Kdo je to?
Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Kdo je to Paladin?

Jaký je význam slova Paladin? Co to znamená?

1. Slovo paladin má původ ve starověkém Římě. Tehdy to bylo označení pro člena císařovy palácové gardy v sídle, které se nacházelo na římském pahorku Palatin. V době raného středověku byl jako paladin nazýván vysoce postavený hodnostář, který byl důvěrníkem panovníka. Mezi paladiny patřili i význační členové papežského dvora.
2. V dnešních počítačových hrách a literatuře žánru fantasy se v některých případech používá výraz paladin pro členy nábožensko-rytířských řádů, jako byli např. templáři. Je to inspirováno křižáckými výpravami - paladinové jsou zbožní a dhodlaní bojovníci se zlem.Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Paladin sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Prekluze? Znáte termín Suvenýr? Víte co je Systolický tlak? Víte, co je to Šlehaný med?

Klíčová slova: význam slova, formulace, význam pojmu, vysvětlení, heslo, informace, slovo, definice, pojem, etymologie, synonymum, kdo je Paladin?, přesný výraz, význam, Paladin, historie

Pojem Paladin je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Paladin zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Paladin ve Wikislovníku

Hledat heslo Paladin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Paladin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Paladin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Paladin například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Paladin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Paladin? Kdo to byl Paladin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paladin? Definice pojmu Paladin se nachází v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít pojem, text, definici, třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Paladin i v jiné sekci než je kategorie historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?