Kdo je to?
Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Kdo je to Paladin?

Jaký je význam slova Paladin? Co to znamená?

1. Slovo paladin má původ ve starověkém Římě. Tehdy to bylo označení pro člena císařovy palácové gardy v sídle, které se nacházelo na římském pahorku Palatin. V době raného středověku byl jako paladin nazýván vysoce postavený hodnostář, který byl důvěrníkem panovníka. Mezi paladiny patřili i význační členové papežského dvora.
2. V dnešních počítačových hrách a literatuře žánru fantasy se v některých případech používá výraz paladin pro členy nábožensko-rytířských řádů, jako byli např. templáři. Je to inspirováno křižáckými výpravami - paladinové jsou zbožní a dhodlaní bojovníci se zlem.Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Paladin? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Sukcese? Víte, co je to Hustilka? Víte co je Voál? Rozumíte pojmu Aorta?

Klíčová slova: formulace, termín, etymologie, lexikon, informace, přesný význam, význam, kdo je Paladin?, wiki, vysvětlení, pojem, definice, význam slova, popis, význam pojmu, co je to Paladin?

Pojem Paladin je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Paladin ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Paladin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Paladin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Paladin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Paladin například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Paladin, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Paladin? Kdo to byl Paladin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paladin? Definice pojmu Paladin je v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Paladin i v jiné sekci než je kategorie historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?