Kdo je to?
Kdo je Bohdan Pomahač? Životopis Bohdan Pomahač, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo je Bohdan Pomahač?

Kdo je Bohdan Pomahač? Životopis, informace, biografie, lékařství

Bohdan Pomahač je světově známý český chirurg. Pomahač se narodil v Ostravě ve Slezsku do rodiny inženýra a učitelky. Dětství prožil v Ostravě a během víkendů s rodinou na chatě ve vesnice Morávka v Moravskoslezských Beskydech. Od dětství jej velmi bavily šachy, ve kterých také vynikal. Navštěvoval Wichterlovo gymnázium v Ostravě a po maturitě odešel studovat medicínu na Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Díky dobrým studijním výsledkům se dostal během studií na stáž do Bostonu v USA na Harvardskou univerzitu. Po dokončení univerzity Palackého odešel právě do Bostonu do nemocnice Brigham and Women’s Hospital. V nemocnici dovršil postgraduální studium medicíny a stal se lékařem. Zůstal v nemocnici v USA a stal se následně chirurgem. Za rozvoj transplantační medicíny mu byla udělena cena Českou transplantační nadací roku 2012. O dva roky později v roce 2014 obdržel Cenu Neuron (Nadační fond Neuron) za přínos světové vědě (obor medicína).
Ve 46 letech se stal profesorem chirurgie na Lékařské fakultě Harvardské univerzity. Následně pokračoval v práci jako vedoucí na transplantačním oddělení plastické chirurgie, kde se také zabývá výzkumem tkání a jejich uchování.Kdo je Bohdan Pomahač? Životopis Bohdan Pomahač, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní údaje o osobě Bohdan Pomahač

Národnost: česká
Datum narození: 8. 3. 1971
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bohdan Pomahač s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu AutoCAD? Pamatujete si definici pojmu Askeze? Znáte termín Ašvaganda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Absolutorium?

Klíčová slova: život, wiki, životopis, biografie, Bohdan Pomahač, vysvětlení, místo narození, lékařství, kdo je Bohdan Pomahač?, osobnosti, zajímavosti, datum narození, kdy se narodil Bohdan Pomahač?, kde se narodil Bohdan Pomahač?, informace, osobnost

Pojem Bohdan Pomahač je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Bohdan Pomahač ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Bohdan Pomahač ve Wikislovníku

Najít slovo Bohdan Pomahač ve Wikipedii

Vyhledat pojem Bohdan Pomahač ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Bohdan Pomahač ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohdan Pomahač například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Bohdan Pomahač? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Bohdan Pomahač? Kdy se narodil Bohdan Pomahač? Kde se narodil Bohdan Pomahač? Bohdan Pomahač je v kategorii Lékařství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Bohdan Pomahač dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohdan Pomahač i v jiné kategorii než je lékařství.