Kdo je to?
Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Kdo je to Paladin?

Jaký je význam slova Paladin? Co to znamená?

1. Slovo paladin má původ ve starověkém Římě. Tehdy to bylo označení pro člena císařovy palácové gardy v sídle, které se nacházelo na římském pahorku Palatin. V době raného středověku byl jako paladin nazýván vysoce postavený hodnostář, který byl důvěrníkem panovníka. Mezi paladiny patřili i význační členové papežského dvora.
2. V dnešních počítačových hrách a literatuře žánru fantasy se v některých případech používá výraz paladin pro členy nábožensko-rytířských řádů, jako byli např. templáři. Je to inspirováno křižáckými výpravami - paladinové jsou zbožní a dhodlaní bojovníci se zlem.Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Paladin? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Sukcese? Vzpomněli byste si co znamená slovo Větný celek? Víte co je Kompetenční žaloba? Víte co je FMCG?

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, etymologie, slovo, lexikon, definice, původ slova, formulace, informace, odborný výraz, termín, wiki, heslo, co znamená, Paladin, přesný výraz

Pojem Paladin je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Paladin

Vyhledat výraz Paladin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Paladin na Google.cz

Hledat videa s názvem Paladin na Youtube

Vyhledat pojem Paladin ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Paladin například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Paladin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Paladin? Kdo to byl Paladin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paladin? Definice pojmu Paladin je v sekci historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Paladin i v jiné sekci než v historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?