Kdo je to?
Kdo je Vladimír Pucholt? Životopis Vladimír Pucholt, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Vladimír Pucholt?

Kdo je Vladimír Pucholt? Životopis, informace, biografie, herectví

Vladimír Pucholt je český herec a lékař, který dlouhodobě žije v Kanadě. V České republice se jako herec proslavil už v dětském věku, v roce 1967 ale emigroval nejprve do Velké Británie, a poté do Kanady.
Narodil se v roce 1942 a vystudoval divadelní fakultu AMU. Kvůli původu mu nebylo dovoleno studovat medicínu ani jazyky, což bylo i přes výrazný herecký talent jeho velkým snem. Jako dětský herec působil například ve filmu Vzorný kinematograf Haška Jaroslava, v dospělém věku zazářil ve filmech Miloše Formana Černý Petr, Lásky jedné plavovlásky či Konkurs. Jeho nejvýraznější rolí byla hlavní postava ve filmovém zpracování Starců na chmelu. Působil také jako herec v Činoherním klubu.
Roku 1967 se rozhodl emigrovat do Velké Británie a splnit si své sny. Nejprve se živil příležitostnými pracemi a na studia na lékařské fakultě University of Sheffield si musel půjčit peníze, pomáhal mu například slavný režisér Lindsay Anderson. V roce 1974 úspěšně promoval a roku 1981 se přestěhoval do Kanady. V Torontu pak působil jako dětský lékař až do odchodu do důchodu. K herectví už se nikdy naplno nevrátil, i když si v roce 1999 si zahrál ve filmu Vojtěcha Jasného Návrat ztraceného ráje. S manželkou Rosemary má dvě děti, které o jeho herecké kariéře dlouho neměly ponětí.Kdo je Vladimír Pucholt? Životopis Vladimír Pucholt, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vladimír Pucholt

Národnost: česká
Datum narození: 30.12.1942
Místo narození: Praha, Česká republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vladimír Pucholt sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Brzlík? Rozumíte pojmu Komentář? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bílý trikot? Znáte pojem Kmenový list?

Klíčová slova: zajímavosti, vysvětlení, místo narození, životopis, kdy se narodil Vladimír Pucholt?, kde se narodil Vladimír Pucholt?, lexikon, osobnosti, Vladimír Pucholt, herectví, datum narození, wikipedie, osobnost, národnost, biografie, kdo je Vladimír Pucholt?

Pojem Vladimír Pucholt je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Vladimír Pucholt na Youtube

Vyhledat pojem Vladimír Pucholt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Vladimír Pucholt ve Wikislovníku

Hledat pojem Vladimír Pucholt v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Vladimír Pucholt ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Pucholt například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Vladimír Pucholt?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Vladimír Pucholt? Kdy se narodil Vladimír Pucholt? Kde se narodil Vladimír Pucholt? Vladimír Pucholt se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Pucholt dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Pucholt i v jiné kategorii než je herectví.