Kdo je to?
Kdo je Michal Malátný? Životopis Michal Malátný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Michal Malátný?

Kdo je Michal Malátný? Životopis, informace, biografie, hudba

Michal Malátný (vlastním jménem Novotný) je herec, zpěvák a kytarista české kapely Chinaski. Narodil se v severočeském městě Jičín, kde navštěvoval základní školu a následně Lepařovo gymnázium. Již během základní školy hrál v amatérském divadle v souboru Baret S. Zde přišel k přezdívce Žibus podle knihy Knoflíková válka. Po gymnáziu vystudoval DAMU v Praze (obor činoherní herectví) a od roku 1994 působil v Pardubicích ve Východočeském divadle. Michal Novotný si vymyslel pseudonym Malátný (kvůli nízkému tlaku), protože v divadle působili další tři Novotní. V roce 2014 začal hostovat v pražském divadle Semafor ve hře Prsten pana Nibelunga a Osvobozené divadlo Semafor. V divadle La Fabrika hrál ve hře Kleopatra.
V roce 1987 Malátný založil kapelu Starý hrady. Poté se kapela přejmenovala na Starý hadry a nakonec na Chinaski. V kapele zpívá, hraje na kytaru a skládá texty. Debutové album Chinaski vzniklo roku 1995. O dva roky později vyšla deska Dlouhej kouř (1997), za kterou kapela obdržela zlatou desku (27 tisíc prodaných alb). Třetí deska nesla název 1. signální (1999), následovala deska Na na na a jiné popjevky (2000). Chinaski vydali celkem 11 desek, poslední nesla název 11 (2019). Mezi nejznámější písně kapely patří 1. signální, Tabáček, 1970, Dobrák od kosti, Možná a další. Chinaski získaly celkem třikrát cenu Anděl v kategorii skupina roku (2005, 2007, 2014).
Michal Malátný se objevil ve filmech Mňága – Happy end (1996), Chyťte doktora (2007) a Autopohádky (2011).
Užívá antidepresiva, protože od mala trpí depresemi a stavy úzkosti.Kdo je Michal Malátný? Životopis Michal Malátný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Michal Malátný

Národnost: česká
Datum narození: 30. 6. 1970
Místo narození: Jičín, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Michal Malátný s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Konotace? Pamatujete si definici pojmu Občanský zákoník? Vzpomněli byste si co znamená slovo Melamin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hilterapie?

Klíčová slova: místo narození, kdy se narodil Michal Malátný?, Michal Malátný, informace, život, zajímavosti, osobnosti, národnost, životopis, narození, hudba, wikipedie, hudba, biografie, Michal Malátný, vysvětlení

Pojem Michal Malátný je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Michal Malátný ve Wikipedii

Hledat slovo Michal Malátný na Google.cz

Hledat videa s názvem Michal Malátný na Youtube

Zkusit najít Michal Malátný ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Malátný například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Michal Malátný? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Michal Malátný? Kdy se narodil Michal Malátný? Kde se narodil Michal Malátný? Michal Malátný patří do sekce Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Michal Malátný dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Malátný i v jiné kategorii než je hudba.