Kdo je to?
Kdo byl Fritz ter Meer? Životopis Fritz ter Meer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Fritz ter Meer?

Kdo byl Fritz ter Meer? Životopis, informace, biografie, zločin

Fritz ter Meer byl německý člen společnosti Bayer, IG Farben, chemik a člen Národně socialistické německé dělnické strany (NSDAP). Meer se narodil v Porýní ve vesnici Uerdingen poblíž města Krefeld do rodiny chemika. Stejně tak Meer odešel studovat chemii a také práva na univerzitu v Berlíně. Studium úspěšně dokončil roku 1909 a získal doktorát. Následně studoval ve Francii a Anglii.
Po návratu do Německa začal pracovat v chemické společnosti Teerfarbenfabrik Dr. E. ter Meer & Cie in Uerdingen, kterou kdysi založil jeho otec. Po pár letech se dostal do představenstva společnosti (1919). O šest let později se společnost stala součástí konglomerátu IG Farben, kde se Meer dostal na vysoký post (1925). Roku 1932 byl jmenován předsedou II. divize ministerstva války a obranného průmyslu. Ve firmě byl rovněž jmenován členem pracovního a technického výboru.
V roce 1937 se připojil k NSDAP. Společnost IG Farben během druhé světové války spolupracovala s nacisty a vyráběla pro ně jedovatý nervový plyn Tabun. Na jeho testování byli používáni vězni z koncentračních táborů nebo váleční zajatci (více než sto lidí). Dále se Meer podílel na stavbách koncentračního tábora Monowitz a továrny Monowitz Buna (továrna IG Farben poblíž Osvětimi), kde se prováděly pokusy na lidech a kde v nelidských podmínkách pracovalo okolo 25 tisíc lidí.
V roce 1943 byl Meer vyznamenán rytířským křížem za zásluhy a stal se říšským ministrem pro válečnou výrobu a výzbroj. Dále byl jmenován generálním jednatelem pro Itálii.
Po druhé světové válce byl zatčen a souzen v Norimberském procesu za zločiny proti lidskosti a za jeho práci u IG Farben. Roku 1948 byl odsouzen k odnětí svobody na dobu sedmi let. Za slušné chování byl propuštěn už po dvou letech za dobré chování (1950). Byl také zbaven restrikcí a roce 1951 nastoupil do společnosti Bayer, kde se po pěti letech stal ředitelem (1956). Díky pracovní morálce se brzy dostal do vedení společností jako Bank Association, Dueag, Union Ban AG, West Germany a další.
Meer zemřel roku 1967 v Leverkusenu. Podle něj byla založena Cena Fritz-ter-Meer-Stiftung (Cena vědy a nadace vzdělání Bayer), která stipendii podporuje studenty chemie.Kdo byl Fritz ter Meer? Životopis Fritz ter Meer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Fritz ter Meer

Národnost: německá
Datum narození: 4. 6. 1884
Místo narození: Uerdingen, Německé císařství
Datum úmrtí: 21. 10. 196

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Fritz ter Meer? s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Kaprák? Vzpomněli byste si na význam slova Kerblík? Znáte termín Samospráva? Znáte definici termínu HPV?

Klíčová slova: život, lexikon, popis, osobnosti, wiki, místo narození, národnost, Kdy zemřel Fritz ter Meer, životopis, informace, kdy se narodil Fritz ter Meer?, Fritz ter Meer, wikipedie, kdo je Fritz ter Meer?, osobnost, datum úmrtí

Pojem Fritz ter Meer je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Fritz ter Meer v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Fritz ter Meer na Youtube

Najít výraz Fritz ter Meer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Fritz ter Meer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Fritz ter Meer na Google.cz

Zkusit najít heslo Fritz ter Meer ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fritz ter Meer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Fritz ter Meer

Právě nyní již víte Kdo byl Fritz ter Meer? Kdy se narodil Fritz ter Meer? Kde se narodil Fritz ter Meer? Kdy zemřel Fritz ter Meer? Fritz ter Meer je v kategorii Zločin

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Fritz ter Meer dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fritz ter Meer i v jiné kategorii než je zločin.