Kdo je to?
Kdo je Karel Benetka? Životopis Karel Benetka, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Karel Benetka?

Kdo je Karel Benetka? Životopis, informace, biografie, umělci

Karel Benetka je český grafik, malíř, ilustrátor, autor kresleného humoru v časopisech a autor dětských ilustrací. Benetka se narodil v Praze, kde navštěvoval Střední uměleckou školu Václava Hollara. Po maturitě na střední škole začal soukromě studovat malířství a sochařství u umělců jako Vraštil, Nedvěd, Koukolský a Pangrác. Jeho díla se vyznačují humorem již od roku 1968. Svými ilustracemi přispíval do českých časopisů My, Květy, Vlasta, Interpress, Ahoj, Křížem krážem, Svět ženy a další. Ilustruje obrazy také pro nadační fond Konto Bariéry. Pro děti tvoří omalovánky, básničky a kresby pro dětské časopisy Pastelka nebo Klokánek.
Svou tvorbou přispěl také pro učebnice základních a středních škol jako Český jazyk pro 6. – 9. ročníky základních škol (Hoffmannová, Hoffmann), Občanská výchova pro 6. – 9. ročníky (Milan Valenta), Fyzika pro 6. – 9. ročníky (F. Jáchym, J. Tesař), Malá čítanka pro 6. – 8. ročníky (V. Martinková) a Přehled české výslovnosti (J. Pokorná, Milena Vránová).Kdo je Karel Benetka? Životopis Karel Benetka, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Karel Benetka

Národnost: česká
Datum narození: 6. 9. 1938
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karel Benetka? s dalšími lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Reprodukční číslo? Víte, co je to Přepěťová ochrana? Znáte termín Kolonie? Rozumíte pojmu Testosteron?

Klíčová slova: Karel Benetka, osobnosti, umělci, život, biografie, kdo je Karel Benetka?, životopis, umělci, národnost, informace, osobnost, lexikon, kdy se narodil Karel Benetka?, zajímavosti, vysvětlení, datum narození

Pojem Karel Benetka je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Karel Benetka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Karel Benetka ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Karel Benetka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Karel Benetka na Youtube

Vyhledat slovo Karel Benetka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Benetka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Karel Benetka? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Karel Benetka? Kdy se narodil Karel Benetka? Kde se narodil Karel Benetka? Karel Benetka patří do sekce Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Benetka třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Benetka i v jiné kategorii než je umělci.