Kdo je to?
Kdo je Marta Dancingerová? Životopis Marta Dancingerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Marta Dancingerová?

Kdo je Marta Dancingerová? Životopis, informace, biografie, herectví

Marta Dancingerová je česká herečka, která se narodila 26. září 1991 ve Zlíně. Své dětství ale prožila v Moravském Krumlově odkud odešla na konzervatoř do Brna a následně pokračovala ve studiu herectví na DAMU, kde studovala v ročníku Milana Schejbala, Michala Pavlaty a Miroslavy Pleštilové.
Již v průběhu svých studií hostovala v divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde ji diváci mohli vídat ve hře Jak se vám líbí. Kromě plzeňského divadla působila i na prknech Městského divadla v mladé Boleslavi. Spolupracovala také na mnoha školních projektech s FAMU a FAMO.
Od roku 2016 bylo tři roky ve stálém angažmá ve Švandově divadle, kde ji mohou diváci stále vidět například v inscenaci Zabít Johnyho Glendenninga, Obraz Doriana Graye, Kauza pražské kavárny či Trollové mezi námi. Od roku 2020 totiž na tamní scéně působí jako stálý host.
Jelikož patří Marta mezi mladé herečky, nemá zatím za sebou dlouhý seznam filmových rolí. V roce 2011 si zahrála menší roli v komedii Westernstory a v roce následujícím se objevila v romantické komedii s Markem Taclíkem a Kristýnou Bokovou v hlavních rolí Martin a Venuše.
První a doposud jediná hlavní filmová role přišla s pohádkou Slíbená princezna z roku 2016, v níž Dancingerová ztvárnila postavu princezny se zvláštním jménem Čirá Radost. V této pohádce se objevila po boku Jana Ciny, Jana Dolanského, Jitky Čvančarové, Martina Stránského a dalších a jedná se o variaci na příběh o Zlatovlásce.
Marta této role i po letech lituje, jelikož pohádka se nedočkala příliš vřelého přijetí ani ze strany kritiky, ani u diváků. Sama se diví, že měla po této pohádce ještě odvahu účastnit se dalších projektů.
Jejím doposud posledním filmem je romantické drama Chyby, který se těší poměrně vysokému hodnocení.
Co rozhodně stojí za pozornost, jsou seriálové role mladé herečky. Po několik malých seriálových rolí, kdy se objevila například v Případech 1. oddělení, Nevinných lžích, Až po uši, Bez hranic, Specialistech a Principech slasti.
Přišla větší role v Ordinaci v růžové zahradě, kde ztvárnila boxerku Eriku trpící poporodní depresí. Odtud už to byl jenom krok k oblíbenému seriálu Kukačky. Seriál Kukačky popisuje osudy dvou rodin, které se musí vypořádávat s následky výměny jejich dětí v porodnici. Marta Dancingerová spolu se Sabinou Remundovou tvárnily matky vyměněných chlapců.
V roce 2022 si zahrála epizodní roli v úspěšné minisérii Iveta a vrátila se v roli Táni Šubrtové do kriminálního seriálu Specialisté. V tomtéž roce si zahrála i v parodickém detektivním seriálu Duch.
Dobře rozjetou kariéru Marty Dancingerové popostrčil právě seriál Kukačky, ale v roce 2023 se do povědomí široké veřejnosti zapsala i díky ústřední roli prodavačky Báry Veselé v seriálu Zlatá Labuť.
V roce 2022 napsala dětskou knížku Nikolas a tajemství Snozemě.
V osobním životě tvoří pár s hercem Markem Pospíchalem, s ním má syna Antonína.Kdo je Marta Dancingerová? Životopis Marta Dancingerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Marta Dancingerová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 26. září 1991
Místo narození: Zlín

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marta Dancingerová? s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Fanfrnoch? Rozumíte pojmu Vášeň? Znáte pojem Nimesil? Znáte pojem ASCII?

Klíčová slova: osobnost, kdo je Marta Dancingerová?, národnost, Marta Dancingerová, život, životopis, kdy se narodila Marta Dancingerová?, herectví, místo narození, kde se narodila Marta Dancingerová?, lexikon, biografie, wikipedie, popis, narození, osobnosti

Pojem Marta Dancingerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Marta Dancingerová na Google.cz

Zkusit najít výraz Marta Dancingerová ve Wikislovníku

Najít výraz Marta Dancingerová ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Marta Dancingerová na Google obrázcích

Najít termín Marta Dancingerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marta Dancingerová například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Marta Dancingerová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Marta Dancingerová? Kdy se narodila Marta Dancingerová? Kde se narodila Marta Dancingerová? Marta Dancingerová se nachází v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Marta Dancingerová řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marta Dancingerová i v jiné kategorii než je herectví.