie a religionistiky. Během let 2003-11 vyučoval i na Fakultě Humanitních studií UK na Katedře obecné antropologie. Docentem se stal v roce 1994 v oboru entomologie a o tři roky později získal titul Dr. na Pedagogické Fakultě UK (obor filosofie výchovy).
Stanislav Komárek se v roce 2001 stal profesorem filosofie a dějin přírodních věd na PřF UK.
Často přispíval esejemi do časopisů Tvar, Vesmír, Prostor, Analogon nebo Přítomnost.
Napsal okolo patnácti naučných knih jako Dějiny biologického myšlení (1997), Lidská přirozenost (1998), Příroda a kultura, svět jevů a svět interpretací (2000), Obraz člověka a přírody v zrcadle biologie (2008), Muž jako evoluční inovace? (2012), Evropa na rozcestí (2015), Stručné dějiny biologie (2017) a další.
Komárek vydal také čtyři sbírky poezie s názvy Kartografie (1986), Kaligrafie (1994), Holografie (1998) a Mé polopouště (2006).Kdo je Stanislav Komárek? Životopis Stanislav Komárek, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Stanislav Komárek

Národnost: česká
Datum narození: 6. 8. 1958
Místo narození: Jindřichův Hradec, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Stanislav Komárek? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Erdomed? Víte, co je to Font? Znáte pojem Kinetóza? Rozumíte pojmu Nubuk?

Klíčová slova: život, Stanislav Komárek, biografie, informace, osobnosti, místo narození, wikipedie, osobnost, kdy se narodil Stanislav Komárek?, Stanislav Komárek, životopis, wiki, datum narození, kdo je Stanislav Komárek?, popis, vysvětlení

Pojem Stanislav Komárek je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Stanislav Komárek v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Stanislav Komárek na Youtube

Vyhledat slovo Stanislav Komárek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Stanislav Komárek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Stanislav Komárek ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Stanislav Komárek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanislav Komárek například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stanislav Komárek

Právě nyní již víte Kdo je to Stanislav Komárek? Kdy se narodil Stanislav Komárek? Kde se narodil Stanislav Komárek? Stanislav Komárek patří do sekce Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Stanislav Komárek řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanislav Komárek i v jiné kategorii než je filozofie.