Kdo je to?
Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Kdo je to Paladin?

Jaký je význam slova Paladin? Co to znamená?

1. Slovo paladin má původ ve starověkém Římě. Tehdy to bylo označení pro člena císařovy palácové gardy v sídle, které se nacházelo na římském pahorku Palatin. V době raného středověku byl jako paladin nazýván vysoce postavený hodnostář, který byl důvěrníkem panovníka. Mezi paladiny patřili i význační členové papežského dvora.
2. V dnešních počítačových hrách a literatuře žánru fantasy se v některých případech používá výraz paladin pro členy nábožensko-rytířských řádů, jako byli např. templáři. Je to inspirováno křižáckými výpravami - paladinové jsou zbožní a dhodlaní bojovníci se zlem.Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Paladin sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Sukcese? Vzpomněli byste si na význam slova Elegie? Víte co je Kompetenční žaloba? Znáte definici termínu Sanytr?

Klíčová slova: wiki, definice, slovo, popis, lexikon, formulace, přesný výraz, význam slova, popis, etymologie, historie, kdo to je, význam, co je to Paladin?, synonymum, Paladin

Pojem Paladin je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít Paladin ve Wikipedii

Najít termín Paladin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Paladin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Paladin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Paladin například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Paladin, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Paladin? Kdo to byl Paladin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paladin? Definice pojmu Paladin se nachází v sekci historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Paladin i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?