Kdo je to?
Kdo je to Apatykář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Apatykář? Lidé, historie

Apatykář

Jaký je význam slova Apatykář? Co to znamená?

Apatykář byl v minulosti člověk, který dle receptur připravoval léčivé směsi, léky či masti. Obvykle dobře ovládal znalost bylin a mohl do značné míry působit jako lékař.
Je možné tak nazvat i moderního lékárníka, ale bude to znít zastarale nebo dokonce ironicky.
Výraz byl do češtiny přejat z němčiny - die Apotheke znamená lékárna, ale také skříň s léky. Slovo apatykář se již v běžné slovní zásobě v podstatě nevyskytuje.Kdo je to Apatykář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Apatykář? Lidé, historie

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Celoživotní vzdělávání? Znáte termín Lymfodrenáž? Vzpomněli byste si co označuje výraz Falafel? Víte, co je to Fašismus?

Klíčová slova: slovo, historie, formulace, pojem, vysvětlení, význam, popis, definice, přesný výraz, co znamená, wiki, synonymum, Apatykář, původ slova, informace, wikipedie

Pojem Apatykář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Apatykář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Apatykář ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Apatykář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Apatykář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Apatykář ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Apatykář například ve Wikipedii, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Apatykář

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Apatykář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Apatykář? Definice pojmu Apatykář se nachází v kategorii Historie

Kategorie historie, meče, apatykář, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace výraz, slovo, definici, termín třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Historie.