Kdo je to?
Kdo byl Fritz ter Meer? Životopis Fritz ter Meer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Fritz ter Meer?

Kdo byl Fritz ter Meer? Životopis, informace, biografie, zločin

Fritz ter Meer byl německý člen společnosti Bayer, IG Farben, chemik a člen Národně socialistické německé dělnické strany (NSDAP). Meer se narodil v Porýní ve vesnici Uerdingen poblíž města Krefeld do rodiny chemika. Stejně tak Meer odešel studovat chemii a také práva na univerzitu v Berlíně. Studium úspěšně dokončil roku 1909 a získal doktorát. Následně studoval ve Francii a Anglii.
Po návratu do Německa začal pracovat v chemické společnosti Teerfarbenfabrik Dr. E. ter Meer & Cie in Uerdingen, kterou kdysi založil jeho otec. Po pár letech se dostal do představenstva společnosti (1919). O šest let později se společnost stala součástí konglomerátu IG Farben, kde se Meer dostal na vysoký post (1925). Roku 1932 byl jmenován předsedou II. divize ministerstva války a obranného průmyslu. Ve firmě byl rovněž jmenován členem pracovního a technického výboru.
V roce 1937 se připojil k NSDAP. Společnost IG Farben během druhé světové války spolupracovala s nacisty a vyráběla pro ně jedovatý nervový plyn Tabun. Na jeho testování byli používáni vězni z koncentračních táborů nebo váleční zajatci (více než sto lidí). Dále se Meer podílel na stavbách koncentračního tábora Monowitz a továrny Monowitz Buna (továrna IG Farben poblíž Osvětimi), kde se prováděly pokusy na lidech a kde v nelidských podmínkách pracovalo okolo 25 tisíc lidí.
V roce 1943 byl Meer vyznamenán rytířským křížem za zásluhy a stal se říšským ministrem pro válečnou výrobu a výzbroj. Dále byl jmenován generálním jednatelem pro Itálii.
Po druhé světové válce byl zatčen a souzen v Norimberském procesu za zločiny proti lidskosti a za jeho práci u IG Farben. Roku 1948 byl odsouzen k odnětí svobody na dobu sedmi let. Za slušné chování byl propuštěn už po dvou letech za dobré chování (1950). Byl také zbaven restrikcí a roce 1951 nastoupil do společnosti Bayer, kde se po pěti letech stal ředitelem (1956). Díky pracovní morálce se brzy dostal do vedení společností jako Bank Association, Dueag, Union Ban AG, West Germany a další.
Meer zemřel roku 1967 v Leverkusenu. Podle něj byla založena Cena Fritz-ter-Meer-Stiftung (Cena vědy a nadace vzdělání Bayer), která stipendii podporuje studenty chemie.Kdo byl Fritz ter Meer? Životopis Fritz ter Meer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Fritz ter Meer

Národnost: německá
Datum narození: 4. 6. 1884
Místo narození: Uerdingen, Německé císařství
Datum úmrtí: 21. 10. 196

Tento text (Fritz ter Meer) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Kaprák? Vzpomněli byste si co označuje výraz Messenger? Znáte termín Ústenka? Znáte termín Artefakt?

Klíčová slova: životopis, osobnosti, kdy se narodil Fritz ter Meer?, kdo je Fritz ter Meer?, zajímavosti, datum úmrtí, národnost, Kdy zemřel Fritz ter Meer, národnost, wiki, Fritz ter Meer, biografie, osobnost, vysvětlení, kdo to je, kde se narodil Fritz ter Meer?

Pojem Fritz ter Meer je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Fritz ter Meer v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Fritz ter Meer na Youtube

Hledat frázi Fritz ter Meer ve Wikipedii

Najít termín Fritz ter Meer ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Fritz ter Meer na Google.cz

Hledat heslo Fritz ter Meer ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fritz ter Meer například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Fritz ter Meer

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Fritz ter Meer? Kdy se narodil Fritz ter Meer? Kde se narodil Fritz ter Meer? Kdy zemřel Fritz ter Meer? Fritz ter Meer se nachází v sekci Zločin

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Fritz ter Meer řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fritz ter Meer i v jiné kategorii než je zločin.