Kdo je to?
Kdo je Magic Johnson? Životopis Magic Johnson, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Magic Johnson

Kdo je Magic Johnson? Životopis, informace, biografie, sport

Earvin Johnson, známý jako Magic Johnson, je bývalý americký basketbalista, pětinásobný vítěz NBA s týmem Los Angeles Lakers, olympijský vítěz a jeden z nejlepších hráčů v basketbalové historii. Johnson se narodil ve městě Lansing ve státě Michigan. V dětství začal hrát basketbal. Po základní škole docházel na Everett High School. Se střední školou vyhrál mistrovství v basketbalu, stejně jako na Michigan State University, kde studoval v letech (1977-1979).
V roce 1979 byl draftován týmem Los Angeles Lakers. Za Los Angeles Lakers následně hrál 12 sezón (1979-1991), ve kterých s týmem vyhrál 5x NBA (1980, 1982, 1985, 1987, 1988), 3x se stal nejužitečnějším hráčem NBA (1987, 1989, 1990), 3x nejužitečnějším hráčem play-off NBA (1980, 1982, 1987) a 4x nejlepším hráčem v počtu asistencí (1983, 1984, 1986, 1987). V 80. letech bylo možné sledovat jednu z největších rivalit v historii sportu mezi Johnsonem a Larry Birdem z Bostonu Celtics. Johnson ukončil kariéru v LA Lakers roku 1991, ale do týmu se vrátil roku 1994 nejprve jako trenér a v sezóně 1995-1996 jako hráč.
Za svou kariéru nahrál Magic Johnson celkem 17 707 bodů.
Reprezentoval USA na Olympijských hrách v Barceloně, kde spolu s týmem (Dream Team) dokázal vybojovat zlatou medaili.
V roce 1991 se jako první slavný sportovec v dějinách přiznal, že je HIV pozitivní. Následně založil nadaci Magic Johnson Foundation, která pomáhá lidem v boji proti této závažné nemoci.
Roku 1994 si Johnson koupil 5 % týmu Los Angeles Lakers.
V roce 2002 byl uveden do basketbalové síně slávy Naismith Memorial Hall of Fame.
Johnson se stal v roce 1981 poprvé otcem, kdy se jeho přítelkyni Melisse Mitchell narodil syn Andre. O 10 let později se Magic oženil s Earlithou Kelly, se kterou má syna Earvina III. Manželé v roce 1995 adoptovali holčičku Elisu.Kdo je Magic Johnson? Životopis Magic Johnson, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Magic Johnson

Národnost: americká
Datum narození: 14. 8. 1959
Místo narození: Lansing, Michigan, Spojené státy americké

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Magic Johnson? s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Epitaf? Znáte termín List vlastnictví? Vzpomněli byste si na význam slova Jáhen? Víte, co je to ROM?

Klíčová slova: informace, biografie, lexikon, sport, život, wiki, vysvětlení, popis, osobnost, datum narození, kdo je Magic Johnson?, národnost, osobnosti, wikipedie, Magic Johnson, Magic Johnson

Pojem Magic Johnson je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Magic Johnson doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Magic Johnson ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Magic Johnson ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Magic Johnson na Google obrázcích

Najít termín Magic Johnson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Magic Johnson ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Magic Johnson například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Magic Johnson?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Magic Johnson? Kdy se narodil Magic Johnson? Kde se narodil Magic Johnson? Magic Johnson je v sekci Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Magic Johnson třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Magic Johnson i v jiné kategorii než je sport.