Kdo je to?
Kdo je Stanislav Komárek? Životopis Stanislav Komárek, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Stanislav Komárek

Kdo je Stanislav Komárek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Stanislav Komárek je český filosof, spisovatel, biolog, esejista, básník, etolog, antropolog a historik biologie. Komárek se narodil v Jindřichově Hradci, kde navštěvoval gymnázium. Po maturitě roku 1977 se přihlásil na Přírodovědeckou Fakultu Univerzity Karlovy v Praze. O pár let později získal titul RNDr. Během roku 1983 emigroval do sousedního Rakousku, kde začal pracovat ve vídeňském Přírodovědeckém muzeu, v Zoologickém ústavu Vídeňské univerzity a na Ministerstvu zemědělství. Po revoluci roku 1989 se vrátil do Prahy a od roku 1990 začal pracovat na Přírodovědecké Fakultě Univerzity Karlovy na katedře filosofie a dějin přírodních věd. Půl roku pobýval v nizozemském Leidenu na univerzitě na půlroční stáži. Mezi lety 1996-2002 vedl Katedru filosofie a dějin přírodních věd na Přírodovědecké Fakultě UK. Jako externista vyučoval na Filosofické Fakultě UK na Ústavu filosofie a religionistiky. Během let 2003-11 vyučoval i na Fakultě Humanitních studií UK na Katedře obecné antropologie. Docentem se stal v roce 1994 v oboru entomologie a o tři roky později získal titul Dr. na Pedagogické Fakultě UK (obor filosofie výchovy).
Stanislav Komárek se v roce 2001 stal profesorem filosofie a dějin přírodních věd na PřF UK.
Často přispíval esejemi do časopisů Tvar, Vesmír, Prostor, Analogon nebo Přítomnost.
Napsal okolo patnácti naučných knih jako Dějiny biologického myšlení (1997), Lidská přirozenost (1998), Příroda a kultura, svět jevů a svět interpretací (2000), Obraz člověka a přírody v zrcadle biologie (2008), Muž jako evoluční inovace? (2012), Evropa na rozcestí (2015), Stručné dějiny biologie (2017) a další.
Komárek vydal také čtyři sbírky poezie s názvy Kartografie (1986), Kaligrafie (1994), Holografie (1998) a Mé polopouště (2006).Kdo je Stanislav Komárek? Životopis Stanislav Komárek, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Stanislav Komárek

Národnost: česká
Datum narození: 6. 8. 1958
Místo narození: Jindřichův Hradec, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Stanislav Komárek? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Klenba? Vzpomněli byste si na význam slova Narcismus? Znáte pojem Klokočí? Znáte definici termínu Scam?

Klíčová slova: wikipedie, popis, kdo je Stanislav Komárek?, kdy se narodil Stanislav Komárek?, Stanislav Komárek, narození, národnost, životopis, Stanislav Komárek, filozofie, vysvětlení, filozofie, kde se narodil Stanislav Komárek?, osobnost, lexikon, život

Pojem Stanislav Komárek je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Stanislav Komárek ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Stanislav Komárek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Stanislav Komárek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Stanislav Komárek na Google.cz

Zkusit najít slovo Stanislav Komárek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanislav Komárek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Stanislav Komárek? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Stanislav Komárek? Kdy se narodil Stanislav Komárek? Kde se narodil Stanislav Komárek? Stanislav Komárek je v kategorii Filozofie

Kategorie filozofie, modré oko, stanislav Komárek, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Stanislav Komárek třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanislav Komárek i v jiné kategorii než je filozofie.