Kdo je to?
Kdo je Bohdan Pomahač? Životopis Bohdan Pomahač, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Bohdan Pomahač

Kdo je Bohdan Pomahač? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, lékařství

Bohdan Pomahač je světově známý český chirurg. Pomahač se narodil v Ostravě ve Slezsku do rodiny inženýra a učitelky. Dětství prožil v Ostravě a během víkendů s rodinou na chatě ve vesnice Morávka v Moravskoslezských Beskydech. Od dětství jej velmi bavily šachy, ve kterých také vynikal. Navštěvoval Wichterlovo gymnázium v Ostravě a po maturitě odešel studovat medicínu na Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Díky dobrým studijním výsledkům se dostal během studií na stáž do Bostonu v USA na Harvardskou univerzitu. Po dokončení univerzity Palackého odešel právě do Bostonu do nemocnice Brigham and Women’s Hospital. V nemocnici dovršil postgraduální studium medicíny a stal se lékařem. Zůstal v nemocnici v USA a stal se následně chirurgem. Za rozvoj transplantační medicíny mu byla udělena cena Českou transplantační nadací roku 2012. O dva roky později v roce 2014 obdržel Cenu Neuron (Nadační fond Neuron) za přínos světové vědě (obor medicína).
Ve 46 letech se stal profesorem chirurgie na Lékařské fakultě Harvardské univerzity. Následně pokračoval v práci jako vedoucí na transplantačním oddělení plastické chirurgie, kde se také zabývá výzkumem tkání a jejich uchování.Kdo je Bohdan Pomahač? Životopis Bohdan Pomahač, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní údaje o osobě Bohdan Pomahač

Národnost: česká
Datum narození: 8. 3. 1971
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bohdan Pomahač s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Náprstek? Vzpomněli byste si na význam slova Koncepce? Znáte termín Isofix? Znáte definici termínu Duatlon?

Klíčová slova: datum narození, zajímavosti, kdo je Bohdan Pomahač?, lexikon, narození, národnost, osobnost, biografie, lékařství, Bohdan Pomahač, kde se narodil Bohdan Pomahač?, Bohdan Pomahač, lékařství, život, vysvětlení, osobnosti

Pojem Bohdan Pomahač je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Bohdan Pomahač ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohdan Pomahač ve Wikimedia Commons

Najít výraz Bohdan Pomahač v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Bohdan Pomahač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bohdan Pomahač na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohdan Pomahač například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Bohdan Pomahač?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Bohdan Pomahač? Kdy se narodil Bohdan Pomahač? Kde se narodil Bohdan Pomahač? Bohdan Pomahač je v sekci Lékařství

Kategorie lékařství, pilulky lékárna, bohdan Pomahač, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Bohdan Pomahač například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohdan Pomahač i v jiné kategorii než je lékařství.